Uczeń skrytobójcy

Robin Hobb Wydawnictwo: Mag Cykl: Skrytobójca (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Assassin's Apprentice
Skrytobójca (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
2014-09-26
Agnieszka Ciepłowska-Kwiatkowska

Okładka książki Fantastyka Wydanie Specjalne 2(59)/2018 Katierina Bacziło, Tomasz Bochiński, Carolyn Ives Gilman, Robin Hobb, Redakcja miesięcznika Fantastyka, Szymon Stoczek, David Wellington
Ocena 7,0
Fantastyka Wyd... Katierina Bacziło,&...
Okładka książki Księga Mieczy Daniel Abraham, Elizabeth Bear, C.J. Cherryh, Kate Elliott, Robin Hobb, Cecelia Holland, Matthew Hughes, Ellen Kushner, Rich Larson, Ken Liu, Scott Lynch, George R.R. Martin, Garth Nix, K.J. Parker, Lavie Tidhar, Walter Jon Williams
Ocena 6,6
Księga Mieczy Daniel Abraham, Eli...
Okładka książki The Book of Swords Daniel Abraham, Elizabeth Bear, Carolyn Janice Cherryh, Gardner Raymond Dozois, Kate Elliott, Robin Hobb, Cecelia Holland, M. Hughes, Ellen Kushner, Rich Larson, Ken Liu, Scott Lynch, George R.R. Martin, Garth Nix, K.J. Parker, Lavie Tidhar, Walter Jon Williams
Ocena 7,0
The Book of Sw... Daniel Abraham, Eli...

Od początku czułam, że autorka złamie mi serce tą historią… świetna powieść fantasy oparta na studium postaci.

Wyraziste I barwne postacie. Narracja pierwszoosobowa. Zacna I trzymająca się kupy fabuła. Niesapecjalnie wyróżniający się kreatywością stworzony świat.

Zgodnie z opisem książki jest w niej magia i zły urok, jest bohaterstwo i podłość, pasja i przygoda, tyle, że jest tego co kot napłakał. Jest za to dużo nudy i opisów. Akcja się nie toczy. Narratorem jest główny bohater - Bastard Rycerski i to on opowiada... Właśnie! Opowiada! Mówi, że działo się to, działo się tamto, ale tak jakby gdzie indziej.
Skrytobójstwa, nauk...

Książka o magii, intrygach i dorastaniu.
Wciągająca historia o chłopcu, który dorasta na dworze swego dziadka. Choć krwi królewskiej to jednak bękart i w razie potrzeby można by go poświęcić. Uczy się więc umiejętności, które czynią go przydatnym.

W wielu komentarzach pojawia się zastrzeżenie do zbyt długich opisów i powolnej akcji. No cóż to fakt. Jednak mi to nie...

Kiedy zabierałem się za czytanie tej książki, miałem dość wysokie oczekiwania szczerze mówiąc. Dość duże wrażenie zrobiło na mnie to, co było napisane na odwrocie, że George R. R. Martin poleca i że, tu cytat: ,,Fantastyka taka, jak powinno się ją pisać... Książki Robin Hobb są jak brylanty w morzu cyrkonii." Z fantastyki przeczytałem wszystkie książki Tolkiena wydane w j....

Postacie, historia, tajemnice, moce - zostałem porwany, bezlitośnie wciągnięty do tego świata i nie żałuję.
Jedynie mogę się przyczepić do nieco długich opisów przyrody, okolicy, zwyczajów czy przemyśleń, które zaburzają wartką akcję i ją spowalniają. Gdyby nie one byłoby 9/10

Akcja rozwlekła i można narzekać na ilość opisów. Jednak książka jest bardzo przyjemna, fabuła spójna i, choć powoli się rozwijająca, satysfakcjonująca i ciekawa. Na pewno sięgnę po następną część

Wspaniała i niezwykła seria. Bardzo smutna i trudna, ale dająca nadzieję, że może jednak, mimo wszystko, dobro zatriumfuje?

Cudownie wkr....

Książkę kupiłem ponad rok temu i trochę czasu musiała poczekać, zanim przyszła na nią kolej. Przyznam sie też szczerze - specjalnie mnie do niej jakoś nie garnęło. Owszem, Robin Hobb z tą serią ma bardzo dobrą opinie i sam Uczeń Skrytobójcy góruje na wielu listach. Opis jednak serwowany nam z tyłu specjalnie mnie nie zachęcał. Podobnie zresztą jak nazwy psotaci i realia....

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

3 461