Silentium Universi

2012-04-06
2012-04-06
978-83-7574-700-3

Polonezem przez galaktykę

Gdy Event Horizon wejdzie za mocno. Byłoby z tego świetne opowiadanie na ⅓ długości przeciągniętej książki. Choć ten ślamazarny styl sam w sobie buduje klimat. Historia klasyczna - świrowanie w trakcie długiej podróży kosmicznej.

Chyba największe zaskoczenie tego roku, jeżeli chodzi o przeczytaną książkę. Cały czas miałem wrażenie, że historia w pewnym momencie rozczaruje, jednak tak się nie stało.
Książka przesiąknięta jest teoriami, nauką, wiarą, które w miarę upływu czasu łączą się ze sobą. Mroczny klimat i poczucie lęku utrzymuje się przez cały czas, dając poczucie tajemnicy, która skrywa jakąś niezwykłą prawdę. Podczas podróży, która stanowi jedną trzecią całej historii, nie byłem w stanie do końca przejrzeć bohaterów, którzy są istna paletą ludzkich cech i zostali niezwykle barwnie przedstawieni.
Zakończenie jest w punkt, a odpowiedzi dają wystarczający obraz całej historii człowieka.

Taka sobie opowieść o pierwszej podróży międzygwiezdnej ludzkości. Opisuje ona losy załogantów statku Marek Aureliusz, głównie z perspektywy kapitana statku. W tle mamy walkę Kościoła z wyznawcami Beliara, która definiuje losy bohaterów i całej ludzkości. Mnie to nie urzekło ani nie porwało.

Grafomański antychrześcijański bełkot. Nie wiem czy ktoś czyta te książki przed wydaniem, a może autor sam to sobie wydał i wydrukował na domowej drukarce? Sługi szatana z Proxima Centauri? Litości.

Poza świetnym pomysłem nic. Gadają gadają o nudach. Nawet nie wiem jak się skończyło.

Młodzi autorzy biorą dobre przykłady z klasykòw gatunku , i bardzo dobrze. Dobra książka , warto przeczytać.Polecam.

Oklepane schematy , rozmowy o powszechnie znanych zagadnieniach z nudnym zakończeniem.

Jedna z lepszych książek jakie ostatnio wpadły mi w ręce. Bardzo zgrabnie przemyślana historia. Połączenie SF i horroru, ale w dobrym stylu, choć wolałbym mniej tego drugiego. Od czasu do czasu miewałem wrażenie, że Pan Domagalski mocno inspirował się twórczością A. C. Clarkea, ale to tylko dobrze świadczy o tej pozycji.
Jest to moja pierwsza książka tego autora, ale raczej nie ostatnia.
Polecam także audiobook, który jest dobrze przeczytany

Jest to moja pierwsza książka tego autora, ale raczej...

Naprawdę się zdziwiłem. Książka jest bardzo dobra, dająca do myślenia. Trochę dużo w niej powiedzmy "fizyki", ale i tak wizja świata przyszłości jest czymś niesamowitym. Autor zrobił kawał dobrej roboty i widać, że zna się na rzeczy. Polecam z całego serca.

Najgorsza z możliwych kombinacji, religia i sci-fi. Pokazano tu świat przyszłości, w którym Watykan jest znowu silny i wpływa na losy świata. Ta wyssana z palca i nie trzymająca się kupy wizja przedstawiona tu przez autora, to katolicko-centryczny bełkot i pomieszanie bajek ze sci-fi. Szatan znowu atakuje, tym razem z planety w innym układzie słonecznym. Trzymajcie się od tej książki jak najdalej można.

• Science Fiction

Dariusz Domagalski Silentium Universi Zobacz więcej