Działanie niepożądane

Thomas Arnold Wydawnictwo: Wydawnictwo G3 kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo G3
2023-12-06
2023-12-06

Matka zamożnego farmaceuty, Adama Drzewickiego, przebywająca w ekskluzywnym domu opieki, przeżywa kryzys psychiczny. Maria od jakiegoś czasu ma niepokojąco realne sny. Zasypuje syna telefonami. Jej stan go niepokoi. Szukając rozwiązania natrafia na różowe tabletki w jej koszyku z lekami. Z racji zawodu wie, że specyfik o tej nazwie wygląda inaczej. Zaczyna węszyć. Każdy, z kim rozmawia, wkrótce ginie, gubią się dowody a ośrodek VIGOREI izoluje pacjentów.

Przy pomocy policjanta, Dawida Rezlera, Adam próbuje dotrzeć do prawdy. Ktoś usilnie stara mu się w tym przeszkodzić, posuwając się do próby zabójstwa.

Historia gmatwa się coraz bardziej aż do finału, w którym poznajemy zaskakującą prawdę.

Adam jako dziecko nie miał świadomości co dzieje się w jego domu i kim jest przyjaciel ojca. Nie wiedział co przeżywa matka pod maską wiecznego uśmiechu. Jej pamiętniki spisane pięknym językiem dały mu do zrozumienia, że związek rodziców nie był tak piękny jak się wydawał.

"Działanie niepożądane" to połączenie thrillera medycznego z sensacją. Są pościgi samochodowe, strzelaniny i mroczna zagadka osnuta wokół biznesu, żerującego na starszych osobach. Widzimy żywe emocje, odkrywamy ukryte niecne intencje bohaterów.

Autor pokazuje jak działa przemysł farmaceutyczno-medyczny i do czego posuwają się niektórzy, by zarobić więcej.

Napis końcowy sugeruje, że to nie jeszcze nie być koniec tej opowieści. Jestem ciekawa czy powstanie drugi tom.

Troszkę to za długie, minimalnie przekombinowane, ale finalnie naprawdę bardzo dobre! Pierwsza książka tego autora, którą przeczytałem i - kto wie - może nie ostatnia?

Eksperci biją na alarm 🚨🚨🚨… Polacy nie mają czasu na odpowiedni wypoczynek, w rezultacie czego są bardziej zmęczeni, rozdrażnieni i źle sypiają. W trosce o ich zdrowie psychiczne zalecamy zatopienie się w dobrej, trzymającej w napięciu lekturze. Jako wyznawczynie ludowej zasady „czym się strułeś, tym się lecz” polecamy:

Tytuł: „Działanie niepożądane”
Autor: Thomas Arnold
Wydawnictwo: Wydawnictwo G3

🔲Czym jest #działanieniepożądane i w jakim celu się go stosuje?

To mieszanka (wcale nie wybuchowa) thrillera psychologicznego z sensacją, kryminałem i obyczajem, której bohaterka Maria Drzewicka, pensjonariuszka luksusowego domu opieki, od dłuższego czasu jest nękana przez koszmary. Na pogarszający się stan psychiczny seniorki zwraca uwagę jej syn i prosi lekarza o weryfikację terapii farmakologicznej. Równolegle zaczyna własne „śledztwo” w tej sprawie. Z pomocą przychodzi mu przypadkowo poznany policjant z Warszawy – Dawid Rezler, który wrócił na Śląsk by pożegnać swoją mamę. Jednak im więcej faktów odkrywają, tym większe mają wrażenie, że ktoś śledzi ich poczynania… Co dzieje się za zamkniętymi drzwiami domu opieki? Co jest przyczyną koszmarów seniorki? Tego dowiecie się z lektury …
Substancją czynną odpowiadającą za jej prawidłowe (odprężające) działanie jest wyrafinowana intryga. Lek(tura) zawiera także szereg plot twistów o działaniu pobudzającym, zwiększającym czujność i koncentrację, a także usprawniającym procesy myślowe. Wystarczy zażyć jedną stronę, by szare komórki pracowały na najwyższych obrotach.

Ten thriller jest skoncentrowanym lekiem, stanowiącym antidotum na nudę i przytłaczającą rzeczywistość. Zaspakaja żądzę wrażeń i dreszczyku emocji. Produkt dostępny w wersji papierowej i elektronicznej.

