Śmieciowisko

Okładka książki Śmieciowisko Karol Mitka
Okładka książki Śmieciowisko
Karol Mitka Wydawnictwo: Horror Masakra Seria: Zeszyty grozy fantasy, science fiction
26 str. 26 min.
Zeszyty grozy
Horror Masakra
2014-04-01
2014-04-01
26 min.
Karol Mitka Śmieciowisko bizarro horror masakra zeszyty grozy

Okładka książki Scary100challenge Dagmara Adwentowska, Lech Baczyński, Jakub Bielawski, Sylwia Błach, Agnieszka Bock, Tomasz Czarny, Magda Czerniak, Piotr T. Dudek, Bartłomiej Fitas, Adam Froń, Sandra Gatt Osińska, Bartłomiej Grubich, Artur Grzelak, Wojciech Gunia, Karolina Kaczkowska, Dawid Kain, Maciej Klimek, Grzegorz Kopiec, Kacper Kotulak, Agnieszka Kwiatkowska, Kazimierz Kyrcz jr, Małgorzata Lewandowska, Red Luk, Krzysztof Maciejewski, Marcin Majchrzak, Barbara Mikulska, Karol Mitka, Anna Musiałowicz, Franciszek Piątkowski, Agnieszka Pilecka, Marcin Piotrowski, Joanna Pypłacz, Krzysztof Rewiuk, Weronika Rogalska, Marek Ścieszek, Tomasz Siwiec, Anna Szumacher, Maciej Szymczak, Strangely Twisted, Michał J. Walczak, Jacek Wilkos, Flora Woźnica, Anna Maria Wybraniec
Scary100challenge Dagmara Adwentowska...
Okładka książki Edmundopeja Dariusz Barczewski, Bartłomiej Dzik, Marek Grzywacz, Dawid Kain, Dariusz Kuchniak, Kazimierz Kyrcz jr, Kornel Mikołajczyk, Karol Mitka, Bartosz Orlewski, Agnieszka Pilecka, Wanda Stanisławska, Michał J. Walczak, Zeter Zelke
Edmundopeja Dariusz Barczewski,...
Okładka książki Szortal na wynos #67 Izabela Balińska-Lech, Adam Barcikowski, Dariusz Bednarczyk, Zbigniew Bierzyński, Patryk Bogusz, Ewa Cwen, Grzegorz Czapski, Radosław Dąbrowski, Anna Grzeszczyk, Anna Karnicka, Karol Koziarski, Kinga Kurowska, Paweł Leśniewski, Marcin Majchrzak, Jan Maszczyszyn, Karol Mitka, Kinga Możdżyńska, Beatrycze Nowicka, Wiktor Orłowski, Olaf Pajączkowski, Agnieszka Szmatoła, Maciej Szymczak, Mateusz Tokarski, Marcin Zwoleń
Szortal na wyn... Izabela Balińska-Le...
Okładka książki Szortal na wynos #61 Marek Adamkiewicz, Mateusz Antczak, Dariusz Bednarczyk, Grzegorz Czapski, Krzysztof T. Dąbrowski, Małgorzata Gwara, Łukasz Jabłoński, Tristam James, Mike Jansen, Marcin Knyszyński, Karol Koziarski, Paweł Leśniewski, Jan Maszczyszyn, Alicja Mirek, Karol Mitka, Maciej Rybicki, Marek Ścieszek, Konrad Staszewski, Monika Syminowicz, Jagoda Wochlik, Maciej Żołnowski
Szortal na wyn... Marek Adamkiewicz, ...

❗TW: przekleństwa, brutalne opisy, krew, zoofilia, erotyka, moralnie złe zachowania

★ Pierwszy raz czytałam polskie bizarro fiction i o ile było to na pewno oryginalne, mocne i dziwne, tak styl pisania był dla mnie męczący. Występuje tu za dużo porównań i tekstów, które wyglądają jakby miały być zabawne, ale nie są. Tak samo przeszkadzał mi nadmiar wulgaryzmów.

★ Na pewno nie jest to książka, jak i gatunek dla każdego. Trzeba mieć ogromny dystans i odstawić na bok głos mówiący ,,to jest złe". Dużo tu niesmacznych czy wręcz obrzydliwych porównań, sytuacji i określeń, które są moralnie złe - ogólnie wychodzenie poza pewne granice, ale taki jest ten gatunek.

★ Warto podkreślić, że e-book ma zaledwie 19 stron, więc akcja dzieje się (za) szybko, tak naprawdę występuje tu tylko jeden wątek - cel głównego bohatera. Nie dostrzegam w tej książce żadnego przekazu, żadnego poruszonego problemu, tylko krótkie, abstrakcyjne opowiadanie.

★ Na pewno...

"Jego penis jest twardszy niż Chuck Norris. Jego pryszcze są większe niż księżyc w pełni. Jego miś jest lepszym przechujem niż rambo. Historia Ziutka Cipały zwali cię z nóg i zmieni twój mózg w rzadki kał. Śmieciowisko to nowela jakiej jeszcze nie czytałeś. Wsadź między nogi miskę, zapnij pasy i przygotuj się na ostrą jazdę bez trzymanki, bo tutaj nikt się z tobą cackał nie będzie"

Cudowne poryty romans bizzaro z ekstremą.

"Śmieciowisko" to nowela która nawet fana mocniejszych wrażeń może rozłożyć na łopatki. Nie jest to zbyt objętościowa rzecz ale to nie ilość stron determinuje książkę, lecz dobra zabawa jaka płynie z wchłaniania takich treści.

