Zakładnik

Patronat LC
Przemysław Borkowski Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Zygmunt Rozłucki (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Czwarta Strona
kryminał napad niebezpieczeństwo samobójstwo śledztwo telewizja literatura polska wyścig z czasem zabójstwo zemsta
Zygmunt Rozłucki (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller

Oficjalne recenzje i

Taniec z samobójcą

[ 19 ] Link do recenzji

Dobrze napisana, czyta się szybko, zagadka ciekawa - rozpoczyna się od zabójstwa i samobójstwa na oczach telewidzów, jak się okazuje, przyczyny tkwią w dalekiej przeszłości... Jednocześnie trochę naiwna... ten geniusz śledczy i ogromne szczęście dwojga bohaterów (dziennikarki i psychologa) oraz ich nieformalna współpraca z policją... Ale już czytam następną część :)

Na półkach: , , , , ,

Polski pisarz, poeta, felietonista, scenarzysta i artysta kabaretowy. Współtwórca i aktor Kabaretu Moralnego Niepokoju. Nie, kto inny jak tylko Przemysław Borkowski, który debiutował tomikiem poezji, powieścią obyczajową czy opowiadaniami. Teraz przyszedł czas na debiut kryminalny, a trochę gatunków literackim jeszcze zostało :)
Na poważnie cykl z psychologiem Zygmuntem...

Dość ciekawy napisana pozycja, było kilka smaczków które mnie osobiście zachwyciły, troszkę mi brakowała dookreślenia konkretnych lokacji, a bohaterowie bardzo ciekawie rozpisani
Polecam

Niezła książka jak na debiut kryminalny
Na początku trochę sztywno ale zaczęłam ją czytać po Nesbo, a to inna liga. Potem to już nie wiadomo kiedy wciągnęła.
Podoba mi się książka w warstwie psychologicznej jak i w akcji, nic nie jest naciągane i wszystko jest ładnie poukładane. Końcówka sprawiedliwa ale nieetyczna.
Co równie ważne to jakbym tam była i to dosłownie,...

wciągająca, nie myślałam, że autor (kabareciarz) może tak prowadzić akcję kryminalną... polecam

Psycholog i dziennikarka na tropie mordercy i samobójcy. Akcja toczy się wartko, moc dialogów, ładne opisy mazurskich krajobrazów. Czyta się dobrze, i szybko, by poznać rozwiązanie zagadki, które tkwi w przeszłości.
Chyba skuszę się na kolejny kryminał tego autora.

Dobra książka, tylko końcówka niestety mnie zawiodła, zbyt szybkie zakończenie tzn na kilku stronach całe wyjaśnienie. Polecam autora i lecę po drugą część.

Typowy, solidny kryminał. Wartka akcja po nitkach ;) do kłębka. Jednak najlepsze są tu dialogi, kwintesencja żartu, cynizmu i socjologii. Moja pierwsza powieść tegoż autora, już się cieszę na następne.

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Zaraz zabieram się za kolejną część. Polecam

Do przeczytania jednym tchem. Zaraz biorę się za II tom

Dyskusje