🔲Skład:
✔️wielobarwni, złożeni bohaterowie z solidnym zapleczem emocjonalnym,
✔️spora porcja tajemnic z przeszłości,
✔️Śląsk w nowej, mrocznej odsłonie,
✔️wartościowe przesłanie,
✔️czarny niczym węgiel humor,
✔️ilość trupów odwrotnie proporcjonalna do ilości przelanej krwi.

🔲Dawkowanie:
Lek zażywać w tempie 150- 175 słów na minutę (zbyt szybkie czytanie służy niestrawnością i brakiem zrozumienia) w dobrze oświetlonym, wygodnym i spokojnym (wolnym od rozpraszaczy miejscu),zachowując właściwą postawę i odległość między organem wzroku a czytanym tekstem. Łzawienie, rozwieranie oczu i ust ze zdziwienia, opadanie szczęki są normalnym zjawiskiem. U osób o dużej wrażliwości na lek(turę) występują także temporalne westchnienia i niekontrolowane wydawanie okrzyków.

🔲Ostrzeżenia:
Tylko dla osób o mocnych nerwach. Nie popijać – chyba że melisą.

🔲Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn:
Zażywanie lek(tury) grozi utratą koncentracji i spowalnia procesy świadomego postrzegania rzeczywistości. Czas reakcji na bodźce płynące z otoczenia może ulec znacznemu wydłużeniu, w związku z czym nie zaleca się prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

🔲Działanie niepożądane:
To oczywiście tytuł powieści zalecanej do lek(turo)terapii. Niekorzystnego wpływu na czytającego nie stwierdzono.

🔲Warunki przechowywania:
Przechowywać z dala od dzieci, hipochondryków i lekomanów. Chronić przed kontaktem ze źródłami ciepła, gorącymi powierzchniami, źródłami iskrzenia, otwartego ognia i innymi źródłami zapłonu. Nie dopuszczać także do zawilgocenia i kontaktu z wodą. Okładkę i strony chronić przed zniszczeniem i wyginaniem.

📌📌📌Przed użyciem zapoznaj się z treścią niniejszego posta lub skonsultuj się z autorem – farmaceutą, gdyż każda lek(tura) niewłaściwie stosowana zagraża Twojemu czytelniczemu życiu lub zdrowiu.📌📌📌

Tytuł: „Działanie niepożądane”
Autor: Thomas...

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu – tę formułkę znamy wszyscy. Jednak ilu z nas się do niej stosuje?

Uwaga, uwaga, przed wami ponad 600 stron thrillera opartego na wątku medycznym. Książka wydana została nakładem Wydawnictwa G3 @g3poland , którego książek nie miałam okazji jeszcze czytać. Głównym bohaterem jest farmaceuta Adam Drzewiecki, który przypadkiem wpada na trop wielkiej afery. Problemy zdrowotne jego matki – pensjonariuszki domu opieki, wydają się powiązane ze śmiercią innej mieszkanki tego domu. Sny, a raczej koszmary senne starszej kobiety są przerażające realne, a ona bliska obłędu. Co jest jawą a co jedynie wytworem wyobraźni schorowanej staruszki? Czy mężczyźnie uda się pomóc pogrążonej w lęku kobiecie i co wyniknie ze współpracy farmaceuty z poznanym przy okazji policjantem? Dowiecie się tego, sięgając po najnowszą książkę @thomasarnold.pisarz_official

