Lekcje Madame Chic. Opowieść o tym, jak z szarej myszki stałam sie ikoną stylu

Patronat LC
Jennifer L. Scott Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Cykl: Madame Chic (tom 1) literatura piękna
Lessons from Madame Chic
Paryż moda szyk

Oficjalne recenzje i

Francja elegancja

[ 38 ] Link do recenzji

Weź do ręki „Lekcje Madame Chic”, jeśli lubisz czytać o doświadczeniach ludzi i szukasz książki, przy której się zrelaksujesz. Opowieść o sytuacjach, w których młoda Amerykanka zaczyna doceniać zasady savoir-vivre, wiąże się ze wspomnieniami ze studenckiego pobytu autorki w Paryżu i konfrontacją jej swobodnego stylu życia z zasadami panującymi w domu jej gospodarzy....

Warto przeczytać, niektóre rady można wprowadzić do życia.

Książka nie przypadła mi do gustu, myślę, że może być pod jakimś względem inspirująca dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z poszukiwaniem siebie, stylu i uważnego życia. Dla mnie pozycja nie wniosła nic nowego, spodziewałam się czegoś odkrywczego, a znalazłam takie bardzo oczywiste, wręcz banalne stwierdzenia i porady.

Czy nieokrzesana, pozbawiona dobrych manier Amerykanka może przerodzić się w damę👒jak z najlepszego paryskiego domu? #LekcjeMadamChic to opowieść o tym jak to wszystko sprawić.
Młoda studentka Jennifer wyjeżdża do Francji by zamieszkać z "typową" francuską rodziną. Pod okiem madame Chic przechodzi prawdziwą metamorfozę, z dziewczyny z sąsiedztwa zmienia się w ikonę,...

Książka ciekawa, szybko się ją czyta. Poradnik w którym bohaterka przedstawia swoją historię oraz udziela rad, które odmieniły jej życie. W książce nie ma niczego odkrywczego, raczej dominuje filozofia typu: żyj najlepiej jak potrafisz. Niemniej jednak książka napisana prostym, lekkim językiem. Wciągająca.

No i niczego się nie dowiedziałam, czego bym już nie wiedziała. Strata czasu.

Książka mi się bardzo podobała. Zawiera dużo fajnych i przydatnych myśli, lecz niestety nie zgadzam się ze wszystkimi np: chodzenie w najlepszych ciuchach po domu. ( jak bym ja miała tak robić, to bym większość zniszczyła i byłoby mi niewygodnie). Napisana jest jednak rewelacyjnie ;)
Podsumowując:
Książkę polecam, lecz nie wszystkie rady, które się tam znajdują są przydatne.

Jaka przyjemna lektura 🙂 Nie miałam w planach jej czytania, ale dobrze, że postanowiłam dać jej szansę. Tylko co prawda napis na okładce zastąpiłabym innym: jak stać się bardziej świadomą i lepszą wersją siebie oraz jak tworzyć każdy moment życia, by czynić go wyjątkowym. O tak bym to zamieniła, bo pierwotny opis może wprowadzać w błąd i sugerować nieco infantylną lekturę....

„Lekcje Madame Chic. Opowieść o tym, jak z szarej myszki stałam się ikoną stylu” - Jenifer L. Scot.
I znowu kolejny elegancki poradnik, nic nie wnoszący …. „uśmiechnij się, wyrażaj siebie, żyj z pasją i czuj się dobrze we własnej skórze”. Po, takich słowach mam tylko jedną opinię, jedno wrażenie i jedną niechęć. Czytam dalej … i poznaję francuski świat wytwornych...

Ciekawy kontrast amerykańskiego i francuskiego stylu życia, kilka trafnych spostrzeżeń. Niestety od połowy same ogólniki ("idź do galerii", "zorganizuj przyjęcie"). Bardzo powierzchowna pozycja, może jako rozbudowany artykuł na blogu lifestyle'owym by mi się spodobała. Niestety nie daje odpowiedzi na pytanie "dlaczego?" - dlaczego mam się stroić przed każdym wyjściem,...

Dyskusje

• Chcę w prezencie
  • Poradniki
  • Francja
więcej mniej

Jennifer L. Scott Lekcje Madame Chic. Opowieść o tym, jak z szarej myszki stałam sie ikoną stylu Zobacz więcej

Video

Video