Bądź paryżanką, gdziekolwiek jesteś

How to be a Parisian
literatura piękna
Małgorzata Kozłowska
Francja

Miałam nadzieję, że będzie w niej trochę więcej "prawdziwych" rad, a ta raczej składa się z sarkazmu i naumyślnego wyolbrzymiania wad paryżanek. W niektórych momentach aż mnie denerwowała i nie dostałam od niej tego, czego oczekiwałam.

Kupując ją bałam się, że może to być poradnik jakich jest wiele na rynku Polskim i światowym.
Na szczęście myliłam się i okazało się, że te cztery przyjaciółki są genialne.
Humor, porady i informacje genialne nie jestem zdziwiona, że gwiazdy i modelki na całym świecie zakochały się w tej książce

Książka, której nie należy brać przesadnie serio. Same autorki zresztą do tego namawiają. Czuć w tym zresztą typowo francuski sarkastyczny humor.
Dostałam tę książkę w prezencie, kiedy pojawił się pomysł przeprowadzki do Paryża. Teraz, z perspektywy czasu, uznaję te (anty-)rady za szalenie trafne i sympatyczne! Oczywiście, że to miasto jest kulturowym tyglem - jednago dnia...

Skąd one mają tak dużo czasu? Jak to robią, że zawsze i wszędzie wyglądają tak gustownie? Jaki jest sekret ich urody? Dlaczego wszyscy mężczyźni padają im do stóp? Czy elegancję odziedziczyły w genach? Dlaczego szczycą się swoimi złymi nawykami? Co mają w torebce? Jak się zachowują na pierwszej randce, na imprezie, w sypialni? Tego wszystkiego można się dowiedzieć z książki...

Cztery przyjaciółki postanawiają scharakteryzować kim naprawdę jest Paryżanka. Jak zachowuje się na randce, a jak w codziennym życiu. W co się ubiera, co czyta i jakie ma nastawienie do świata. Te wnioski, zawarte w czasem zabawnej a czasem nostalgicznej formie, wciągają na parę dobrych godzin.

zbiór ogólników, które gdzieś, kiedyś już czytałam czy słyszałam, czyta się to lekko i (na ogół) przyjemnie, ale do życia nic książka nie wnosi, a szkoda

W tej książce ładna jest tylko okładka. Nie znalazłam żadnej porady wartej zapamiętania. Szkoda czasu i pieniędzy.

Sama nie wiem, co sądzić o tej książce. Niektóre porady wydają mi się zupełnie nielogiczne i "od czapy", ale po niektórych opisach czuję się jakbym była stworzona do bycia Paryżanką :D
Generalnie nie jest to jakaś literatura wysokich lotów ani nawet dobry poradnik. To zbiór różnych anegdot, opowiastek, ale czyta się to szybko i przyjemnie.

"Bądź paryżanką..." to lekka lecz interesująca pozycja zawierająca rozmaite porady dotyczące stylu życia. Autorami tego mini - poradnika są cztery Francuzki. Mimo iż ten poradnik nie zawiera typowych porad to czyta się w szybki i lekki sposób. Porady zawarte w tej książce odnoszą się głównie do bycia sobą - oprócz tego można znaleźć kilka ciekawostek odnośnie Francji czy...

Bardzo słaba pozycja. Mieszanina kilku histroczynych ciekawostek, przepisów kulinarnych, paru fajnych porad modowych i jakiegoś pamiętnika nieazspokojonej czterdziestolatki.
Typowy obraz Paryżanki który mam w głowie po przeczytaniu tej książki to kobieta, która dba o swoje zdrowie, cerę i włosy, ale pali jak komin.
Do tego jest zakompleksionym singlem, który robi wszystko,...

• Chcę w prezencie
  • 2014