Mała czarna : 10 kroków do smukłości

Okładka książki Mała czarna : 10 kroków do smukłości Lauren Slayton
Okładka książki Mała czarna : 10 kroków do smukłości
Lauren Slayton Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
The Little Book of Thin: Foodtrainers Plan-It-to-Lose-It Solutions for Every Diet Dilemma
Wydawnictwo Kobiece
2015-10-20
2015-10-20
Joanna Śliwińska
dieta przepisy kulinarne fitness

Przydatne zasady dla odchudzających się, ale tylko tych, którzy coś na ten temat wiedzą. Jest tu kilka interesujących kwestii, na przykład jak przygotować się na wyjazd kiedy jest się na diecie. Oprócz tego powielanie informacji z innych książek i gazet, w ładnej formie.

Rady z całą pewnością są pomocne i zadziałają, kilka z nich już stosuję od dawna. Całość moim zdaniem trochę odbiega od Polskich realiów np. przykładowe przekąski nie leżą na półkach w każdym sklepie, ale jak się wie czego szukać to znajdzie się to co dobre i zdrowe. Pułapki natomiast wszędzie są takie same. Najbardziej podoba mi się zasada 3 x nie i zasada jedno z czterech nie więcej

Przeczytałam, ale za dużo w głowie nie zostało. Spodziewałam się czegos innego po tej książce.

Pewnego dnia, będąc na południu Francji, siedzę sobie przy kawiarnianym stoliku i spoglądam na rozciągające się daleko kwitnące lawendowe pole. Esencja smaku kawy miesza się z wyrafinowaniem otaczających mnie barw, zwłaszcza ochry, która w tym rejonie mieni się aż siedemnastoma odcieniami. Nagle przy stoliku obok pojawia się kobieta. Wygląda niesamowicie młodo. Ma tak smukłą sylwetkę i jest w niej tyle elegancji i uroku, że przyciąga wzrok wszystkich mężczyzn siedzących wokół.

No tak, Francuzki przecież nie tyją. Przyjęło się tak mówić, ale rzeczywiście musi w tym tkwić chociażby ziarenko prawdy. Francuzki naprawdę wyglądają świetnie. Kto by nie chciał, prawda?

Każda z nas, bez względu na to, ile mamy lat, pragnęłaby być smukłą, atrakcyjną, elegancką kobietą. Tylko jak to osiągnąć? Kiedyś wydawało mi się, że smukła sylwetka to przede wszystkim dziedzictwo genetyczne. Niedawno jednak zmieniłam zdanie w tej kwestii i uważam, że każda kobieta może wypracować szczupłą figurę, której nie powstydziłaby się żadna celebrytka.

Co takiego wpłynęło na zmianę mojego zdania? Lektura fenomenalnego poradnika najsłynniejszej nowojorskiej dietetyczki Lauren Slayton.

Od razu zastrzegam – to nie jest kolejny poradnik o odchudzaniu. Nie jest to też kolejna książka o cudownych dietach, których autorzy obiecują nierealistyczne rezultaty i wymagają przy tym drakońskich wyrzeczeń.

To genialny, ultrakobiecy przewodnik, który otworzył mi oczy na to, co tak naprawdę oznacza dbanie o smukłą sylwetkę. Autorka z humorem przedstawia 10 złotych zasad mówiących o tym, co należy robić, aby wyglądać zawsze pięknie, zdrowo i młodo. Dzieli się ponadto skutecznymi wskazówkami, dzięki którym każda czytelniczka bez trudu nauczy się unikać tak zwanych dietetycznych pułapek.

Sama, dzięki tej książce, dowiedziałam się, co robić, kiedy w pracy po raz kolejny zamawiają pizzę; co jeść podczas podróży samolotem; a także jak postępować „u cioci na imieninach” czy na randce z mężczyzną, na którym chcę zrobić olśniewające wrażenie.

Więcej nie napiszę, bo spieszę się na siłownię. Jak podkreśla autorka książki: „Grunt to ćwiczyć 180 minut tygodniowo”. No cóż, biegnę więc...

Oczywiście ćwiczenia to nie wszystko... Zajrzyj sama. Polecam!

