Lekcje Madame Chic. Opowieść o tym, jak z szarej myszki stałam sie ikoną stylu

Okładka książki Lekcje Madame Chic. Opowieść o tym, jak z szarej myszki stałam sie ikoną stylu Jennifer L. Scott Patronat LC
Jennifer L. Scott Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Cykl: Madame Chic (tom 1) literatura piękna
literatura piękna

Oficjalne recenzje i

Francja elegancja

Link do recenzji

186 2 33

Autorka pojechała do Paryża w 2001 r. na wymianę studencką. Przez pół roku mieszkała u rodziny z arystokratycznymi korzeniami. Pierwowzorem książki był blog o le vivre Francuzów. Cieszył się ogromną popularnością, więc autorka poszła za ciosem i stworzyła całą machinę poradnictwa jak żyć, by choć na chwilę poczuć się bardziej ...bon ton. A ponieważ zdaje się, że Ameryka jest zafascynowana starą Europą to i poradnik o tym jak być chic stał się tamże bestsellerem.

Lekka i przyjemna - bardzo milo sie czyta i mozna sobie przypomniec o kilku rzeczach, ktore latwo mozemy wprowadzic w zycie i sie z niego cieszyc.
Bardzo polecam szczegolnie w dzisiejszych czasach gdzie chodzenie do muzeum, teatru czy proszone kolacje wydaja sie byc zapomniana forma spedzania czasu.

Najwieksza szmira jaka w zyciu czytalam napisana przez uzurpatorke miana kreatorka stylu zycia. Pelna sprzecznosci i z poczuciem humoru na poziomie 5-latka. Strata czasu. Bestseller? Serio???

Mnie się takie podejście do życia po prostu podoba. Polecam jako lekki poradnik lifestyle'owy, ale i troche psychologiczny, mnie bardzo motywuje, żeby się w życiu trochę wysilić.

Jeżeli poszukujesz impulsu, dzięki któremu okiełznasz swoją szafę, nawyki kulinarne, styl, a przez to całe życie, jest to książka dla ciebie.

Jeżeli szukasz klucza, jak miałoby się to odbyć, czyli czujesz, że giniesz w nadmiarze ubrań, wyzwań, kosmetyków, chęci i nie wiesz, jak się w tym połapać, ta książka może być ciekawą wskazówką...

Ja przystąpiłam do lektury po posprzątaniu mieszkania (i życia ;)) z Marie Kondo (por. "Magia sprzątania"), więc nie czyhały na mnie w każdym zakamarku sterty niepotrzebnych, niepasujących do siebie ubrań, książek, których nigdy nie skończę (albo nawet nie mam zamiaru zaczynać), mimo to zainspirowało mnie to do ponownego przejrzenia swojej szafy i domu, by osiągnąć jeszcze większy spokój i harmonię.

Daleka jestem od twierdzenia, że ład w naszej szafie miałby być naszą religią, ale nie bagatelizowałabym znaczenia porządku tamże... Naprawdę lepiej, łatwiej i mądrzej się żyje mając w szafie te wychwalane przez autorkę 10 ubrań, niż hałdę ciuchów, w której nie możesz znaleźć pasujących do siebie i na ciebie rzeczy.

Jedynymi mankamentami tej książki, są amerykanizmy... Autorka zachwala na przykład zwyczaj słuchania muzyki klasycznej po wspólnym rodzinnym posiłku i przytacza typowo francuskiego kompozytora - Chopina. Albo zachwala styl i elegancję aktorów w adaptacjach Poirota Agathy Christie (Poirot był Belgiem!).

Polecam, jako lekką inspirującą lekturę.

Ja przystąpiłam do lektury po...

Weź do ręki „Lekcje Madame Chic”, jeśli lubisz czytać o doświadczeniach ludzi i szukasz książki, przy której się zrelaksujesz. Opowieść o sytuacjach, w których młoda Amerykanka zaczyna doceniać zasady savoir-vivre, wiąże się ze wspomnieniami ze studenckiego pobytu autorki w Paryżu i konfrontacją jej swobodnego stylu życia z zasadami panującymi w domu jej gospodarzy. Poczucie humoru i autoironia sprawiają, że poradnik jest bardzo miłą lekturą, która poprawia nastrój.

Warto przeczytać, niektóre rady można wprowadzić do życia.

Warto przeczytać, niektóre rady można wprowadzić do życia.

Książka nie przypadła mi do gustu, myślę, że może być pod jakimś względem inspirująca dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z poszukiwaniem siebie, stylu i uważnego życia. Dla mnie pozycja nie wniosła nic nowego, spodziewałam się czegoś odkrywczego, a znalazłam takie bardzo oczywiste, wręcz banalne stwierdzenia i porady.

Czy nieokrzesana, pozbawiona dobrych manier Amerykanka może przerodzić się w damę👒jak z najlepszego paryskiego domu? #LekcjeMadamChic to opowieść o tym jak to wszystko sprawić.
Młoda studentka Jennifer wyjeżdża do Francji by zamieszkać z "typową" francuską rodziną. Pod okiem madame Chic przechodzi prawdziwą metamorfozę, z dziewczyny z sąsiedztwa zmienia się w ikonę, czerpiąca wszystko co najlepsze z życia.
Książka, która mogłaby być poradnikiem przepełniona jest wieloma radami, ubieraj się dobrze w każdym momencie swego życia, chodź do teatru, nie jedz między posiłkami, kupuj tylko to co najlepsze...żyj elegancko i z pasją. Rady dla nas dość oczywiste ale zmuszające do przemyśleń. Tylko czy na prawdę życie normalnej paryskiej rodziny wygląda w ten sposób? Sprawdźcie sami.

Książka ciekawa, szybko się ją czyta. Poradnik w którym bohaterka przedstawia swoją historię oraz udziela rad, które odmieniły jej życie. W książce nie ma niczego odkrywczego, raczej dominuje filozofia typu: żyj najlepiej jak potrafisz. Niemniej jednak książka napisana prostym, lekkim językiem. Wciągająca.

Jennifer L. Scott Lekcje Madame Chic. Opowieść o tym, jak z szarej myszki stałam sie ikoną stylu Zobacz więcej

Video

Video