Tango

Sławomir Mrożek utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia) 208 str.
2014-09-25
2010-01-01
Noir sur Blanc
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
literatura polska taniec ironia lektura Stomil Artur

2014-09-25
Noir sur Blanc
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
literatura polska taniec ironia lektura Stomil Artur

Kup książkę

Momentami zabawna, choć nietypowa fabuła, skłaniająca do chwili refleksji nad otaczającym nas światem.

Książka ta jest dość dziwna. Problemy w niej poruszone są jednak dość powszechne. Czytając książkę można sie sporo pośmiać. Ogólnie jest to jedna z pzyjemniejszych lektur szkolnych.

„Tango" okazało się dość interesującą lekturą i na pewno nie żałuję, że przeczytałam ten dramat. Zabawną sceną jest na pewno karanie babci kładzeniem się na katafalku, ale nie tylko. Te absurdy przedstawione w lekturze są śmieszne, ale skrywają się za nimi bardzo negatywne emocje.
Polecam

Bardzo się cieszę, że przeczytałem Tango, jeszcze przed tym jak dowiedziałem się, że będzie moją lekturą szkolną. W tej miłej nieświadomości mogłem się zachwycać absurdalnością i dystopijnością Tanga. Lektura po której nadchodzi czas na przemyślenia o tematyce buntu czy poszukiwania własnej osobowości.

Całkiem ciekawa pozycja, jak na lekturę szkolną, udało mi się ją nawet przeczytać za jendym zamachem.
Opowiada ogółem mówiąc o poszukiwaniu znaczenia w życiu. Znaczenia buntu. Znaczenia granic. Albo o znaczeniu w samym sobie.
Trudno mi ocenić postacie w tej lekturze . Normalni okazują się wariatami, a wariaci są tak naprawdę normalni. Za każdym razem kiedy już myślisz...

Nieźle się ubawiłam podczas czytania tej lektury - niektóre dialogi to czyste złoto. Również przedstawiony świat, w którym zostało już wszystko zostało zniesione i absurd goni absurd, zarówno bawi, a zarówno skłania do przemyśleń.
Bo niby to wszystko było tak bardzo abstrakcyjne, a jednak momentami czułam, że w niejednym aspekcie w realnym życiu do tego zmierzamy.
A więc...

Głupie i nudne. 2 gwiazdki za to, że takie głupie.

Ciekawa, choć specyficzna pozycja. Myślę, że jeśli ktoś miałby w planach przeczytać choć poszczególne lektury szkolne, to to jest jedna z tych, które warto sobie zapisać.

Chociaż nie przeczytałem to widziałem dwa różne spektakle i warto w tej formie przyswoić dramat.

Nawet nie wiedziałam jak dużego dobra zostałam pozbawiona nie mając w kanonie lektur szkolnych tej oto sztuki...lecz na szczęście właśnie owe zaległości nadrobiłam. Pan Sławomir Mrożek zaserwował mi niezwykłą, czytelniczą ucztę, która na długo pozostanie w pamięci. Ten dramat, pełen groteski i absurdu ukazujący pokoleniową degrengoladę nie traci na aktualności przez te...

Dyskusje

18 958