Slow Life. Zwolnij i zacznij żyć

Znak Literanova
minimalizm slow life
poradniki
minimalizm slow life

Ocenę daję 8 - nie wszystko musi dla wszystkich i wg mnie dla grupy docelowej (młode dziewczyny, średnio zamożne +, bez poważnych problemów) jest to dobra lektura.

Czy lektura jest dobrym wyborem dla innych? Tutaj mam już sporo wątpliwości.

+ lekki poradnik o tym jak zarządzać czasem, aby przeżyć życie po swojemu i spełniać swoje marzenia
+ na pewno nie jest to poradnik...

Książkę przeczytałam zaraz po jej wydaniu i była to moja pierwsza książka w tematyce życia bardziej slow. Szczerze mówiąc na tamten moment była dla mnie dość odkrywcza, ponieważ żyłam "w pędzie", przepełniona myślami o tym "jak to będzie kiedyś" i potrzebowałam tych prostych przesłań z książki, która pomogła mi dostrzec, że moje życie toczy się właśnie teraz, a nie...

Nie jest to książka z górnej półki, ale warto przeczytać i zastanowić się nad życiem :)

Następny fajny poradnik tej blogerki. Tym razem jak żyć, żeby było miło i był czas na wszystko. Sporo trafnych przemyśleń, które na pewno wykorzystam w swoim dniu codziennym oraz kupię ślicznie wyglądający notatnik. Przeczytałam i czuję się zmotywowana do działania, czyli poradnik jest też skuteczny.

Czytuję bloga autorki i o ile odczuwam sporo sympatii zarówno dla publikowanych tam treści, jak i dla lekkiego pióra, o tyle przez tę "książkę" nie przebrnęłam: na wielu blogach można znaleźć o wiele więcej cennych treści czy skłaniających do refleksji opinii. Poradnik pełen jest pustych frazesów, nic nieznaczących przemyśleń czy złotych myśli i porad, które mogłyby być...

Może właśnie teraz, kiedy większość z nas jest w swoich mieszkaniach i już pomału zaczyna coraz trudniej znosić niemal zamknięcie, gdy wychodzimy po to, co najpotrzebniejsze, aby nie zostać zarażonym koranawirusem albo też by nim nie zarażać innych, a pogoda za oknem kusi, żeby wyjść na dwór to jest dobry czas na to, aby docenić zwykły spacer, dobrą herbatę/ kawę, czy...

Pomimo ogromnej sympatii do Asi, którą znam z Youtube'a, uważam się książka jest słaba - pełna oczywistych, pustych zdań oraz nic niewnoszących rad, typu: "rób to co kochasz", "znajdź czas dla siebie". Choć książka ta daje chwilowe poczucie motywacji do działania, raczej jest tylko inspiracją, a nie sposobem na realną zmianę swojego stylu życia i myślenia.

Mam 27 lat. Chciałabym przeczytać ją 7 lat temu. Bardzo lekka i wartościowa.

Mimo że czytałam już książki tego typu i jest ona w większym stopniu powieleniem innych bardzo mi się spodobała m.in. dlatego, że:
+ napisana jest w sposób prosty, zrozumiały,
+ podział materiału i odpowiednia czcionka powodują, że czyta się ją bardzo przyjemnie,
+jest świetnym rozwiązaniem na usystematyzowanie sobie już posiadanej wiedzy ( dla oób, które czytały już...

Jedna z tych pozycji, które czyta się z przyjemnością. Autorka nie próbuje nas przekonać do niczego i pozwala samodzielnie rozpatrywać różne możliwości jakie daje nam codzienność. Polecam

Dyskusje

1 074