Uporczywe echo. Sztetl Konin.Poszukiwanie.

Theo Richmond Wydawnictwo: Media Rodzina historia
historia
837278017X
Piotr Szymczak
Żydzi Holocaust Sztetl Konin Judaica

O książce Theo Richmonda dowiedziałam się przypadkiem, choć Konin to moje rodzinne miasto, a tematyka żydowska zawsze była w kręgu moich zainteresowań. Kiedy dowiedziałam się, że taka książka istnieje trochę czasu zajęło mi jej znalezienie. Mając okazję przeczytać oryginał nie wahałam się.
Autor przez lata słuchał wypowiadanych z miłością, sentymentem, wzruszeniem słów o...

Jak ująć w słowach zachwyt nad powieścią, która w niespotykany sposób, jednocześnie wypala blizny w naiwnej nieświadomości, co wzbudza zachwyt nad opiewaniem ocalałego świata?

Zastanawiałam się czy potrafię, w kilku słowach, ująć emocje, które pozostawiła we mnie ta niezwykła książka -pamiętnik – przewodnik – rzetelny materiał historyczny, która przez "The new York...

Wartościowa i ciekawa lektura dla kogoś kto pochodzi z Konina i nie tylko.

• Chcę w prezencie
  • Historyczne
  • Z biblioteki
  • Książki przeczytane w 2019
  • 2020
  • Przeczytane w 2018
  • PRZECZYTANE W 2019
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Uporczywe echo. Sztetl Konin.Poszukiwanie.