Memoria. Multiversum #2

Okładka książki Memoria. Multiversum #2 Leonardo Patrignani
Okładka książki Memoria. Multiversum #2
Leonardo Patrignani Wydawnictwo: Italian Cykl: Wszechświaty (tom 2) fantasy, science fiction
Wszechświaty (tom 2)
Italian
2013-03-19
2013-03-19
włoski

Jestem po przeczytaniu drugiego tomu i upewniona, że trzeba mieć wszystkie 3 książki, żeby czytać...
Tutaj poznajemy dalszy ciąg historii Jenny, Alexa i Marco. Muszę powiedzieć jednak, że jest tutaj już dużo zwrotów akcji i wiele rzeczy jest tylko wspomniane... Musimy się po prostu wczuć - dać porwać.

Już wiem o co chodzi narzekającym na książkę, ale ja odbieram brak rozległych opisów i szczegółów jako swoiste przesłanie. Migawki. Tak jak migawki innych wersji żyć może ujrzeć Jenny czy Alex, tak i my dostajemy od autora migawki, gdzie nasza wyobraźnia musi popracować sama.

Wciągnęła mnie ta historia i o ile na początku ciężko było mi się wczuć tak teraz wciągnięta całkowicie zaczynam trzeci tom. Wizje przedstawione przez autora podobają mi się i odbieram na je na razie jako hmm takie jakby ostrzeżenie dla ludzkości? Zobaczę w co mi się to ułoży po ukończeniu serii.

Jest to świetny materiał na serial albo film i to prawda, ma się czasem wrażenie, że to gdzieś było, ale... Ja lubię takie powieści i filmy. Podobnie jak np. z ostatnio recenzowanym filmem "Twórca" - może to nic nowego, nie wyrywa z butów, ale...

Lubimy takie historie, coś je do nas ciągnie i oglądamy/czytamy o tej naszej alternatywnej przyszłości z zaciekawieniem...

Trylogię polecam nadal.

Już wiem o co chodzi narzekającym na książkę, ale ja odbieram brak...

IG:ksiazki_wloczykija
Niezwykła Opowieść o Zagubionych Wspomnieniach.
Ta książka to nie tylko kontynuacja historii, rozpoczętej w poprzednich częściach serii, ale także duchowa odyseja przez tajemnice pamięci, tożsamości i naszej roli w wszechświecie.

Powieść "Wszechświaty. Pamięć" rozpoczyna się od razu od momentu, w którym skończyliśmy w poprzedniej części, co pozwala nam na szybkie wciągnięcie się w akcję. Autor błyskotliwie kontynuuje losy głównych bohaterów i wplata w ich historie nowe, intrygujące wątki. To literatura science fiction, która bawi się ideami podróży między wszechświatowych, ale także analizuje wpływ wspomnień i tożsamości na nasze wybory i działania.

Jednym z najważniejszych aspektów tej powieści jest sposób, w jaki Patrignani eksploruje pamięć jako centralny motyw. Bohaterowie muszą zmierzyć się z utratą wspomnień, koniecznością odzyskania ich i przede wszystkim zrozumienia, jak te wspomnienia kształtują ich tożsamość. To temat uniwersalny, który każdy czytelnik może zrozumieć i z czymś się utożsamić.

Język Patrignaniego jest poetycki i pełen metafor, co nadaje książce niepowtarzalny klimat. Autorka potrafi stworzyć niezwykłe opisy kosmicznych krajobrazów i uczuć bohaterów, co sprawia, że czytelnik ma wrażenie, jakby sam przenosił się między wszechświatami wraz z nimi.

Bohaterowie są głęboko wykreowanymi postaciami, których ewolucja i rozwój emocjonalny stanowią ważną część narracji. Ich wewnętrzne konflikty i dylematy dodają tej historii rzeczywistego wymiaru i sprawiają, że czytelnik czuje się z nimi emocjonalnie związany.

Powieść ta zawiera również wiele nieoczekiwanych zwrotów akcji, które trzymają czytelnika w napięciu i prowadzą do zaskakujących odkryć. Mistrzowsko poprowadzona fabuła sprawia, że trudno jest odłożyć tę książkę.

To literatura science fiction w najlepszym wydaniu, łącząca głębokie filozoficzne refleksje z wciągającą fabułą. To opowieść o pamięci, tożsamości i ludzkiej egzystencji, która pozostaje w pamięci czytelnika na długo po zakończeniu lektury.

IG:ksiazki_wloczykija
Niezwykła Opowieść o Zagubionych Wspomnieniach.

Okładki tej serii to jest jakiś majstersztyk ♡.

Ale fabularnie to już nie bardzo... Podobała mi się o wiele mniej, niż tom pierwszy, nie mogłam się w niego tak wciągnąć i mam wrażenie, że to się staje przekombinowane. Jestem ciekawa jak rozwiąże to wszystko tom trzeci i jak zakończy się ta przygoda, ale środek nie nastawia jakoś mega pozytywnie.

Okładki tej serii to jest jakiś majstersztyk ♡.