W tej krótkiej opowieści dostajemy sporo dobrych rzeczy które tak ukochałem w gatunku. Mamy tu: nekrofilie, chore fantazje, wszechobecny brud, ogromną ilość niedorzeczności i ale i podróże do innych wymiarów.

Z jednej strony polecam i zapewniam że to będzie pół godziny intensywnej zabawy, z drugiej wiem że znalezienie tego na rynku wtórnym może być bardzo ciężkie.

Polecam.

Powiem tak - ciężko powiedzieć...

Powiem tak - ciężko powiedzieć...

"Jego penis jest twardszy niż Chuck Norris. Jego pryszcze są większe niż księżyc w pełni. Jego miś jest lepszym przechujem niż rambo. Historia Ziutka Cipały zwali cie z nóg i zmieni twój mózg w rzadki kał. Śmieciowisko to nowela jakiej jeszcze nie czytałeś.Wsadz między nogi miske, zapnij pasy i przygotuj się na ostrą jazdę bez trzymanki, bo tutaj nikt się z tobą cackał nie będzie"

Pozostając jednocześnie w tematach Horroru Masakry jak i pozycji trudno dostępnych, chciałbym polecić wam książke tak cudownie chorą i obrzydliwą że aż wam kapcie z nóg spadną.

W sumie "Smieciowisko" to nowela która nawet fana mocniejszych wrażen może rozłożyc na łopatki. Autor sie nie patyczkuje (co wyraznie oznajmia na starcie) i wali czytelnika prosto w oczy.
W tej krótkiej opowieści dostajemy wszystko co fan chorych historii może chcieć, bowiem jest tu: nekrofilia, najrózniejsze chore fantazje, brud, syf, niedorzeczność i podróże do innych wymiarów: wręcz bizzaro w pełnym stylu.

Z jednej strony polecam z całego serca i zapewniam was że to będzie pół godziny pełne wrażeń, z drugiej zaś wiem jak jest z dostępnością i nie ma co sie oszukiwać że nagle znajdziecie ją w sprzedaży (no chyba że Karol zdecyduje się na jakiś dodruk)
Mimo wszystko lepiej nie czytajcie podczas jedzenia.

Pierwsza strona to popis autora w wymyślaniu różnych ohydnych porównań, a dalej (tak gdzieś do połowy) to już tylko masturbacja, chore porno i traktowanie zwłok w taki sposób, że po jego opisie nie jeden dobry chrześcijanin zszedłby z tego padołu. Sensu w tym ani grama, ale moc jest. Przynajmniej dla tych, co takich wrażeń szukają.

Potem jest już normalniej, co nie znaczy, że normalnie, ale fabuła staje się przyjemniejsza, a cała historia robi się lepsza. I szczerze mówiąc wolałbym by ta opowieść była utrzymana w takim tonie, niż chamsko-perwersyjno-obrazoburczym znanym z początku. Szczególnie, że tutaj poznajemy interesujące postaci, do których ciężko zaliczyć głównego bohatera.

Więcej na:

Potem jest już normalniej, co nie...

A co o Was myślą Wasze przytulanki z dzieciństwa? /Śmieciowisko - Karol Mitka/

Całość na: http://alicyawkrainieslow2.blogspot.com/2014/04/a-co-o-was-mysla-wasze-przytulanki-z.html

Skoro żadne wydawnictwo nie chciało wydać nowelki Mitki, to miało ku temu powody. Albo niszowość gatunku i wynikający z tego brak ewentualnych zysków, lub tekst jest tak słaby, że nie ma co go światu pokazywać. Self - publishing daje pisarzowi możliwość wyjścia z tej patowej sytuacji. W pierwszym przypadku można utrzeć nosa wydawnictwom i udowodnić, że się nie znają (przykład antologia „Zombiefilia”, „Za garść zbawienia i inne opowiadania” Bartosza Orlewskiego). W drugim, niestety prowadzi do zaśmiecenia Internetu (i ulic) tekstami autorów bezkrytycznych wobec tego co tworzą, przeświadczonych o swojej doskonałości – błędne koło. Do której grupy zalicza się „Śmieciowisko”? Trochę Wam podpowiem.

....

A co o Was myślą Wasze przytulanki z dzieciństwa? /Śmieciowisko - Karol Mitka/

Już od początku co jakiś czas odwracałem wzrok od tekstu i łapałem się za głowę ze słowami "Boże, co ja czytam?". Jest obrzydliwie, wyzywająco i prowokacyjnie... czyli tak jak miało być, tego się spodziewałem i to właśnie dostałem. W rozsądnej, niedużej dawce wynoszącej niecałe trzydzieści stron, całość zdaje egzamin. Zdarzyły się może z dwie drobne nieścisłości, lecz nie popsuły mi one rozrywki jaką daje lektura. Właśnie - rozrywki, bo jeżeli ktoś będzie mieszał z błotem niniejszą nowelę za dawkę obrzydliwości, absurdu i stylu który oferuje to można powiedzieć, że sam jest sobie winny straconego czasu i nerwów, gdyż już sam opis i okładka dają obraz tego, czego czytelnik może się spodziewać podczas lektury. Ja wiedziałem na co się piszę, byłem tego świadomy i bawiłem się dobrze. W końcu fabuła składa się w miarę logiczną całość co w połączeniu z niezłym zakończeniem sprawia, że "Śmieciowisko" nie jest może dziełem wybitnym, ale na pewno godnym polecenia zarówno dla fanów tego typu literatury jak i dla tych, którzy dopiero chcą po nią sięgnąć i są otwarci na nietypowe doznania literackie.

• Różne
  • Półka grozy