Cień Sprzedawcy Snów

Hanna Greń Wydawnictwo: Novae Res Cykl: W Trójkącie Beskidzkim (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Novae Res
morderca
W Trójkącie Beskidzkim (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
morderca

Książkę czytałam bardzo długo... Czasem coś mnie w niej zaciekawiło, a czasem myślałam żeby ją już skończyć.

Trafiłam na tę książkę zupełnie przypadkiem. Przypadkiem ją przeczytałam, choć nie ukrywam, że nie było łatwo.
Po pierwszych trzydziestu stronach myślałam, że nie dam rady. Ilość wydarzeń, przypadków, nieoczekiwanych połączeń, zauroczeń, miłości, dowcipów była tak duża, że spokojnie można byłoby obdzielić nimi ze trzy książki. Jak dla mnie zbyt dużo, zbyt szybko, zbyt...

Czytam dużo kryminałów. Bardzo sobie cenię polskie pozycje. W przypadku tej powieści ledwo przebrnęłam przez 20 stron. Męczący, infantylny język, dialogi których nie lubię. Jakaś akcja dziwna. A później przeczytałam tutaj recenzje i już wiem, że po powieści Pani Greń nie sięgnę więcej.

Serio, nie wiem co tu się stało?! Mam wrażenie, że autorka postanowiła wrzucić jak najwięcej zboczeń i wynaturzeń do jednego worka, okrasić językiem na poziomie gimnazjum, dodać romansu rodem z Harlequina (och, jakże oni się kłócą, och jakże się godzą!)oraz wątku z mitologii greckiej, wymieszać i czekać na sukces. Nic z tego! Byłam autentycznie chora po przeczytaniu tej...

Inne cykle tej autorki bardzo mi się podobały. Tutaj jednak coś poszło nie tak. Nie dałam rady przeczytać nawet połowy. Jest napisana bez ładu i składu, mnóstwo powtórzeń, od początku nic się nie dzieje i nie wciąga. Tak irytującej książki dawno nie czytałam.

Bardzo dobrze napisana. Bez rozwlekania, zwiększania na siłę objętości. Czyta się z ciekawością i niechętnie przerywa. Cała seria równie dobra.

Całą trylogie beskidzką czyta się całkiem przyjemnie. Jeżeli jestes zmęczony po całym dniu pracy, zamknięty przez pandemię w domu, a na zewnątrz ponura jesień książki te są idealne. Nie wymagają zaangażowania zbyt dużej ilości intelektu, sympatyczni bohaterowie, miłe miejsca i wciągająca intryga. Czego chcieć więcej!

Przede wszystkim to wg. mnie nie kryminał, a romans z wątkiem kryminalnym. Może i nie najgorsze, ale generalnie przynudnawe i rozwleczone strasznie. Być może jeszcze dam szansę pozostałym częściom cyklu, bo z tego co widzę z tomu na tom oceny są coraz wyższe, więc liczę, że jakość się poprawi. Tu niestety było dość słabo...

Romans z drobnymi elementami kryminału.

Książka w zamyśle miała być kryminałem. Dla mnie jest to romans z wątkiem kryminalnym w tle. Drażniąca główna bohaterka, Petra. Cukierkowo-misiaczkowaci policjanci. Mało wiarygodne wątki kryminalne i psychologiczne. Jak nie ma nic pod ręką można poczytać, ale szału nie ma.

Dyskusje

• 2019