Biblioteka pana Lemoncella

Chris Grabenstein Wydawnictwo: Wilga Cykl: Pan Lemoncello (tom 1) opowiadania, powieści dla dzieci
Escape from Mr. Lemoncello's Library
Pan Lemoncello (tom 1)
opowiadania, powieści dla dzieci
Maciejka Mazan
Maciejka Mazan biblioteka

Świetna książka. Dostałam ją na zakończenie trzeciej klasy podstawowej. Przeleżała trochę czasu za nim zaczęłam ją czytać, ale po pierwszych trzech rozdziałach porządnie się wkręciłam. Były szyfry, zagadki, rywalizacja. Książka dalej jest w moim pokoju i parę razy się zastanawiałam czy nie przeczytać jej ponownie. Jednak na razie mam inne książki do czytania, tak więc...

Na półkach: , , , , ,

Zawsze chciałam ją przeczytać odkąd tylko zobaczyłam okładkę, i nawet sobie nie zdawałam sprawy że to książka dla dzieci 😂 (z tyłu na okładce głosi "9+" 😂)
W mniej więcej 1/3 moje odczucia były takie: Jest bardzo dziwna. Niestety nie "dziwna 😃" tylko "dziiwnaa?? 🤨". Miałam wrażenie że nie tylko odbiorcy są 9+, ale że autor nie miał więcej niż lat 12 pisząc ją. Absurdalne...

Bardzo dobra książka młodzieżowa

"Biblioteka pana Lemoncella" to opis bibliotecznego escape roomu. Dwunastu dwunastolatków zostało zamkniętych w niezwykle nowoczesnej bibliotece pana Lemoncella, twórcy wielu niesamowitych gier planszowych i komputerowych. Zadaniem dzieci jest znalezienie wyjścia z biblioteki. Do dyspozycji mają wskazówki i pomoc hologramu bibliotekarki.
Pierwsze strony powieści...

Na półkach: , , , ,

Ciekawa, przyjemna książka. Kilkoro dzieci zostaje zamkniętych w bibliotece i muszą rozwiązać kilka zagadek, aby się stamtąd wydostać. Dobrze się przy tym bawiłam.

Książka opowiada o chłopcu, który spędził noc w bibliotece. Dowiaduje się, że muszą zagrać w grę, w której trzeba znaleźć wyjście z biblioteki. Ze swoją drużyną rozwiązują wiele zagadek oraz szukają wskazówek.

Książka o książkach - obok takiej pozycji nie mogłam przejść obojętnie. Sam pomysł i fabuła wydały mi się interesujące, jednak jak często to bywa z wykonaniem wyszło.... przeciętnie?
Mamy tutaj zagadki i rebusy do rozwiązania, są jakieś tajemnice, jednak jednocześnie jest banalnie i przewidywalnie a bohaterowie mnie irytowali. A to i tak nie wszystko.

Największą wadą...

Opis-super. Książka- już nie tak dobrze.
Po przeczytaniu opisu książki na tyle okładki kupiłam książkę. Wydawało mi się, że mi się spodoba, bo jest o bibliotece i, chyba, dla miłośników czytania.
Jakże bardzo się myliłam!
Główny bohater do biblioteki na wieczorną imprezę poszedł, chcąc jedynie pograć na komputerze, co już było bardzo dla mnie irytujące.
Okazało się, że w...

- Gra nie jest rozstrzygnięta, dopóki się nie skończy.* - powiedział pan Lemoncello.

Znacie pana Lemoncella?
To ekscentryczny autor gier planszowych i komputerowych, multimiliarder, miłośnik książek
i fundator "wypasionej" nietypowej niesamowitej biblioteki w Alexandriaville.
To tytułowy bohater książek autorstwa Chrisa Grabensteina wydanych przez wydawnictwo...

Na półkach: , , , ,

Nie sądziłem, że tak książka jest taka dobra :)

Dyskusje

• Z biblioteki