Jak wysłać psa na wakacje

Okładka książki Jak wysłać psa na wakacje Leszek K. Talko
Okładka książki Jak wysłać psa na wakacje
Leszek K. Talko Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN publicystyka literacka, eseje
publicystyka literacka, eseje
Wydawnictwo Naukowe PWN
2014-10-13
2014-10-13
felietony śmieszne Talko

Okładka książki Influencerka, która spadła ze schodów Marta Guzowska, Leszek K. Talko
Influencerka, ... Marta Guzowska, Les...
Okładka książki Pisarz, który bał się upiorów Marta Guzowska, Leszek K. Talko
Pisarz, który ... Marta Guzowska, Les...
Okładka książki Wróżka, która widziała za dużo Marta Guzowska, Leszek K. Talko
Wróżka, która ... Marta Guzowska, Les...
Okładka książki Kobieta, która kochała legwana Marta Guzowska, Leszek K. Talko
Kobieta, która... Marta Guzowska, Les...

genialne felietony;)

genialne felietony;)

Wyborne! Zabawne, lekkie oaz inteligentne, już wiem też, jak wysłać psa na wakacje.

Psa na wakacje wysłać nie jest łatwo. Wyjechać na wakacje z rodziną jest równie trudno. W ogóle życie do prostych nie należy. To ciągła walka z chrapaniem, dietą, nałogiem, elektrykiem, pośrednikiem nieruchomości, komarami. To nieustanne poszukiwanie złotego środka, idealnych proporcji kawy, zasięgu oraz zagubionej skarpetki.
Jak zatem funkcjonować?

Leszek Talko stworzył dość przewrotny poradnik. Bo choć w każdym felietonie porusza ważki temat, zgłębia go empirycznie i dokładnie opisuje rezultaty doświadczeń, to unika jednoznacznych odpowiedzi. Nie pomoże czytelnikowi wysłać psa na wakacje, nie wskaże palcem skarpetki.
Wyjaśni za to uniwersalną rolę poczucia humoru i dystansu. Nauczy szukać rozwiązań najlepszych, przy czym niekoniecznie najpopularniejszych. Pokaże, jak korzystać z podpowiedzi "wujka google" nie wyłączając rozumu.
A całość przekaże jakby od niechcenia, tak po prostu, między wierszami.
Zacna lektura!

Jak zatem funkcjonować?

Leszek Talko stworzył...

Sympatyczne, choć trochę sztampowe, zwłaszcza gdy czyta się więcej niż kilka na jeden raz

Jeden felieton na tydzień wystarczy. Czytanie ich częściej ukazało ich schematyczność. Po kilku z rzędu byłem nimi trochę znudzony, choć zabawne fragmenty się zdarzają.

Dzięki tej pełnej humoru książce możemy poznać szeroki zasób oferowanych nam przez rynek i wujka google odpowiedzi na większość naszych codziennych bolączek, jak chociażby oszczędność energii w domu, najlepsze sposoby na agresywnego psa lub dobór diety. Przetestowanie możliwych opcji przez autora może pomóc czytelnikowi uniknąć pomyłek i niejednokrotnie niepotrzebnego wydania pieniędzy czy straty zainwestowanego czasu. Ważnymi asystentami w tych testach były dzieci pana Leszka. W lekkim, dowcipnym stylu zostało obnażonych sporo absurdów dnia codziennego. Świetnym i chyba jedynym sposobem na nerwy i irytację jest tutaj zaserwowany w ogromnej dawce śmiech.

• Reportaże, wywiady, felietony
  • Mój