33 dni prawdy

Thomas Arnold Wydawnictwo: Wydawnictwo Vectra Cykl: Detektyw David Ross (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo Vectra
Detektyw David Ross (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
2015-03-09

To jedna z najdziwniejszych książek jakie udało mi się przeczytać. Książka, którą właściwie odłożyłam po 5 pierwszych stronach uznając, że nie dam rady, że językowo to jakiś koszmar, że wygrywa koncepcja braku powtarzania słów w zdaniu nad ich płynnością. Nie ukrywam, że przypomniały mi się wypracowania moich dzieci w których nauczycielki wbijały im do głowy znajdowanie...

Książka z pomysłem! Co prawda pierwszy tom przeczytałam jako ostatni jednak nie odebrało mi to w żaden sposób przyjemności. Książkę czyta się szybko, a z pozoru luźne wątki i historie na końcu tworzą zaskakująco dobrze zawiązany supeł.

Nie zdzierzylam

Miałam problem z oceną tej książki. Chciałam, żeby była świetna, żeby styl pisania był porywający i żebym mogła zgrzytać zębami i obgryzać paznokcie z emocji, ale niestety - chciałam chyba za bardzo.
To znaczy, to nie jest zła książka; sam pomysł bardzo mi się podobał, z początku trochę denerwowało mnie istnienie tysiąca różnych wątków, ale tu muszę oddać honor, bo...

Na początku myślałam że wszystko będzie toczyć się wokół jednego wątku, ale z każdą stroną nowa, inna historia, by później wszystko połączyło się w całość. Podziwiam autora za drobiazgowość ukazaną w książce. Zakończenie zaskakuje. Prawdziwe arcydzieło.

Świetnie się czytało. To moja pierwsza styczność z twórczością autora i jestem bardzo miło zaskoczony. Wielowątkowa fabuła, historia trzymająca w napięciu i niespodziewane zakończenie.

Polak potrafi!!! Niechaj nie zmyli Was zagranicznie brzmiące nazwisko, bo autorem książki jest nasz rodak. A sama książka?! Cóż! Rewelacyjna. Wartka, wielotorowa i spójna akcja. Pomysł genialny. Świetni, barwni bohaterowie. Zakończenie spowodowało, że oniemiałam z zaskoczenia. Polecam!

Ciekawa, ale zabrakło mi emocji w tej książce. Wszystko ze sobą grało, ale pomiędzy bohaterami nie było czuć więzi. Postacie bez uczuć, pasji, złości .
Mimo to polecam i sięgne po następna ksiazke tego autora, żeby chociaż sprawdzić, czy coś sie zmieniło w temacie emocji.

Wielowątkowa historia, która nie pozwala nawet na chwilę oderwać się od książki. Pomiędzy mną a autorem zaiskrzyło już podczas czytania jego debiutu, ale tak naprawdę dopiero ta pozycja pokazuje, jak ciekawe historie może tworzyć T.Arnold. A końcówka - majstersztyk.

Zaskoczyła mnie ta pozycja. Nie spodziewałam się, że będzie aż tak dobra. Dużo wątków, a mimo to można się połapać, wszystkie na końcu naprawdę fajnie zbiegają się w jeden mianownik. Książka wymaga kombinowania, nie wszystko od razu jest oczywiste. Duzy plus.

Dyskusje

• 2019