Zacznę od tego, że książka jest bardzo dobrze napisana. Każda postać i każdy wątek ma tu do odegrania swoją rolę. Kiedy wydaje się, że już zmierzamy do rozwikłania zagadki, autor sprytnie myli tropy i zmusza nas do obrania innej ścieżki poszukiwań. Co ciekawe, @thomasarnold.pisarz_official jest z wykształcenia farmaceutą i w tej książce doskonale da się to odczuć. Co prawda, gdybym miała się do czegoś przyczepić, to byłby to początek. Akcja skupia się praktycznie wyłącznie na osobistych problemach bohatera – tu była żona, tam obecna partnerka, a w międzyczasie zapomniana nieco schorowana matka. Smutna, ale prawdziwa przyszłość wielu seniorów. Adama Drzewieckiego poznajemy wręcz od podszewki i gdy wydaje się, że wiemy o nim wszystko, autor zaskakuje nas kolejną ciekawostką na jego temat. Lubię, kiedy postacie są tak dobrze opisane, nawet jeżeli tak jak w tym przypadku ma to przełożenie na długość książki. Jednak bez obaw moi drodzy, nie znajdziecie tu przydługich, nużących opisów fauny i flory. Autor jest mistrzem dialogów i to one dominują przez większość powieści, przez co całość czyta się płynnie i z dużym zaangażowaniem. Książkę tę oczywiście polecam i zachęcam was do poznania innych powieści Thomasa. Mam nadzieję, że już wkrótce będzie o nich głośno nie tylko na Instagramie, ale również w świecie filmu. Tytuły takie jak „Działanie niepożądane” to gotowy materiał na całkiem niezły mini serial.

🕯Marię zaczynają coraz bardziej nawiedzać koszmary, przebywa w domu opieki osób starszych . Przejęty syn Adam Drzewicki ktory na codzień jest farmaceutą i prosperuje w aptekach postanawia zainteresować się sprawą zwlaszcza gdy zauważa dziwne leki podawane mamie , i choć lekarze potwierdzają że jest to lek przypisany , mężczyzna postanawia to sprawdzić i jednak się nie mylił. Leki są całkiem inne niż powinny być- mają całkiem inne działanie.
Jakie.... ?
Niepokoi go stan mamy i postanawia przyjrzeć się sytuacji.

Kiedy niespodziewanie dochodzi do śmierci kobiety z sąsiedniego pokoju Maria potwierdza , że słyszała krzyki umierającej sąsiadki . Czy to tylko omamy kobiety?

Niebawem farmaceuta poznaje całkiem przypadkiem policjanta o imeniu Dawid , który jak się okazuje był synem zmarłej kobiety. Przyjechał pożegnać się ze zmarłą mu mamą i zabrać rzeczy ze szpitala. Adama sprawa coraz bardziej zaczyna zastanawiać i zachęca aby jeszcze bliżej przyjrzeć się temu wszystkiemu. Chociaż towarzyszy mu cały czas wrażenie , że jest obserwowany na każdym kroku .
Z czasem udaje mu się połowicznie dojść do sprawy, odkrywa pewien nieetyczny spisek wśród lekarzy a w rozwiązaniu całej sprawy pomoże mu poznany wcześniej policjant Dawid .

Dawno nie czytałam tak dobrej książki ! 🔥 •Choć trzeba przyznać, że jest dość gruba nie odczuwa się tego.Autor napisał bardzo dobry thriller medyczny , pokazał świat medyczny i jego niedobre czyny. Akcja trzyma cały czas w napięciu , gdyż wszystko zostało bardzo dokładnie opisane, bohaterowie bardzo dobrze wykreowani, fabuła bardzo ciekawa , a do tego temat , który nie należy do łatwych a mimo to został pokazany w miarę prosty sposób.Dałabym 6 /5 🌟gdybym mogła🌟

Jeśli lubicie sięgać po thrillery medyczne z przyjemnością przedstawię Wam w kilku słowach 💊"Działania niepożądane"
💊@thomasarnold.pisarz_official

Adam Drzewiecki jest dobrze sytuowanym farmaceutą -prowadzi sieć aptek; rozwodnikiem lecz nie narzeka na brak zainteresowania u płci przeciwnej. Jego życie toczy się dość stabilnym torem. Co jakiś czas odwiedza matkę - Marię, którą umieścił w luksusowym domu spokojnej starości. Niestety zachowanie Pani Marii staje się coraz bardziej niepokojące. Opowiada synowi o koszmarach i omamach, często ma zaburzenia pamięci i towarzyszy jej paraliżujący strach przed śmiercią. Podczas jednej z wizyt Adam zauważa w lekach matki tabletkę, której nie zna a jej wygląd nie zgadza się z opisem leków. Zaniepokojony syn postanawia bliżej przyjrzeć się terapii. Im bardziej drąży temat spotyka go coraz więcej niebezpiecznych sytuacji. W prywatny śledztwie pomaga mu Dawid Razler, którego mama była sąsiadką Marii Drzewickiej.

