Projekt: Bieganie

Pascal
2015-04-01
2015-04-01
Bieganie sport

Świetna pozycja jako intro dla zaczynających przygodę z bieganiem oraz ciekawa dla tych jak np. ja, którzy już coś tam dreptają :)
Przystępnie napisana, głownie motywująca ale również są ćwiczenia rozciągające tak przez większość omijane. Kilka przepisów, trochę o startach w zawodach, cała masa przydatnych rad i wskazówek. Książka jak wszystkie poradniki nie jest pełna ale na bank każdy znajdzie coś cennego dla siebie

Książka powstała z myślą głównie o początkujących i średnio-zaawansowanych biegaczach. Porusza wiele aspektów związanych z tą dziedziną sportu: propozycje treningów, ćwiczenia przed i po bieganiu, przygotowanie do zawodów, odpowiednia dieta. Dużo miejsca autorzy poświęcili kwestii motywacji, pokonywania swoich słabości i monitorowania własnego organizmu tak, by trening sprawiał radość i rzeczywiście przyczyniał się do poprawy zdrowia.
Polecam każdemu początkującemu biegaczowi.

Książka o bieganiu napisana przez polskich blogerów. Temat jest mi bliski, książka napisana w przystępnym języku, z fajnymi zdjęciami. Znajdziecie w niej porady dotyczące tego, jak się zmotywować, co jeść, jak trenować. Ja z pewnością jeszcze nie raz do niej wrócę i skorzystam z wielu pomysłów. Polecam ją w szczególności osobom, które zaczynają lub chcą zacząć swoją przygodę z bieganiem. Bieganie też Wam polecam, oczywiście!

Ciekawy projekt, ale niestety wiedza przydatna raczej tylko dla osób rozpoczynających swoją przygodę z bieganiem.

Jedna z lepszych książek o bieganiu jakie przeczytałam w ostatnim czasie. Polecam zarówno początkującym jak i tym którzy zdążyli załapać "bakcyla". Dowiedziałam się z niej wielu ciekawych rzeczy. Warto mieć w swojej biblioteczce i co jakiś czas do niej zajrzeć. Zawiera wiele cennych rad i wskazówek

W ostatnich latach bieganie zyskało dużą popularność i stało się modne. Coraz więcej osób wybiera ten rodzaj aktywności fizycznej. Motywacja bywa różna: chęć zrzucenia kilku kilogramów, poprawa sylwetki, zmiana stylu życia, poprawa kondycji i wytrzymałości, chęć wystartowania w zawodach. Początki mogą okazać się trudne, bieganie to w gruncie rzeczy wymagający i niewdzięczny sport, który albo się kocha albo nienawidzi.

"Projekt: bieganie" jest pierwszą książką o bieganiu napisaną przez polskich blogerów i trenerów. Zawiera przydatne informacje dla początkujących jak i tych bardziej zaawansowanych. Podzielona jest na 5 rozdziałów, które w wyczerpujący i ciekawy sposób podają informacje istotne dla wszystkich biegaczy. Pierwsze rozdziały odpowiada na pytania: jak się zmotywować i nie zniechęcać, co robić gdy nie ma się ochoty na trening, jak wyrobić formę i jak do niej wrócić po kontuzji. W dalszych rozdziałach przeczytamy o diecie dla biegaczy z kilkoma ciekawymi przepisami na proste i pyszne dania (jedno z nich już zrobiłam, resztę mam zamiar wypróbować w najbliższym czasie ;) oraz jak trenować, z dużym uwzględnieniem rozgrzewki oraz stretchingu. Ćwiczenia wytłumaczone są w prosty i zrozumiały sposób dodatkowo wzbogacone ilustracjami oraz informacjami o najczęściej popełnianych błędach. Bardziej zaawansowanych może zaciekawić rozdział o zawodach sportowych. Autorzy od podszewki przedstawiają specyfikę zawodów od organizacji przez start po metę. Jeśli chcesz wiedzieć jak przygotować się do zawodów, co jeść i pić przed startem oraz w trakcie biegu, jak standardowo wygląda trasa oraz jak się zachować podczas biegu, ta książka jest przeznaczona specjalnie dla ciebie. Dodatkowo na końcu poradnika znajdziemy spis najważniejszych zawodów biegowych organizowanych w Polsce z miejscami oraz datami startu. Rozdział ostatni poświęcony jest ogólnej aktywności fizycznej, nie jest to rozdział stricte o bieganiu. Dowiadujemy się z niego czym jest aktywny tryb życia, jakie są jego korzyści, na co wpływa i dla kogo jest przeznaczony oraz jak wyrobić sobie nawyk aktywnego stylu życia i nie poddawać się w momentach słabości.

"Projekt: bieganie" to jedna z tych książek przeznaczonych specjalnie dla ludzi, którzy chcą zmienić tryb życia z siedzącego na aktywny, ale za bardzo nie wiedzą jak. Porady i wskazówki zawarte w książce działają motywująco i sprawiają, że od razu chce się wskoczyć w dres i iść pobiegać po okolicy. Co ciekawsze autorzy nie uważają biegania za najlepszą aktywność fizyczną, która jest lekarstwem na całe zło świata. Sugerują jedynie by spróbować, spodoba się - super! nie spodoba się - szukaj dalej tego co pokochasz. Najważniejsze nie jest to co się trenuje, a sam fakt, że uprawia się sport i żyje aktywnie, bo jak wiadomo sport to zdrowie i każda aktywność fizyczna niesie za sobą wymierne korzyści.

Poradnik sprawdzi się znakomicie jako prezent dla pasjonata biegania (raczej tego początkującego, który nie ma dużego doświadczenia w zawodach sportowych lub dopiero je planuje). Prócz ciekawych informacji i garści motywacji książka jest również ładnie wydana, zawiera wiele, kolorowych zdjęć i ilustracji, a ważniejsze informacje, cytaty oraz wypowiedzi znanych osób wyróżnione są w tekście w kolorowy i rzucający się w oczy sposób.

Chcesz rozpocząć swoją przygodę z bieganiem, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? A może jesteś już w trakcie treningów i marzy Ci się uzyskiwanie coraz lepszych wyników? Pod okiem najlepszych polskich coachów oraz blogerów powstał „Projekt: bieganie” - tytuł, zasługujący na miano przewodnika każdego długodystansowca. Nie może zabraknąć go wśród Twoich lektur obowiązkowych.
,,Projekt: bieganie” nie zawiera nużącej, niepotrzebnej teorii. To garść praktycznych porad, które obudzą ducha rywalizacji, pomogą pokonywać słabości i osiągnąć pełnię swoich możliwości. Autorzy zadbali o przekazanie wiedzy w sposób na tyle przystępny, aby zaszczepić bakcyla aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia nawet w osobach dopiero zaczynających swoją przygodę z bieganiem.
Kolejne rozdziały książki to opis skutecznych sposobów motywacji treningowej, porcja przepisów kulinarnych na pyszne, a przy tym zdrowe potrawy, które na stałe powinny zagościć w diecie uprawiających sport oraz zbiór zasad mądrego przygotowania organizmu do wysiłku fizycznego. Z pomocą instruktora personalnego powstał również zestaw ćwiczeń wspierających budowanie kondycji.
Wszystko to po to, aby przygoda z bieganiem stała się przygodą Twojego życia.

Książka dla początkujących i dla tych, którzy myślą o przygodzie z bieganiem.

Książka dla początkujących i dla tych, którzy myślą o przygodzie z bieganiem.

• Poradniki
  • 2015