Slow Life. Zwolnij i zacznij żyć

Znak Literanova
minimalizm slow life
poradniki
minimalizm slow life

Czytuję bloga autorki i o ile odczuwam sporo sympatii zarówno dla publikowanych tam treści, jak i dla lekkiego pióra, o tyle przez tę "książkę" nie przebrnęłam: na wielu blogach można znaleźć o wiele więcej cennych treści czy skłaniających do refleksji opinii. Poradnik pełen jest pustych frazesów, nic nieznaczących przemyśleń czy złotych myśli i porad, które mogłyby być...

Może właśnie teraz, kiedy większość z nas jest w swoich mieszkaniach i już pomału zaczyna coraz trudniej znosić niemal zamknięcie, gdy wychodzimy po to, co najpotrzebniejsze, aby nie zostać zarażonym koranawirusem albo też by nim nie zarażać innych, a pogoda za oknem kusi, żeby wyjść na dwór to jest dobry czas na to, aby docenić zwykły spacer, dobrą herbatę/ kawę, czy...

Pomimo ogromnej sympatii do Asi, którą znam z Youtube'a, uważam się książka jest słaba - pełna oczywistych, pustych zdań oraz nic niewnoszących rad, typu: "rób to co kochasz", "znajdź czas dla siebie". Choć książka ta daje chwilowe poczucie motywacji do działania, raczej jest tylko inspiracją, a nie sposobem na realną zmianę swojego stylu życia i myślenia.

Mam 27 lat. Chciałabym przeczytać ją 7 lat temu. Bardzo lekka i wartościowa.

Mimo że czytałam już książki tego typu i jest ona w większym stopniu powieleniem innych bardzo mi się spodobała m.in. dlatego, że:
+ napisana jest w sposób prosty, zrozumiały,
+ podział materiału i odpowiednia czcionka powodują, że czyta się ją bardzo przyjemnie,
+jest świetnym rozwiązaniem na usystematyzowanie sobie już posiadanej wiedzy ( dla oób, które czytały już...

Jedna z tych pozycji, które czyta się z przyjemnością. Autorka nie próbuje nas przekonać do niczego i pozwala samodzielnie rozpatrywać różne możliwości jakie daje nam codzienność. Polecam

Nic odkrywczego, mając ledwo 22 lata wiem to samo tylko mniej stron by mi zajęło opisanie tego czym jest całe hasło "zwolnij bądź tu i teraz".

Bardzo fajna i przyjemna pozycja. Szybko się czyta. Moja pierwsza ksiazka tej autorki i już mam w głowie pewne zmiany na spedzanie mojego czasu tak jak ja chce. Kilkoma pomyslami sie zainspirowalam tak aby zyc zgodnie ze soba i swoimi wartościami. Na pewno przeczytam slow Fashion. polecam!

Taka niby fajna i przystępna , ale trafiłam na lepsze pozycje w tym przedmiocie.

Ksiazka, która w czasach dzikiego pędu przyda się każdemu. Pozwala na chwilę zwolnić, pomyśleć i zastanowić się „Właściwie to co ja robię?”. Dużo praktycznych rad. Autorka zwraca uwagę jak bardzo wiele rzeczy za którymi pędzimy i do których dążymy są tak naprawdę bez znaczenia. Lekka, dobrze się czyta, ale tez nie wciąga bo to raczej zbiór dobrych rad i przykładów, że w...

Dyskusje

1 037