Thomas Arnold w swej książce funduje nam prawdziwy rollercoster wrażeń. Mamy tu wszystko co mogłoby posłużyć do scenariusza filmu sensacyjnego: ciekawie zbudowane postacie z solidnym zapleczem emocjonalnym, strzelaniny, pościgi samochodowe oraz świetnie skonstruowaną intrygę. Język autora jest lekki, pełen swady a czasem zabawnego sarkazmu. Mimo, że książka ma 600 stron czyta się ją z zapartym tchem a dzięki zaskakującym zwrotom akcji strony same nam umykają.
Poza warstwa typowo rozrywkową, książka porusza również problem biznesu farmaceutycznego bezwzględnie nastawionego na zysk, gdzie nie liczy się pacjent tylko zasobność jego portfela.
Szczególną sympatią darzyłam Panią Marię, jej historia jest piękna, tragiczna i bardzo poruszająca.

To było moje pierwsze spotkanie z książkami autora ale mam nadzieję, że nie ostatnie.
Współpraca reklamowa @thomasarnold.pisarz_official

💊@thomasarnold.pisarz_official

Uwielbiam pióro autora I to nie powinno nikogo dziwić. To jak autor wprowadz nas w swoje powieści to jest po prostu trudne do opisania. Nie ogarniam jak autor to robi, że ja mam ciarki na całym ciele czytając jego książki.
Książki autora to jest must read każdego czytelnika.

Maria Drzewicka mieszkanka domu opieki. Od jakoś ponad roku walczy z koszmarami sennymi, w których widzi swoją śmierć. Ma problem aby się z tych snów obudzić. Syn nie odwiedza matki zbyt często mimo to zauważył ogromną zmianę w zdrowiu psychicznym swojej rodzicielki. Prosi o pomoc lekarza.
Im bardziej Adam Drzewicki interesuje się życiem swojej matki w ośrodku tym bardziej ktoś zaczyna interesować się życiem Adama. Adam ma wrażenie, że to jego była żona chce wyrwać od niego jak najwięcej pieniędzy.
Ale czy aby napewno całym problemem jest była żona ?

Zachęciłam ?

Książki autora to jest must read każdego czytelnika.

💊To była prawdziwa czytelnicza uczta💊

I choć książka ma ponad 600 stron to czytało się ją bardzo szybko, bo jest kapitalnie napisana (dialogi-rewelacja) a ja z napięciem odkrywałam kolejne kroki Adama Drzwickiego i razem z nim mocno przeżywałam rozwój wydarzeń w jaki uwikłał się odkrywając w ekskluzywnym domu opieki, w którym umieścił swoją matkę Marię, pewne „nieścisłości” w dawkowaniu jej leków. Wątek kryminalny w jaki został przez to wplątany nasz bohater-farmaceuta, wykreowany został na wysokim poziomie, dlatego wciągnął mnie bez reszty. W tej książce nie brak morderstw, tajemnic z przeszłości, układów, spisków, zdrady i dużych pieniędzy, zastraszania i przemocy wobec innych a także upartego dążenia do celu i nieoczekiwanej przyjaźni. I choć kompletnie nie jestem zorientowana w tematyce medyczno-farmaceutycznej to tutaj moje „braki” nie przeszkodziły w odbiorze całości. Oprócz akcji z mocno sensacyjnym przebiegiem, w tej książce jest jednak coś więcej, coś co polecam Wam odkryć i przeżyć osobiście.

PODSUMOWUJĄC jest to nieoczywisty thriller medyczny, na który bardzo chcę zwrócić Waszą uwagę, gdyż autor z ogromną starannością umieścił w nim też wartościowe przesłanie, na które powinniśmy spojrzeć szeroko otwierając przy tym oczy.

Zapytacie co to takiego?

ŻYCIE I PRZEMIJANIE.
UPŁYW CZASU.
ULOTNOŚĆ CHWIL.

W tej książce motyw ten wybrzmiewa dobitnie i naprawdę skłania do refleksji.

Nie znałam wcześniej pióra autora i jestem na duże TAK dla tego tytułu.