Na końcu książki autorka dzieli się różnymi przepisami na dania, koktajle, ale także zatroszczyła się o miejsce na własne refleksje.
Osobiście najbardziej spodobał mi się rozdział o sytuacjach pułapkowych, czyli Lauren podzieliła się z nami tym, jak radzić sobie przy świątecznym obiedzie, na wakacjach, a nawet na randce. Moje oko także cieszyła bardzo ładna okładka oraz rozmiar książki, która bez problemu zmieści się w małej torebce.
Żeby podjąć jakieś wyzwanie, coś zmienić, wcale nie musimy czekać do nowego roku lub wiosny, bo po zimie trzeba… Nieprawda! Zmian możemy dokonać wtedy, kiedy mamy na nie ochotę! Bo kto zabroni. Dlatego jeśli chcecie popracować nad polepszeniem wyglądu i zdrowia książkę jak najbardziej polecam.

Książka została napisana bardzo przystępnym językiem. Autorka nie operuje wymyślnymi, trudnymi i specjalistycznymi terminami. Znajdziemy tutaj 10 kroków do smukłości, np. picie wody, jedzenie ryb czy siedmiogodzinny sen. Podaje także ściągawkę – co, ile i jak często jeść, mapy jadłospisu, podstawy strategiczne, tabelki. Atutem są wyboldowane lub pochylone ważne informacje....

Większość z nas, jak to kobiety od zawsze obiecuje sobie od nowego roku odchudzanie, zdrową dietę i sport. Która z Was tego dotrzymuje? Udaje się przez pierwszy tydzień – w porywach miesiąc. A później co? Oczywiście wracamy do starych nawyków żywieniowych i narzekania, że jesteśmy za grube, że ciało już nie to. Co zrobić żeby zmienić ten brzydki zwyczaj?
Zacznijmy od dziesięciu kroków do smukłości, a dojdziemy do małej czarnej. 
Lauren Slayton w swym poradniku porusza chyba wszystkie kwestie dotyczące odchudzania. Są tutaj zawarte wszystkie porady i triki w zaledwie dziesięciu krokach. Znajdziecie tutaj m.in. temat na czasie, czyli co zrobić aby w święta nie przytyć i spróbować wszystkich pyszności, które postawią przed nami na stole. Cóż, strój kąpielowy to chyba druga najważniejsza rzecz dla kobiety. Ale tutaj pojawia się odwieczne pytanie: Co zrobić aby się nie wstydzić swojego ciała i jaki strój najlepiej wybrać? Zachęcam Was drogie panie, do zapoznania się z tym praktycznym poradnikiem, który odpowie na wszystkie Wasze pytania i obawy.
Szczerze powiedziawszy to książka prezentuje się bardzo dobrze. W zaledwie dwustu dwudziestu stronach zawarta jest tajemnica jak dojść do owej „małej czarnej”. Praktyczne porady i ćwiczenia pomogą nam tego dokonać. Muszę się przyznać, że po przeczytaniu tego poradnika, sama skorzystałam z masy rad jakie podaje nam autorka. Wiedziałyście na przykład, że w ciągu dnia należy jeść nie więcej niż pięć zróżnicowanych owoców? Albo, że jedno piwo to tak jakbyście wypiły cztery drinki? Straszne!
Czyta się niezmiernie szybko, a to dzięki odpowiedniej czcionce, a rzeczy które trzeba zapamiętać nie dość, że wyróżnione, to jeszcze oprawione w ramkę.
Trzeba tutaj wspomnieć także o okładce, która zdecydowanie przyciąga kobiece oko. Cała czerwona, a na środku postać smukłej kobiety, wszystko w oprawie białych liter. Chyba żadna z nas nie przejdzie obojętnie obok tak zachęcającego poradnika.
W całym poradniku dostrzegłam tylko jeden mały minus. A mianowicie, autorka poleca różne produkty spożywcze, tylko że takie które występują w USA, niestety gdybyśmy chciały w 200% dostosować się do tej diety, to możemy mieć problem z dostaniem takich samych produktów. Czy to problem? Raczej mały, bo przecież w Polsce możemy dobrać produkty o takim samym składzie, tylko pod inną nazwą.
Drogie panie! Najwyższa pora wziąć się poważnie za siebie, zanim będzie za późno i obudzimy się z nadwagą.
Komu polecam: kobietom w każdym wieku – czas na odchudzanie i zadbanie o nasze zdrowie jest zawsze!
Moja ocena: 9/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl