CEO Slayer

Okładka książki CEO Slayer Marcin Przybyłek
Okładka książki CEO Slayer
Marcin Przybyłek Wydawnictwo: Rebis Seria: Horyzonty zdarzeń fantasy, science fiction
Horyzonty zdarzeń
Rebis
2014-04-15
2014-04-15

Zabawna, i po 10 latach wciąż aktualna, nawet bardziej.

Zabawna, i po 10 latach wciąż aktualna, nawet bardziej.

Przyszłość, Polska za 20-30 lat. Wszystkim rządzą międzynarodowe korporacje, dla których człowiek jest śmieciem. Świat bez etyki, bez moralności, w którym władza państwowa jest marionetką w rękach bezwzględnych gigantów. Liczą się tylko pieniądze, władza, haki i najlepsi prawnicy.

W takiej rzeczywistości pojawia się mściciel, który postanawia wymierzyć sprawiedliwość zwyrodniałym kierownikom korpo. Jeden człowiek przeciwko wszechpotężnym? Rozpoczyna się gra, która miesza z sobą, rożne płaszczyzny, ale nie trzeba tu spoilerów.

Bardzo mroczny świat, do którego ewidentnie zmierzamy został dobrze przestawiony i podany w ciekawej formie, niektóre jego elementy już mamy w większej lub mniejszej skali. Całość pomimo przygnębiających realiów została podana w lekkiej, wesołej formie, dlatego nie jest to typowa antyutopia, a pewnego rodzaju miks z satyrą na korporacje, a jednocześnie przestroga, że do tak paskudnego świata zmierzamy. Książka wydana 8 lat temu.

Książka dla facetów ;) Wiele kobiet nie będzie zachwyconych opisami bohaterek, podkreślaniu ich figur, spoglądaniu na wiadome miejsca. Kłuło mnie to w uszy (audiobook),a mimo to książka mi się podobała. Od połowy mnie bardzo wciągnęła i nie mogłam się oderwać.

Zabierając się z czytanie CEO Slayera uderzył mnie już na samym początku dość prosty, wręcz młodzieżowy styl, proste dialogi, banalnie nazwane postacie. Chciałem skończyć tę książkę na długo przed dotarciem do ostatniej strony.

Dałem jej jednak szanse i... Nie zawiodłem się!
Bardzo ciekawie wykreowany futurystyczny świat, w którym jedyny sprawiedliwy w niesprawiedliwym świecie wymierza kare mściwym i złowrogim kapitalistycznym bossom, dla których liczy się tylko zysk, mając w poważaniu dobrostan swoich pracowników.

Prawdziwy plot twist, mnogość bohaterów, czasem proste, innym razem trudne do rozgryzienia wątki, które nie pozwalały oderwać się od czytania.

Książka, która na pierwszy rzut oka nie daje wielkich nadziei, szybko rozwiewa wszelkie wątpliwości. Czyta się bardzo przyjemnie. Na pewno polecam fanom tematyki futurystycznej, nowych technologii i tym, dla których ważna jest sprawiedliwość, poszanowanie i dobrostan psychiczny... ;)

Dałem jej jednak szanse i... Nie zawiodłem się!

Lekka, przeciętnie przyjemna, niemniej boleśnie naiwna, a na samym końcu aż do bolesnej przesady ckliwa książka. Autor ewidentnie zwędził pomysł 10-latkowi wraz z jego kolekcją komiksów.

Wysłuchana w samochodzie jako audiobook. Trochę naiwna i młodzieńcza , ale ...
Samotny, niepokonany bohater pokonujący zło to mój ulubiony schemat.
Plus piękne kobiety. Plus technologiczne gadżety.
Mężczyźni jednak są prosto skonstruowani.
A autor ma zadawniony uraz wobec byłego szefa.

Wysłuchana w samochodzie jako audiobook. Trochę naiwna i młodzieńcza , ale ...
Samotny, niepokonany bohater pokonujący zło to mój ulubiony schemat.
Plus piękne kobiety. Plus technologiczne gadżety.
Mężczyźni jednak są prosto skonstruowani.
A autor ma zadawniony uraz wobec byłego szefa.

Trochę się bałem, bo nie czytam SF, ale lektura okazałą się lekka i przyjemna. Podobają mi się gadżety wymyślone przez Autora.

Całkiem przyjemna książka. Nie do końca się tego spodziewałem i pomimo futurystycznych gadżetów raczej ciężko mi zaliczyć ją do kategorii Sci-Fi. Opowieść nieco krzywdząca, każda osoba stojąca wysoko w hierarchii jakiejś korporacji jest przedstawiana jako podły kapitalistyczny krwiopijca. To nie do końca tak działa, więc mam nadzieję, że czytelnicy nie będą brali tez autora całkiem na poważnie. Poza tym sama historia dość przyjemna, w sam raz na wakacje.

Bardzo komiksowa historia (w złym tego wyrażenia znaczeniu),ale zemsta na korporacyjnych bossach jednak pieści moje lewackie serduszko.

Wahałem się, ale ostatecznie daję siódemkę za ten kryminał osadzony w przyszłości. Tu wszystko gra i jest na miejscu: Akcja, zagadka/rozwiązanie, makabra, seks, karate z przyszłości... No i - trącąca socjalizmem - chęć zemsty na tych złych wyzyskiwaczach, szefach firm.

Z ciekawością sięgną po kolejne tomiszcza pana Przybyłka. Nasza znajomość zaczęła się dobrze!
PS. Najsłabsza w tym zestawie jest okładka.

PS....

• Sci-Fi