Stowarzyszenie umarłych poetów

978-83-7510-930-6
Paweł Laskowicz
Salamandra
powieść amerykańska

Książka o marzeniach, młodości, życiu zgodnie z samym sobą, dostrzeganiu piękna, poezji, nonkonformizmie, nauczycielu, który jest przewodnikiem, cieszeniu się każdą chwilą, wrażliwości, nieszablonowości, miłości... Można by tak jeszcze długo wymieniać, gdyż jest to historia, która niesie ze sobą wiele wartości. Z pewnością na długo pozostanie ona w moim sercu, a jej cytaty...

Ta książka jest jedną z tych książek do których lubię wracać od czasu do czasu. Czasem wracam do tej historii oglądając film, czasami czytając książkę. Do dzisiaj pamiętam kiedy przeczytałam po raz pierwszy tę książkę – były to wakacje w 2014 r. Skończyłam ją tego samego dnia, którego media obiegła informacja o śmierci Robina Williamsa. Od tego momentu zarówno książka jak i...

Książka bardzo mi się podobała. Historia ciekawie napisana, wciągająca. Przeczytałam ją w niecały jeden dzień. Jedyne czego mi zabrakło to większych opisów, ale to już moje czepialstwo. Naprawdę polecam ;)

Poleciła mi ją Pani z biblioteki w liceum. Stwierdziła, że mi się spodoba - nie myliła się :)

Nie rozumiem i pewnie nie zrozumiem ludzi jarających się tą książką. Pewnie wersja alternatywna na ludzi wielbiących Małego Księcia

Świetna książka. Szczerze mówiąc, jedna z najlepszych, jak nie najlepsza, książka, jaką miałam przyjemność przeczytać. Nie mam żadnych zastrzeżeń. Książkę polecam każdemu, kto chce przeczytać coś bardzo dobrego. Pięknie pokazana miłość do poezji i trudny temat, tego jak rodzice są w stanie negatywnie niestety wpłynąć na dorastających młodych ludzi.

Film fajny, książka napisana po prostu źle. Bez głębi, śladowa ilość emocji i przemyśleń bohaterów. Poruszyła mnie tak konkretnie jedynie scena pod koniec, z Toddem i jego ojcem, ale również w dużej mierze dlatego, że moja własna wyobraźnia dołożyła swoje trzy grosze.
Wielka szkoda, że autorka nie pokusiła się, by wystawić nos dalej poza ramy scenariusza i tak bardzo...

Cudowna i piękna.
O marzeniach młodości, sięganiu po swoje, gdy wokół świat chce byś był posłuszny i pilny. To cudowna książka, a zawarta w niej historia na zawsze pozostanie w moim sercu.
Myślę, że każdy jako (teraz lub kiedyś) uczeń, jest w stanie pojąć, zrozumieć, ile oczekuje się od młodej osoby, która dopiero poznaje życie, która pragnie realizować marzenia i stawiać...

Urzekająca opowieść o tym, w jaki sposób powinien być widziany nauczyciel okiem ucznia. Jest jego wspierającym przyjacielem, inspiracją, a jednocześnie mentorem. Popełnia jednak błędy, które dzięki zaufaniu i niezwykłej solidarności klasy można mu wybaczyć.

Dajcie to jako lekturę obowiązkową!!!

Wyciskacz łez, cudowna, bohaterowie prze genialni. Polecam wszystkim.

Dyskusje

14 873