Jak dbać o siebie perfekcyjnie

Okładka książki Jak dbać o siebie perfekcyjnie Małgorzata Rozenek-Majdan
Okładka książki Jak dbać o siebie perfekcyjnie
Małgorzata Rozenek-Majdan Wydawnictwo: Pascal poradniki
poradniki
Pascal
2015-10-21
2015-10-21
uroda zdrowie

Książka wydana na fali popularności "Perfekcyjnej Pani Domu". Duzo zdjęć, mało treści, nic odkrywczego. Są znacznie lepsze poradniki, ten spokojnie można sobie darować.

Książka o wszystkim i o niczym.
Jeśli ktoś faktycznie o siebie dba, to nie znajdzie tu nic nowego. Myślę, że jest to dobry pomysł dla szarych myszek, które chcą coś zmienić w swoim życiu i w tym poradniku poznają zarys tego czy owego, a po konkretne rady w danym temacie sięgną już do innej książki.
Dużym plusem jest piękne wydanie - dużo ładnych zdjęć. Zazwyczaj nie lubię aż tylu w jednej książce, ale w tym przypadku jest to plus. Jedynie zdjęcie pani Rozenek mnie irytowały - na każdym z nich uśmiecha się tak samo.
Dużo rad jest oczywistych, aczkolwiek warto je sobie czasem przypomnieć, a dla niektórych kilka z nich może okazać się nowa.
Książka raczej do przejrzenia, a nie nauki stylu.

Książka o wszystkim i o niczym.
Dużym plusem jest piękne wydanie - dużo ładnych zdjęć. Zazwyczaj nie lubię...

Gdybym nie mogła dobrać tej książki za dokładnie 1 zł w księgarni internetowej pewnie bym nawet na nią nie zwróciła uwagi.
Książka bez wątpienia pięknie wydana. Nie mam w zwyczaju czytać książek z tak licznymi zdjęciami- miałam wrażenie jakbym czytała gazetę zwłaszcza, że książka napisana prostym językiem. Myślę, że warto sięgnąć czasem po taką książkę dla odskoczni od innych pod warunkiem, że się ją od kogoś pożyczy lub nie płaci się za nią majątku. ;) Porady są banalne, ale czasami warto sobie przypomnieć albo uświadomić właśnie takie banalne rzeczy. Pewnie niektórzy przeczytają jakieś ciekawostki o których nawet nie wiedzieli.
Czyta się szybko i przyjemnie.

Zawiodłam się, zakupiłam poradnik w celu spędzenia z nim wieczoru (nauczyłam się, że książki "urodowe" z reguły zajmują nam nie więcej niż jeden dzień) w łóżeczku o z herbatką, tymczasem okazało się, że on nie jest tylko urodowy. Oczywiście pomijam fakt, że treść to 10% książki, resztę stanowią zdjęcia. W zasadzie nawet mi to nie przeszkadza, bo czasem z chęcią sobie taką książkę przeglądam, podotykam, w sam raz na sam, ładna, ale głupia, jak życiowo;) Ale ja nie o tym, głównie przeszkadza mi to, że tam są jakieś przepisy na domowe maseczki, ale po co ja mam robić domową, ja się będę relaksować i kupię gotową, halo, czy tylko dla mnie to jest logiczne? Poza tym tam jest dużo banialuk, jakaś filozofia życiowa, tere-fere. Nie, że nudne, ale jak na pół godziny czytania trochę drogie.

Nie powinno się oceniać książki po okładce, lecz poza nią w poradniku pani Małgorzaty możemy znaleźć niewiele wartościowych treści. Cóż okładka oraz jakość papieru są perfekcyjne. Gdy otwieramy książkę i przenosimy się do spisu treści możemy zauważyć, że jest bardzo obszerny. Jednak po chwili możemy dostrzec, że mnóstwo "podrozdziałów" nie przekracza nawet połowy kartki a nawet często ogranicza się do paru zdań. Ponadto sporą część publikacji ilustrują zdjęcia zajmujące całą powierzchnię strony, niekiedy nawet dwóch tak, jakby miały na celu zwiększyć jej grubość. Ponadto spora część rad pochodzi od ekspertów, z którymi konsultowała się autorka, nie od niej samej. To, co ona sama ma do powiedzenia to banały, których nawet nie trzeba czytać by wiedzieć, że są czymś oczywistym. Bardzo ciekawa jest "bibliografia", która składa się z zaledwie paru pozycji, które w dodatku są stronami internetowymi bądź artykułami w nich zawartymi a nie jak by się mogło spodziewać książkami, z których można czerpać wiarygodne informacje. Pani Rozenek zbytnio się nie wysiliła pisząc swoją kolejną "perfekcyjną" książkę, dlatego oceniam ją jedynie 5/10.

No cóż... Myślę że jeśli ktoś dba o siebie, choć w minimalnym stopniu, to właściwie może darować sobie zakup, tej książki... z drugiej strony, czy Ci niedbający kupiliby tą dość drogą książkę? Ćwiczenia, mające rozbudzić, zrównoważyć mój mózg też jakoś wydają mi się przeczytane gdzieś już wcześniej
Tak czy inaczej, książka jest pięknie wydana, pasuje do "perfekcyjnej serii" książkoalbumów. Taki poradnik do przekartkowania w jeden wieczór. Jeśli ktoś lubi, to polecam, ale niekoniecznie...

Tak czy inaczej, książka jest pięknie wydana, pasuje do "perfekcyjnej...

Książka mnie nie zachwyciła. Owszem, jest ona bardzo ładnie wydana i ma bardzo ciekawy wstęp, ale nic poza tym. Zawiera ona oczywiste porady. Jeżeli osoba dba o siebie nawet w najmniejszym stopniu, to uważam, że nie ma sensu kupowania tej książki. Cena za jaką ją kupiłam od razu po wydaniu była zdecydowanie za duża.

ładne obrazki

ładne obrazki

Przepięknie wydana książka i nic poza tym. Same oczywistości, w zasadzie nie mam pojęcia, jaki był sens pisania tego poradnika, chyba tylko finansowy. Szkoda czasu.

• Poradniki
  • Zdrowie
  • Posiadam - urodowo-medyczne
  • Posiadam, nie przeczytałam...

Dodaj cytat z książki Jak dbać o siebie perfekcyjnie