Captive Angels

Okładka książki Captive Angels Stephani Hecht
Okładka książki Captive Angels
Stephani Hecht Wydawnictwo: eXtasy Books Cykl: Archangel (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Archangel (tom 2)
eXtasy Books
2008-05-15
2008-05-15
Romance Fantasy > Paranormal Angels M M Romance Urban Fantasy

Drugi tom podobal mi się mniej, jednak nadal czytało się przyjemnie. Historia skupia się na Camie, jego zdolnościach i przemianie ale także Abdielu i jego odnalezionym rodzeństwie. Książka ta pięknie pokazuję jak wiele rodzina potrafi dla siebie zrobić, wspierać się i walczyć o siebie ale także, że rodzinę nie definiują tylko więzy krwi

Powieść zdecydowanie lepsza od tomu pierwszego. Bardziej dynamiczna akcja, dużo niespodzianek i walki. Cam i jego demoniczno-seksualne problemy są czasami straszne, czasami śmieszne. Intryga się zagęściła i przybyło bohaterów. Cały światek anielsko-demoniczny bardziej ludzki, niż należałoby się spodziewać. Przeczytałam z przyjemnością.

Drugi tom wydaje sie trzymać na tym samym poziomie co pierwszy, dość wciągający z akcją. Pochłonęłam w dzień.

Puszczalski Cam chyba najlepszy ^^.

Puszczalski Cam chyba najlepszy ^^.

Abdiel i Cam zostają porwani do Piekła, gdzie poddawani są torturom. Na szczęście Gabi, a także rodzeństwo obojga uprowadzonych wraz z innymi aniołami ratują ich. Jednak nie wszystko wraca do normy - Camowi bowiem zostaje wstrzyknięta krew demona, która zaczyna go zmieniać w jednego z nich. Aby zahamować ten proces, będzie musiał przeciwstawić się złu, które jest w nim. Bo bez niego Zakon Czterech (wraz z Abdielem, Rachel i Appolionem) może nie przetrwać, aby przeciwstawić się nadchodzącemu niebezpieczeństwu...

Druga część z serii "Archanioł" podobała mi się równie mocno, co poprzednia! Tutaj akcja nabrała tempa, pojawiło się wiele nowych zagrożeń, ale i ciekawych bohaterów (Rachel, młodsza siostra Abdiela i Appolion, jej brat bliźniak, bardzo przypadli mi do gustu). Poza tym, akcja, brutalność, seks i genialny humor - taka mieszanka w historii o anielskich wojownikach, to naprawdę rewelacyjny efekt! Szkoda mi tylko, że Cam już nie jest tutaj tym słodkim i niezdarnym chłopcem, a mężczyzną po przerażających przejściach - lubiłam to jego "łagodne" wcielenie. Ale to nie zmienia faktu, że książkę czyta się naprawdę dobrze i chce się zagłębić w dalsze losy Abdiela, Gabi, Cama i ich przyjaciół.

Gabi może być jedną z najbardziej zaangażowanych uzdrowicieli wśród innych anielskich wojowników, ale na pewno nie jest odporna na tęsknoty i pragnienia, które nękają każdą kobietę. Tak długo jak tylko pamięta, pragnęła jedynie określonego archanioła, by je spełnił—Abdiela. Teraz, kiedy jest jej partnerem na wieczność, Gabi jest pewna, że po tym wszystkim co przeszli, i żyli długo i szczęśliwie jest od dawna pewne. Dla nich obojga.

Bajkowy romans jednak jest zupełnie inny, kiedy zwalczasz demony i próbujesz ocalić Ziemię od pewnej zagłady. By rzeczy były jeszcze bardziej zabawne, trzeci członek ich zespołu, Cam, nagle ma wielkie pretensje do całego świata i jeszcze większą nagrodą za swoją głowę. Zmuszona do radzenia sobie ze swoją szwagierką z Piekła, dosłownie, Gabi trzyma się nadziei miłości.

Co gorsza, Abdiel i Cam zostają pojmani przez demony. Gabi wie, że jest jedyną osobą, która może sprowadzić ich z powrotem do domu i może zostać zmuszona do ostatecznego poświęcenia, by to zrobić. Czasami niebo i piekło sieją spustoszenie w rozkoszach miłości. Czasami miłość jest piekłem, a niebo nie jest rozwiązaniem.

• Anioły i demony
  • Książki 2018 🏆🏆