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Trylogia ma dwóch głównych bohaterów - Alex, który mieszka w Mediolanie, i Jenny w Melbourne. Odkrywają oni, że mogą porozumiewać się ze sobą telepatycznie, w stanie nieświadomości. Po pewnym czasie, decydują się na spotkanie, ktore ujawni szokującą prawdę:

"-Alex, dlaczego nie przyszedłeś? Proszę Cię, nie mów mi, że nie istniejesz.
- Jenny, jestem na molo. Jestem tutaj!
- Ja także, dokładnie tam, gdzie Ty mówisz, że jesteś." 💔

Cała trylogia, to seria na której na prawdę trzeba się skupić. Wieloświaty, różni bohaterowie, przeskakiwanie wątków, szokujące plot twisty - tutaj nie ma nudy, ale książki pochłaniają całego Ciebie. Koncepcja multiwersum, to niezwykle ciekawy temat, dlatego też serdecznie polecam wszystkim zainteresowanym oraz Marvelowym fanom (tak, to też ja 😍).

W późniejszych tomach, bohateowie zatracają się w nieskończonych drogach wszechświatów, muszą wydostać się z wymiaru mentalnego. W końcu świat zacznie się rozpadać. Czy istnieje ostatnia nadzieja?

➡️ Fakt faktem jest tutaj jeden poważny minus - brak zdrowego rozsądku w niektórych momentach, ale o tym pozwolę Wam już zdecydować osobiście. Wiem również, że ksiażka nie ma rewelacyjnych opinii, mi jednak cała seria się naprawdę podoba. Mimo nie idealnego wykonania, sam temat jest bardzo ciekawy.

"-Alex, dlaczego nie przyszedłeś? Proszę Cię, nie mów mi, że nie istniejesz.
- Jenny, jestem na molo. Jestem tutaj!
-...

Przy pierwszym tomie "Wszechświatów" nieźle się gubiłam. Ale to, co się porobiło w "Pamięci" przechodzi ludzkie pojęcie. Nie mam pojęcia, czy aż tak po łebkach czytałam tę książkę, ale naprawdę czułam się skołowana i nie wiedziałam, jak akcja zmieniła bieg w innym, nielogicznym kierunku. Ten przeskok całkowicie mnie skołował.

Autor postanowił osaczyć czytelnika różnymi pomysłami, które nie trzymały się kupy. Konstrukcja świata przedstawionego całkowicie leżała. Jego bylejakość wylewała się z każdej strony - powinna być bardziej przemyślana i przede wszystkim logiczna.

Co do bohaterów... kompletnie ich nie czułam. Jakby byli nieobecni. Z jedynej postaci, którą szanowałam, autor zrobił coś dziwnego, nieprzewidywalnego jak i przewidywalnego zarazem.

Dawno nie czułam takiej niechęci do jakiejś książki. Porzuciłabym tę serię, ale mam ostatni tom, to już przeczytam, ale nie bez niepokoju.

Autor postanowił osaczyć czytelnika różnymi...

w porównaniu do pierwszego tomu drobny spadek. Niestety można się zagubić w niewyjaśnionych zmianach biegu historii, zostajemy wrzuceni w sam ich środek co jest mylące. Jednak mimo to książkę czyta się całkiem miło i dosyć szybko. Całe szczęście względem poprzedniego tomu kartki są cieńsze co dobrze wpływa na na tępo i wygodę czytania.

Przed chwilą tak się rozpisałam, a w rezultacie nic nie zapisałam i cała opinia wyparowała. Teraz więc w skrócie. Książka zmusza do refleksji, ja sama zaczęłam zastanawiać się nad egzystencją we własnej pamięci. Tak sugestywnie opisane sytuacje do tego zmuszają. Poza tym fabuła skonstruowana tak, że zachęca by poznać dalsze losy bohaterów.

Końcówka wywiera naprawdę dobre wrażenie. Przez chwilę nawet zapomniałam jak się z tą książką męczyłam, jaka nudna była. Za długie opisy, które zupełnie nic nie wnosiły do historii, które czasem przeskakiwałam bo już naprawdę nie dawałam im rady. Sam początek książki jeszcze jakoś interesuje, ale później zaczynają się schody w stronę wszechobecnej nudy. Najbardziej nie polubiłam właśnie Jenny, a to jej towarzyszymy przez większość stron, niestety. Na szczęście trochę za połową książki zaczyna coś się dziać, dzięki czemu jej nie porzuciłam. Ostatnie mniej więcej czterdzieści stron to jest naprawdę coś genialnego. Jaka szkoda, że całość właśnie taka nie jest.
W trakcie czytania myślałam, że po trzecią część już na pewno nie sięgnę, ale po zakończeniu zmieniam zdanie. Świat, który wykreował autor jest niezwykły i podziwiam pomysł na to wszystko z przymknięciem oka na strasznie wolno rozwijającą się akcje. I według mnie najwięcej tej serii daje Marco. Jest najbardziej dopracowaną i najlepiej napisaną postacią w serii.

Losów Aleksa i Jenny ciąg dalszy. Świat uległ katastrofie, a nasi bohaterowie znajdują się w tytułowej Pamięci. Próbują odkryć co to za miejsce, jak funkcjonuje i jakim cudem żyją. Tak naprawdę większość wyjaśnień pojawia się dopiero pod koniec książki. Okazuje się też, że Marco również jest kimś wyjątkowym. Tak naprawdę to nie wiem jak daleko dwójka nastolatków by doszła gdyby nie on.

Książkę przeczytałam w ramach wyzwania:

• 2015