1945. Polowanie na niemieckich naukowców

Okładka książki 1945. Polowanie na niemieckich naukowców Sean Longden
Okładka książki 1945. Polowanie na niemieckich naukowców
Sean Longden Wydawnictwo: Wydawnictwo RM Seria: Sekrety historii powieść historyczna
374 str. 6 godz. 14 min.
Kategoria:
powieść historyczna
Seria:
Sekrety historii
Tytuł oryginału:
T-FORCE. The Race for Nazi War Secrets, 1945
Wydawnictwo:
Wydawnictwo RM
Data wydania:
2013-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2013-01-01
Liczba stron:
374
Czas czytania
6 godz. 14 min.
Język:
polski
ISBN:
9788377730997
Tłumacz:
Katarzyna Skawran
Tagi:
T-Force
Średnia ocen

6,0 6,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,0 / 10
21 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
342
186

Na półkach: , , ,

Nie wiem, po co polskie wydawnictwo modyfikowało oryginalny tytuł książki. Książka jest o T-Force, a nie o polowaniu na niemieckich naukowców. Z lektury dowiemy się, czym była ta specjalna brytyjsko-amerykańska jednostka, której celem było zabezpieczenie każdej potencjalnie cennej niemieckiej technologii, głównie w ochronie przed innymi aliantami, którzy szabrowali po pokonaniu Niemców. Przeczytamy też historie o tym jak T-Force brała też udział w nielegalnym wywozie ludzi i innych cennych zasobów z radzieckiej strefy okupacyjnej Niemiec tuż po zakończeniu wojny. Zdumiewa fakt, ze tę tajną grupę żołnierzy tworzyli w lwiej części kombatanci z PTSD, młodzież, a nawet więźniowie.

Nie wiem, po co polskie wydawnictwo modyfikowało oryginalny tytuł książki. Książka jest o T-Force, a nie o polowaniu na niemieckich naukowców. Z lektury dowiemy się, czym była ta specjalna brytyjsko-amerykańska jednostka, której celem było zabezpieczenie każdej potencjalnie cennej niemieckiej technologii, głównie w ochronie przed innymi aliantami, którzy szabrowali po...

więcej Pokaż mimo to

avatar
867
867

Na półkach:

Początkowo recenzje chciałem zacząć od przeczytanej książki: "Jednostka Specjalna Brandenburg", gdzie niemieccy żołnierze zdobywali i przeszukiwali sztaby, miasta jeszcze podczas walk, celem zdobycia dokumentów. Pierwsza myśl: "Czy Alianci też coś takiego robili?" Wiedziałem o Wernherze von Braun. Później stwierdziłem, że postać Jamesa Bonda będzie znacznie lepsza. Komandor Ian Fleming postać 007 wzorował na oficerze wchodzącym w skład T-Force, która razem z 30. Jednostką Szturmową zdobywała w głównej mierze niemieckie dobra naukowe i samych uczonych. Tak więc opisane przez Anglika niebywałe operacje, miały (może nie za bardzo spektakularne) miejsce.

Początkowo recenzje chciałem zacząć od przeczytanej książki: "Jednostka Specjalna Brandenburg", gdzie niemieccy żołnierze zdobywali i przeszukiwali sztaby, miasta jeszcze podczas walk, celem zdobycia dokumentów. Pierwsza myśl: "Czy Alianci też coś takiego robili?" Wiedziałem o Wernherze von Braun. Później stwierdziłem, że postać Jamesa Bonda będzie znacznie lepsza. Komandor...

więcej Pokaż mimo to

avatar
351
336

Na półkach:

Tytuł zapowiadał się ciekawie, sądziłem że poznam historię powstawania broni, osiągnięcia naukowców w szczególe. Więcej jest opisów wydarzeń wojennych niż życiorysów naukowców.
Broń Rzeszy robiła furorę, technologia bardzo mocno posunięta do przodu. Po wojnie było polowanie na niemieckich naukowców, USA i Wielka Brytania chciała przejąć technologię i wiedzę naukowców i nie chcieli dopuścić do tego żeby Związek Radziecki przejął ich. Wielu z nich rozwinęło Amerykańską gospodarkę zbrojeniową, oczywiście nikt o tym głośno nie mówi i się nie chwali. Co do książki nie ma co pisać, inaczej sobie wyobrażałem ją. Mało jest tematów związkach z tytułem i boli bardzo. Książka zmęczyła mnie bardzo, łudziłem się do końca że coś się zmieni. No trudno przeżyłem tą książkę.

Tytuł zapowiadał się ciekawie, sądziłem że poznam historię powstawania broni, osiągnięcia naukowców w szczególe. Więcej jest opisów wydarzeń wojennych niż życiorysów naukowców.
Broń Rzeszy robiła furorę, technologia bardzo mocno posunięta do przodu. Po wojnie było polowanie na niemieckich naukowców, USA i Wielka Brytania chciała przejąć technologię i wiedzę naukowców i nie...

więcej Pokaż mimo to

avatar
131
117

Na półkach: ,

Każdy chyba słyszał o niemieckich rakietach V-2 , nowoczesnych samolotach, radarach czy innych wynalazkach, które pchnęły techniczne świat do przodu, początkowo militarnie, a potem w codziennym życiu. Rozpocząłem czytanie z nastawieniem, że poznam właśnie więcej szczegółów nt. zdobytych niemieckich technologi i pomysłów. No i rozczarowanie...
Zakończyłem czytanie na ok. setnej stronie. Zirytowały mnie 2 sprawy.

Po pierwsze autor pisze w stylu amerykańskiego scenariusza do filmu popularnonaukowego dla średnio rozgarniętych: co kilka stron jest skok do tyłu, ponowne opisanie podanych wcześniej faktów, dodanie nowych i znów opisanie tym razem innymi słowami lub w skrócie czegoś co już było i tak w kółko.
Po drugie zabrakło szczegółowych opisów co znaleziono, jakie to miało znaczenie czy dla armii czy w innych zastosowaniach, dlaczego było tak ważne. Same ogólniki np. odział T-Force wszedł na teren wielkiego poligonu gdzie testowano broń dla Kriesmarine, zdobyto plany najnowszych torped i testowane działa morskie. I koniec. Dlaczego te torpedy były tak nowoczesne, co było niezwykłego w tych działach? Nie ma informacji. Albo: gdzieś w zagłębiu Ruhry, żołnierze weszli do laboratoriów gdzie mieli zabezpieczyć niezwykle cenne maszyny do produkcji nowych stopów metali. Weszli, zabezpieczyli i na tym autor zakończył opis co takiego nowatorskiego znaleźli dlaczego to było ważne. Same ogólniki.

Każdy chyba słyszał o niemieckich rakietach V-2 , nowoczesnych samolotach, radarach czy innych wynalazkach, które pchnęły techniczne świat do przodu, początkowo militarnie, a potem w codziennym życiu. Rozpocząłem czytanie z nastawieniem, że poznam właśnie więcej szczegółów nt. zdobytych niemieckich technologi i pomysłów. No i rozczarowanie...
Zakończyłem czytanie na ok....

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    64
  • Przeczytane
    32
  • Posiadam
    25
  • Historia
    5
  • Teraz czytam
    4
  • II wojna światowa
    2
  • 2015
    1
  • Nexto
    1
  • Militaria&Intel
    1
  • Brak Legimi A
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki 1945. Polowanie na niemieckich naukowców


Podobne książki

Przeczytaj także