Ostatni oddech

Robert Bryndza Wydawnictwo: Filia Cykl: DCI Erika Foster (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
Last Breath
Data 1. wydania:
2017-04-12
Filia
Last Breath
DCI Erika Foster (tom 4)
kryminał, sensacja, thriller
Emilia Skowrońska

Kolejny (bardzo udany) tom serii z Eriką Foster za mną. Jak zwykle trzymał w napięciu i tym samym szybko się czytał 😉. Czytałam opinie na LC i wszyscy piszą, że nie lubią Eriki, a ja ją nawet lubię - dużo przeszła i jest zamknięta w sobie, ale to silna i fajna postać.

Kolejna świetna książka Bryndzy, którą czyta się jednym tchem.

Czwarta część o policjantce Erice Foster.
Tym razem Erika poluje na człowieka, który więzi, nastęnie zabija swoje ofiary, a ich ciała wyrzuca na śmietnik....
Dobra książka. Polecam.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Kolejna cześć cyklu i znów czyta się ją z napięciem do ostatniej strony. Charakter Eriki sprawia, że wciąż musi walczyć o miejsce w zespole śledczym. Nie przeszkadza jej to jednak angażować się w kolejne dochodzenie. Odkrywa powiązania ze sprawą zabójstwa sprzed kilku miesięcy, a w międzyczasie porwana zostaje kolejna dziewczyna i rozpoczyna się wyścig z czasem. W życiu...

Coraz fajniejszy ten Bryndza i jego Eryka. Powiem szczerze, ostatnio w ciągu 4 dni połknąłem jego 2 książki i jeszcze mi mało. Powiem szczerze, że niczego mi tu nie brakuje: napięcie 8/10, fabuła 9/10, postacie 9/10. Kryminał na 6-tke. Gorąco polecam,

Kolejna część serii i nadal jestem pozytywnie zaskoczony. Losy głównej bohaterki i postaci pobocznych cały czas się rozwijają w różnych kierunkach. Cała fabuła książki spójna. Gorąco polecam.

Poraz kolejny się nie zawiodłam, książka w niczym nie odstaje od poprzednich części. Tak jak oczekiwałam losy Eriki w szybkim tempie się rozwijają, jak zresztą losy pozostałych bohaterów. Nie mam się do czego przyczepić , wszystko dokładnie tak jak lubię! :)

Po autorze bestsellerów spodziewałam się nieco więcej.
Powieść opowiada o seryjnym mordercy i jego ofiarach. Wszystkie postacie raczej niewyraźne, detektywi rozmemłani, ofiarom trudno współczuć, bo też są ledwo zarysowane i to raczej w negatywnym świetle. Dopiero pod koniec robi się ciekawie - zbrodniarz trafia na silną kobietę, popełnia błędy, a policja jest tuz za nim...

Z każdą kolejną częścią serii autor słabnie.
To co sobie Bryndza stworzył w "Dziewczynie w lodzie" nie przekłada się na dalsze części.. Kolejne śledztwa Eriki Foster są..takie same, emocje są takie same, złoczyńcy są tacy sami ( tylko różnią się imionami), życie prywatne głównej bohaterki, jej wybory i rozterki są takie same. I mogę tak długo wyliczać.
Nuda.
Nie ma...

Kocham ser... jego zapach smak... kocham go w każdym wydaniu. Ale czy można połączyć kryminał z serem... jak się chce można wszystko... wystarczy sięgnąć po twórczość Roberta Bryndzy i roztapiać się w luksusach.
,, Ostatni oddech" kolejna przygoda w świecie londyńskich ulic, brudnych zbrodni i wszystkiego co złe. Na kartach książki jest jsk zwykle napięcie budowane w zolwim...

Dyskusje

• 2018