Czerwona mgła

Okładka książki Czerwona mgła Tomasz Kołodziejczak
Okładka książki Czerwona mgła
Tomasz Kołodziejczak Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Ostatnia Rzeczpospolita (tom 1) fantasy, science fiction
Ostatnia Rzeczpospolita (tom 1)
Fabryka Słów
2014-09-05
2012-11-23

Okładka książki Sherwood #01 Tomasz Kołodziejczak, Michał Oracz, Piotr Pieńkowski [gry], Rafał Szyma, Ignacy Trzewiczek, Mateusz Wielgosz, Mateusz Zaród
Sherwood #01 Tomasz Kołodziejcza...
Okładka książki Wielkie wyprawy Zofia Bieniarz, Jean-François Charles, Maryse Charles, Zbigniew Kasprzak, Tomasz Kołodziejczak, Bran MacLeod, Maria Olszewska, Stefan Weinfeld
Wielkie wyprawy Zofia Bieniarz, Jea...
Okładka książki Batman - Świat Brian Azzarello, Lee Bermejo, Ethem Onur Bilgiç, Alessandro Bilotta, Alberto Chimal, Ertan Ergil, Carlos Estefan, Mathieu Gabella, Inpyo Jeon, Jung Gi Kim, Tomasz Kołodziejczak, Stepan Kopriva, Piotr Kowalski (rysownik), Qiu Kun, Kirill Kutuzov, Nicola Mari, Thierry Martin, Pedro Mauro, JaeKwang Park, Egor Prutov, Paco Roca, Michal Suchánek, Rulo Valdés, Xu Xiaodong, Lu Xiaotong, Okadaya Yuichi, Natalia Zaidova, Benjamin von Eckartsberg, Thomas von Kummant
Batman - Świat Brian Azzarello, Le...

Bardzo fajnie wykreowany świat który mocno nawiązuje do Tolkiena (chyba tylko ślepiec mógłby to przeoczyć). Sama historia też ciekawa, ale nie porwała mnie jakoś i nie zachęciła do dalszej lektury.

2047

Cztery opowieści. Uniwersum osadzone gdzieś pomiędzy Zapomnianą Księgą Hendel, Malowanym Człowiekiem Bretta i Komornika Gołkowskiego - czarodziejska postapokalipsa, choć bardziej dookreślona i o wiele mocniej polonocentryczna. Spośród wszystkich opowiadań tylko tytułowe zapadnie mi w pamięci i za to opowiadanie oczko w górę. Kiedyś zobaczymy jak wypadły dalsze części.

Opis bez oceny, gdyż nie przeczytałem całości.
Czytam sobie opinie o tym tytule i nie miałem pojęcia, że to jest drugi tom. Szkoda, że twórcy serii Mistrzowie Polskiej Fantastyki też o tym nie wiedzieli, chyba, że ja o czymś nie wiem. Seria i tak została porzucona przez twórcę.

Opis bez oceny, gdyż nie przeczytałem całości.

Rzadko mi się zdarza, żeby książka była dla mnie męcząca, ale niestety tak było w tym wypadku. Może problemem było to, że nie czytałem poprzedniego tomu, tylko zacząłem od "Czerwonej Mgły". Książka składa się z 3 opowiadań, głównym protagonistą jest Kajetan Kłobudzki, świat jest miksem nowoczesnych technologii, nauki i magii. Autor przy tworzeniu przeciwników świata wykreowanego inspirował się "Władcą Pierścieni". Najbardziej ciekawe dla mnie było ostatnie opowiadanie pt. "Klucz Przejścia". Plusem jest, że książka nie jest długa, może trafi w czyjeś gusta, dla mnie jest po prostu przeciętna w swoim gatunku.

4 Opowieści z uniwersum elficko zaczarowanej Polski. Oceniam wyżej niż pierwszą powieść bo podane jest trochę różnorodności z życia Polskiego geografa i całej naszej czarodziejskiej krainy.

Książka podobnie jak Czarny Horyzont jest świetna. Ten tom składa się z kliku opowiadań, których akcja toczy się w świecie Ostatniej Rzeczpospolitej i każde z nich jest na równie wysokim poziomie. Tomasz Kołodziejczak pisze w tak fantastycznym stylu, że po prostu ciężko oderwać się od czytania. Krótko mówiąc polecam.

podobnie jak pierwsza część wciągnęła mnie błyskawicznie. Koncepcja Rzeczpospolitej jako jednego z bastionów walki ze złem jest naprawdę świetnym pomysłem. Poza tym powrót do monarchii i ochrzczony król Polski - elf Bolesław. Pozamiatane.

Wizja przyszłości z magią, elfami, cierpieniem i nadzieją, magia połączona z technologią. Główny bohater walczy z istotami spoza Ziemi, emanacjami innej rzeczywistości.

Jeśli podobała Ci się książka drogi czytelniku taka jak "Pan Lodowego Ogrodu" czy "Wiedźmin" to ta książka też będzie Ci się podobać . Trzy opowiadania połączone główną postacią czyli Kajetanem Kłobudzkim . Jest magia , są elfy , potwory , dziwne światy ( Plany ) i jest Rzeczpospolita Polska . To połączenie dla mnie działa .
Pierwszy raz czytałem tego autora i już się rozglądam za kolejną jego książką .

Pierwszy raz czytałem tego autora i już się...

Fajny pomysł na świat, ale seria porzucona przez autora w połowie z nieznanych przyczyn. Nie warto zaczynać, bo i tak zakończenia nie będzie.

• Mistrzowie Polskiej Fantastyki
  • Science Fiction