Czyściec niewinnych

Okładka książki Czyściec niewinnych
Karine Giébel Wydawnictwo: Sonia Draga Seria: Kryminał kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Data 1. wydania:
2013-05-07
Agnieszka Rasińska-Bóbr
Agnieszka Rasińska-Bóbr

Świetny pomysł na fabułę, nieco drażniący język, choć może to kwestia przyzwyczajenia

Początek powieści zaczyna się nie pozornie, ale integruje i zachęca czytelnika do dalszej lektury. Dalsza część książki jest, jak by to określić "mocna" w kwestii opisów i tego co przytrafiło się bohaterom. Jeśli ktoś lubi drastyczne i okrutne historię to książka jak najbardziej przypadnie do gustu taki czytelnikom. Po mimo, że lubię oglądać i czytać kryminały, a także thrillery, to nie jednokrotnie musiałam odłożyć czytanie i "odpocząć". Mimo wszystko polecam tę pozycję. Przede mną jeszcze jedna powieść tej Pani. I już się "boję" :)

Dobry thriller z nieoczekiwanym zwrotem akcji. Na pewno zapadnie w pamięci.

Dobry thriller z nieoczekiwanym zwrotem akcji. Na pewno zapadnie w pamięci.

Wyobraź sobie, że jesteś przestępcą. Podczas ucieczki musisz szukać pomocy lekarskiej. Trafiasz na dom lekarki - weterynarza. Miałeś wejść i wyjść. Tymczasem to tutaj rozpocznie się Twój  koszmar jak z najgorszego snu. Co się dzieje w tej książce to szok! Okrutne tortury, perwersje i to bardzo dokładnie opisane. Śmiem twierdzić, że nawet zbyt dokładnie! Autorka skupiła się raczej na okrucieństwie niż dopracowaniu redakcji i stylu. Często powtarzane infantylne zwroty, na przykład, że ktoś się posika, potrafią doprowadzić czytelnika do szewskiej pasji bądź w lepszym wypadku znudzenia. Pomimo tych mankamentów powieść czyta się sprawnie, szybko i z pewnością pozostanie na długo w pamięci, niestety nie ze względu na walory artystyczne.

Szok!
Nie spodziewałam się, że historia będzie tak mocna!! To kawał świetnego thrillera! Do czego mogę go porównać? Chociażby do klasyka, czyli „Milczenia owiec”

Kocham krwawą część literatury, jednak tutaj to nawet ja, stary wyjadacz, musiałam momentami brać głęboki wdech przez zaciśnięte zęby.

Szok!

Powiedzieć o tej książce, że jest rewelacyjna, to nic nie powiedzieć. Początek nie zapowiada tego sztosu, który się tam rozgrywa. Każda strona trzyma w napięciu i powoduje ciarki na plecach. Polecam każdemu.

71/52/2021

71/52/2021

Skąd te oceny? Ta książka jest tak źle napisana,jakby autorem była 10latka. Oceny chyba za drastyczne opisy, bo nie za styl pisarski 3/10. Czyta się fatalnie.

Bardzo wciągająca, dobrze napisana, bohaterowie postępują logicznie, przejrzyste wyrażanie myśli i akcji, zasłużone wysokie oceny na LC (nareszcie znalazłem coś za 10 gwiazdek), bez przedłużeń, rozwiązanie końcowe jest domyślne lecz na bieżąco treść nieprzewidywalna. Świetna! Muszę czytać więcej kryminałów :P

„Czyściec niewinnych” Karine Giébel.

Raphaël po wieloletniej odsiadce w więzieniu wraz z bratem Willem, kolegą Fredem i jego dziewczyną Christel postanawiają napaść na jubilera i ukraść biżuterię wartą trzydzieści milionów euro. To miał być skok stulecia, ale coś poszło nieborak i wszystko się skomplikowało. Podczas ucieczki ginie przypadkowa kobieta i policjant. Brat Raphaël zostaje postrzelony. Chcąc uniknąć kary i by ratować życie brata, uciekinierzy zatrzymują się w odległej miejscowości i grożąc śmiercią pani weterynarz - Sandrze - Raphaël każe uratować życie Willa.
Gdy docierają do domu Sandry nie mają pojęcia z czym przyjdzie im się zmierzyć i jakie mroczne sekrety skrywają mieszkający w domu lokatorzy.
Rozpocznie się ich walka o życie, a przyjazd do tego miejsca okaże się dla wszystkich największym koszmarem.

„Czyściec niewinnych” to książka trzymająa w napięciu od samego początku do końca. Zaskakuje ciekawą fabuła i zwrotami akcji. Jest to brutalny kryminał z brutalnymi i przerażającymi opisami zbrodni, który pozostanie w pamięci na długo po jego zakończeniu. Książka ma bardzo specyficzną narrację, dość krótkie rozdziały, urywane w połowie zdania, ale to nie przeszkadza w doznaniu emocji, które towarzysza przez cała powieść. Fabuła napisana jest w czasie teraźniejszym, a bohaterowie są zaskakujący i bardzo charakterystyczni. Język i styl autorki jest zrozumiały i przystępny.

„Czyściec niewinnych” Karine Giébel.