Uczeń skrytobójcy

Robin Hobb Wydawnictwo: Mag Cykl: Skrytobójca (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Assassin's Apprentice
Skrytobójca (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
2014-09-26
Agnieszka Ciepłowska-Kwiatkowska

Zaczęło się od imion do których nie mogłam się przyzwyczaić i od zapoznania z głównym bohaterem, skończyło się na tym że nie mogę się doczekać kiedy sięgnę po kolejną część. Bardzo dobry język pisania, bohaterowie przedstawieni w czytelny sposób, bardzo ciekawy świat i w generalnym odczuciu, w mojej opinii, książka po którą warto sięgnąć. Polecam serdecznie

Kupuję tę historię! Choć tytuł może lekko zwodzić tych, którzy szukać będą "przepisów na skrytobójstwo". Jeśli styl i jakość się utrzymają, bankowo doczytam serię do finału.

Całkiem przyjemna książka, jednak nie na tyle dobra abym mogła ją polecić z czystym sercem.

Zabrakło mi chwil napięcia i mocniej wciągającej fabuły, ale daje radę. Skoro udało mi się doczytać do końca i nie usnąć przy okazji to znaczy, że nie było tragedii.

Liczyłam jednak na dużo więcej opowieści na temat skrytobójstwa i nauk temu poświęconych. I na jakiś ciekawy czarny...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo dobra książka fantasy napisana w formie pamiętnika. Są to wspomnienia nieślubnego syna księcia Rycerskiego, któremu towarzyszymy od 6 roku życia. Spotyka go mnóstwo nowych doświadczeń i przygód ale też samotność i rozczarowania.

Książkę słuchałam w formie audiobooka. Widać, że zapowiada się na dopracowany świat przedstawiony. Sięgnęłam od razu po 2 Tom ale w trakcie 3 poczułam że coś jest nie tak. Może to ta monumentalność sprawiła, że porzuciłam serie, ale nie żałuje może kiedyś wrócę.

Kiedy pierwszy raz przeczytałam o Robin Hobb, amerykańskiej pisarce fantasy i fantastyki naukowej oraz jej Bastardzie i Błaźnie, od razu wiedziałam, że ta doprawiona magią historia, jest w sam raz dla mnie. Dlatego z przyjemnością sięgnęłam po pierwszą odsłonę cyklu Skrytobójca pod tytułem Uczeń skrytobójcy.

Syn księcia Rycerskiego.
Młody Bastard trafia na dwór w...

Czytałem jeszcze pierwsze wydanie około 500 lat temu. Teraz z ciekawości wróciłem rozliczyć się z fascynacjami młodości.

Fitz, królewski bękart, zostaje zabrany matce jako sześcioletni chłopiec i trafia do królewskiego dworu. Ignorowanego przez prawie wszystkich, rozwija się pod okiem skrytobójcy. Ten uczy go umiejętności zadawania śmierci ludziom, których król uważa za...

Świetna książka. Wciągająca, interesująca fabuła sprawia, że ciężko się oderwać od czytania. Jednak nie jest to jeszcze największa zaleta powieści; tym, co najbardziej mnie urzekło, jest sposób pisania autorki. Wiele innych pisarzy zostało już ochrzczonych tym tytułem, ale Robin Hobb z pewnością zasługuje na nazwanie jej 'czarodziejką słowa'. Zdecydowanie warto przeczytać.

To chyba mój największy dotychczasowy zawód Literacki. Po recenzjach oraz samym tytule spodziewałem się wiele. Dworskich intryg, tajemniczych gildii, niebezpiecznych misji i bajkowego świata. W zamian za to mamy bardzo przeciętnego bohatera i wręcz nudną fabułę. Przez trzy części książki zapamiętałem jedynie to, że głowni bohaterowie rzeźbili smoka.... i temu był chyba...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo dobra, solidna książka fantasy, cały cykl zapowiada się naprawdę dobrze..

Dyskusje

3 206