Radiota, czyli skąd się biorą Niedźwiedzie

Okładka książki Radiota, czyli skąd się biorą Niedźwiedzie Marek Niedźwiecki Patronat LC
Okładka książki Radiota, czyli skąd się biorą Niedźwiedzie
Marek Niedźwiecki Wydawnictwo: Wielka Litera biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Wielka Litera
2014-05-21
2014-05-21
literatura polska radio muzyka wspomnienia lista przebojów

Oficjalne recenzje i

Magia głosu

Link do recenzji

7423 400 181

Z sentymentu do Marka Niedźwieckiego przeczytam wszystko co napisze. Przed "Radiotą" czytałam "Dyrdymarki" i zauważyłam wiele powtórzeń, ale jemu to wybaczę. On zawsze przenosi mnie w epokę mojej wczesnej młodości i pozostanie muzycznym guru. Przyjemna lektura dla fanów Listy Przebojów i samego Marka.

Cyt
"Zawsze wiedziałem, że będę pracował w radiu i nic poza radiem mi się nie przydarzyło.”
Bardzo ciepła i miła opowieść
O człowieku którego zna z radia prawie każdy z nas ale tak naprawde to nie zna prawie nikt.
Teraz mamy okazje poznać pana Marka i przekonać się jakim wrażliwym człowiekiem jest.
Muzyka którą przez tyle lat słuchamy ze słynnym Niedziedziem ukształtowała...

Książka lekka i przyjemna, dla fanów Listy Przebojów Trójki i jej prowadzącego fajna lektura. Wybrane sytuacje z życia autora opisane z poczuciem humoru i dystansem do siebie, do tego pokazane jego postrzeganie świata i związane z tym emocje. No i fajne zdjęcia :)

Pan Marek Niedźwiecki za sprawą listy przebojów radiowej Trójki stał się ważną częścią polskiej kultury. Jego książka to bardzo przyjemna lektura, w której dzieli się z nami różnymi anegdotami ze swojego życia, w tym między innymi z gwiazdami i muzykami, z którymi miał możliwość porozmawiania. Ładnie wydana, na dobrej jakości papierze, ze sporą ilością zdjęć, napisana...

Dobrze mi się czytało te książkę. Lubiłam Pana Marka i jego głos. Gdy czytałam, przeniosłam się w lata młodości... wtedy żyło się jakoś spokojniej....

Dla fanów Niedźwiedzia i Listy Przebojów Programu Trzeciego. O tym jak nieśmiały chłopak z prowincjonalnego Szadku stał się Tym Panem Markiem.

Książka to podróż przez życie pana Marka Niedzwieckiego, trochę taka autobiografia. Bardzo przyjemnie się ja czyta, mamy trochę historii, początków pana Marka w radiowej Trójce, jednak przede wszystkim autor opowiada o swoim życiu nie tylko radiowym, pasji do radia, miłości do Australii. W książce mamy sporo zdjęć, nie tylko tych z różnych wydarzeń związanych z praca...

Niektóre fragmenty identyczne jak w "Dyrdymarkach" (je czytałam jako pierwsze). Przyjemnie się słuchało audiobooka, ale mam wrażenie, że w niektórych rozdziałach pan Marek zbyt się powtarza, nawet w obrębie tej samej książki, inne zaś brzmią dość "pretensjonalnie". Niestety, ale sama pozycja dość szybko może zatrzeć się w pamięci. Ciekawsze dla mnie okazały się...

1902

Po przeczytaniu "Dyrdy-Marek" postanowiłam sięgnąć po inne pozycje napisane przez p. Marka. I przy całej sympatii do niego - Niedźwiedź to numer na jeden raz.
Tu znalazłam wiele powtórzeń tych samych historii i tych samych anegdot, więc kolejne książki już raczej odpuszczę, żeby bardziej nie popsuć pierwszego dobrego wrażenia i zachwytów.

Czytałam jako drugą, po Dyrdymarkach. Trochę rzeczy pan Niedźwiecki w Dyrdymarkach powtórzył. Generalnie dobrze się czyta, ale to lektura na 2 godziny. Pan Marek Niedźwiecki nauczył mnie mnóstwo o muzyce, mam do Niego sentyment i w zasadzie cieszę się, że mogłam poznać chociaż skrawek Jego życia.

• 2014
  • Audiobook