Twój dziennik. 12 nowych lekcji i myśli na każdy dzień

Okładka książki Twój dziennik. 12 nowych lekcji i myśli na każdy dzień Regina Brett Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Twój dziennik. 12 nowych lekcji i myśli na każdy dzień
Regina Brett Wydawnictwo: Insignis poradniki
poradniki
Insignis
2015-11-04
2015-11-04
Olga Siara
Olga Siara motywacja dziennik rozwój osobisty inspiracje

Zostajesz tu czy idziesz naprzód?

Intymny dziennik, notuje w nim od lat różne wydarzenia danego, lata płyną do przodu, a powoli robi się osobliwe zestawienie zdarzeń, ciekawe doświadczenie!

Najlepszy kalendarz, jaki miałam! Służył mi jako dziennik, zapisywałam w nim każdy swój dzień, niekiedy myśli i inspirujące cytaty. Autorka niezawodnie wplatała między wiersze trafne anegdoty i podnoszące na duchu słowa. Jeśli ktoś lubi książki Reginy Brett, kalendarz bez wątpienia też będzie mu się podobał.

Najlepszy kalendarz, jaki zakupiłam w swoim życiu.

Najlepszy kalendarz, jaki zakupiłam w swoim życiu.

Korzystałam z tego dziennika przez cały rok 2019, który był dla mnie wyjątkowo trudnym czasem. Bywało ten dziennik polepszał moje samopoczucie pokrzepiającymi myślami, lecz czasami też pogarszał, bo w nim wylewałam wszystkie swoje emocje, o których nawet nie chciałam myśleć.

Ten notes sprawiał, że czułam konieczność zapisywania swoich myśli przy każdym dniu.
Niestety, nie zawsze się to udawało i z tego powodu czułam wyrzuty sumienia, że niektóre kartki pozostawały puste.

Z jednej strony to dobrze, że "Twój dziennik" jest gabarytowo podobny do wszystkich książek Reginy Brett, bo kompozycyjnie to pasuje, ale z drugiej strony nie jest to praktyczne, bo jest po prostu za duży i nie jest to wygodne, by go zawsze nosić przy sobie. A ja lubię tak mieć kalendarze, bo zawsze mogą się przydać, ale w tym wypadku częściej zostawiałam go w domu, niż zabierałam.

Ale mimo to związałam się z tym dziennikiem i jest mi nieco żal, że ten rok już się skończył.

Niestety, nie...

Miło się korzystało - przyjemny dla oka dziennik opatrzony mądrymi cytatami.

Miło się korzystało - przyjemny dla oka dziennik opatrzony mądrymi cytatami.

Tak się stało, że ten dziennik towarzyszył mi w 2018 r., który był dal mnie bardzo ciężkim czasem. Każdy miesiąc zawierał jakąś dłuższą, pokrzepiającą historię oraz mnóstwo motywujących przypomnień/ zdań.

Uwielbiam pokrzepiające felietony Reginy. Kupiłam ten dziennik i stał się moim towarzyszem przez kolejny rok. Ciekawie wykonany, uniwersalny bo na każdy rok. Dawał mi siłę w ciężkim dla mnie 2018. Dziękuję Regino.

"Twój dziennik" Reginy Brett dostałam na urodziny od mojej bardzo dobrej koleżanki w 2016 roku, lecz dopiero dwa lata później (2018 r.) w pełni zaczęłam z niego korzystać. Od razu da się zauważyć, że jest to bardziej kalendarz, a nawet planner. Książka od razu intryguje swoim wyglądem - różowiutka, utrzymana w minimalistycznym stylu z materiałową zakładką i ślicznie zdobionymi kartkami, które w każdym miesiącu zachwycają innym detalem. Ogólnie jest urocza.
W książce znajdziemy 12 lekcji na każdy miesiąc w formie krótkich tekstów inspirowanych wydarzeniami z życia autorki (m. in. podróżą do Polski). Wszystkie lekcje zawierają morał i ukazują wartości, którymi powinno się kierować. Jak dla mnie jest to ogromną zaletą i ciekawym pomysłem, ale sposób pisania Brett nie przekonuje mnie. Mimo, iż tekst nie był długi, to i tak czasem się męczyłam. Natomiast bardzo spodobały mi się codzienne cytaty. Zamieszczenie przy każdym dniu motywujących, uczących i skłaniających do refleksji nad sobą i życiem mądrości jest tym, czego brakuje mi w standardowych kalendarzach. Autorka nawet czasem stymuluje nas do głębszych przemyśleń poprzez miejsce na "naszą myśl" lub "nasz symbol" przy danym dniu. Zdecydowanie pomaga to dać upust naszym emocjom. Duża ilość miejsca zapewnia możliwość szczegółowego rozpisania dnia lub opisania danej kwestii. Jednakże jest to też minus - "Twój dziennik" to naprawdę nieporęczny planner. Zajmuje dużo miejsca, nie należy do lekkich i przez to nie był przeze mnie brany "do torebki" czy na wyjazdy, a przez to często zapomniany leżał na półce, nawet i miesiąc.
Reasumując tę recenzję, "Twój dziennik" to dobra pozycja, ciekawa alternatywa kalendarza (plannera) zaprezentowana przez znaną autorkę, dzięki której można naprowadzić się na właściwe tory w życiu. Ma swoje zalety i wady, ale przyda się każdemu, kto chce poukładać siebie.

Fantastyczny kalendarz!

Fantastyczny kalendarz!

• Do kupienia
  • Poradniki
  • Regina Brett
  • 2016

Regina Brett Twój dziennik. 12 nowych lekcji i myśli na każdy dzień Zobacz więcej