Polecam‼️
Dla mnie strzał w 10‼️

Psst. A to zakończenie😳 ja chcę więcej… 😉

💊To była prawdziwa czytelnicza uczta💊

To moje drugie spotkanie z autorem i kolejne udane. Działanie niepożądane to thriller medyczny, które bardzo lubię. Świetnie skonstruowana fabuła i akcja, która toczyła się w swoim umiarkowanym tempie to charakteryzuje tą książkę.  Od ponad roku niemal każdej nocy Marię Drzewicką nawiedzają koszmary, w których widzi swoją śmierć. Zaniepokojony jej zdrowiem psychicznym syn nakłania lekarza, aby ten baczniej przyjrzał się terapii pacjentki wycieńczonej walką z samą sobą.
Jednak im bardziej Adam Drzewicki interesuje się stanem matki, tym większe ma wrażenie, że i jemu ktoś się przygląda. Przypadkowo poznany policjant staje się jego powiernikiem i wspólnikiem w prywatnym śledztwie. Akcja powieści rozgrywa się w Polsce. Jeden z głównych bohaterów, podobnie jak autor, jest farmaceutą. Książka bywa brutalna i dosadna - momentami kiedy czytałam opis odczuwałam zadawany ból. Od dawna nie wierzę, że koncerny farmaceutyczne chcą dobra pacjenta. W tej książce moja nieufność jeszcze bardziej wzrosła, utwierdziłam się w przekonaniu, że to brudny świat gdzie liczy się pieniądz. Autor rewelacyjnie wplótł w dialogi sarkastyczne poczucie humoru. W tej książce nic nie jest oczywiste, a kolejne intrygi sprawiają, że robi się coraz bardziej niepokojąco. @thomasarnold.pisarz_official misternie utkał sieć kłamstw.  To powieść dla wielbicieli mocnych wrażeń - lubiących wartką akcję, w której nie brakuje wielu spisków. Zakończenie? Intrygujące, zaskakujące i otwierające się na kolejną część. Jestem ciekawa losów głównego bohatera.

Adam Drzewicki jest właścicielem trzech, bardzo dobrze prosperujących aptek. Jego matka, Maria Drzewicka, przebywa w ekskluzywnych ośrodku dla osób starszych w Gliwicach. Od pewnego czasu dręczą ją koszmary, w których przeżywa swoją śmierć. Adam, widząc niepokojące sygnały, świadczące o pogarszaniu się zdrowia matki, zaczyna przyglądać się jej terapii. Pewnego dnia w ośrodku, farmaceuta przypadkiem poznaje Dawida Rezlera, policjanta z Warszawy, który przyjechał do Gliwic, aby pożegnać swoją matkę. Kobieta, jak się okazuje, mieszkała w pokoju obok Marii Drzewickiej. Wkrótce Drzewickiemu zaczyna się wydawać, że każdy jego krok jest śledzony.
Gdy pierwszy raz zobaczyłem książkę ciężko westchnąłem. 640 stron. Jednak już po kilku kartkach wiedziałem, że jej przeczytanie nie zajmie mi dużo czasu. Od pierwszej strony autor serwuje nam niesamowicie szybką akcją, która zmienia się jak w kalejdoskopie. Główni bohaterowie co rusz wplątują się w jakieś kłopoty i tylko niebywałemu szczęściu zawdzięczają, że ze wszystkich opresji wychodzą bez szwanku (no prawie 😊).
Jest to pierwszorzędny thriller medyczny, a właściwe farmaceutyczno - medyczny. Autor w bardzo rzeczowy sposób przedstawia realia rządzące rynkiem farmaceutycznym, z naciskiem na działalność przedstawicieli handlowych i aptek.
Moim zdaniem umiejscowienie fabuły w jakimś kraju innym niż Polska, sprawiłoby, że intryga byłaby bardziej wiarygodna. Może to kwestia tego, że w naszym kraju ciężko o dobry thriller medyczny i wydaje nam się, że rzeczy przedstawione w książce mogą być dla polskiego czytelnika mało prawdopodobne, ale jak dla mnie jest to w porządku i kupuję tę konwencję. W końcu czasem wydarzenia w życiu realnym wydają się niemożliwe, a jednak mają miejsce.
Polecam miłośnikom książek, od których ciężko jest się oderwać i które trzymają w napięciu do samego końca, a zakończenie potrafi zaskoczyć.

• Recenzenckie
  • Kryminał