Demononicon

Żertwa. Antolo... Dagmara Adwentowska...
Okładka książki Dekady w cieniu Krzysztof Biliński, Edward Bulwer-Lytton, Norbert Góra, Wojciech Gunia, Łukasz Gwiżdż, Dawid Kain, Jarosław Klonowski, Tobiasz Kruk, Łukasz Krukowski, Tadeusz Miciński, Anna Musiałowicz, Joanna Pypłacz, Juliusz Wojciechowicz, Marek Zychla
Dekady w cieniu Krzysztof Biliński,...

6 autorów i 6 bluźnierczych historii dla odpowiednio odważnych czytelników.

"Powstanie piekło i zadrżą niebiosa"

Myślę że nikt nie zaprzeczy kiedy napiszę że cała literatura grozy przesiąknięta jest demonami, plugawymi istotami które od zawsze rozpalały wyobraźnie całej ogromnej ilości czytelników.

Opowiadań na ten temat możemy znaleźć na każdym kroku więc raczej nie powinien dziwić fakt że od czasu do czasu pojawi się coś na naszym podwórku.

Powyższy zbiorek noszący dumną nazwę "Demononicon" to jeden z pierwszych projektów wydawnictwa Zin - Horror Masakra.

Z racji na niszową pozycję grozy w tamtych latach. zin wyszedł w nikłym nakładzie stając się pożądanym białym krukiem. (wiem bo sam długo szukałem).

Reprezentacja autorów jest bardzo konkretna. Mamy tu Kałużyńską, Kaina, Siwca, Mitkę, Radeckiego, a także duet Kyrcza i Miśtaka.

Miałbym problem z wybraniem najlepszej historii. Poziom jest mocno wyrównany, a do tego było wspaniale mrocznie, bluźnierczo i obrzydliwie.

Warto wspomnieć także o sposobie wydania, bo powyższa publikacja została wydana unikatowym formacie A4. Dość nietypowo ale na swój sposób uroczo.

Mam nadzieje że kiedyś doczekamy się wznowienia.

6 autorów i 6 bluźnierczych historii dla odpowiednio odważnych czytelników.

"Powstanie piekło i zadrżą niebiosa"

Opowiadań na ten temat możemy znaleźć na każdym kroku więc raczej nie...

"Powstanie piekło i zadrżą niebiosa"
Myślę że nikt nie zaprzeczy kiedy napiszę że cała literatura grozy przesiąknięta jest demonami, plugawymi istotami które od zawsze rozpalały wyobrażnie całej reszy ludzi.
Opowiadań na ten temat możemy znaleść wręcz "na tony", dlatego też nie powinien dziwić fakt że od czasu do czasu pojawi się coś na "naszym podwórku".
Powyższy zbiorek noszący dumną nazwe "Demononicon" (swoją drogą świetne nawiązanie) to jednen z projektów wydawnictwa Horror Masakra.Swoją drogą wyszedł w takim nakładzie że dziś jest bardzo poszukiwaną pozycją.Sam dość długo na niego polowałem ale jak tylko zobaczyłem okładkę wiedziałem że będzie grubo- w końcu czego się spodziewać po ksiażce która ma pentagram odwórcony na okładce.
I cóz, nie zawiodłem się.
Całość składa się z 6 opowiadań, ale takich które wyrzucą was z butów, bowiem mamy tu: Kałużyńską, Kaina, Siwca, Mitke, Radeckiego i duet Kyrcza&Miśtaka.
Szczerze miałbym problem z wybraniem najlepszego,przez wszystkie strony towarzyszyła mi tylko jedna myśl- "o jezu co ja właśnie czytam".Było niepokojąco,mrocznie i wręcz dziwnie momentami.
Przy okazji warto wspomnieć o sposobie wydania-szczerze nie widziałem jeszcze Polskiej grozy wydanej w formacie A4 (w formie przypominajacej zeszyt) i pomysł ten bardzo mi się spodobał,był taki nowatorski.
Ze swojej strony oczywiście polecam i liczę na jakiś dodruk w przyszłości bo uważam że jest to pozycja obowiązkowa dla fanów grozy szukających mocnych wrażeń.

Tekst zamieściłem również na moim blogu,a co mi tam. :p

Powyższy zbiorek...

• Autograf/dedykacja
  • Chcę mieć
  • Rozwój osobisty i duchowość
  • Zbiór opowiadań (różni autorzy)
  • Horror

Dodaj cytat z książki Demononicon