Biblioteka pana Lemoncella

Okładka książki Biblioteka pana Lemoncella
Chris Grabenstein Wydawnictwo: Wilga Cykl: Pan Lemoncello (tom 1) opowiadania, powieści dla dzieci
opowiadania, powieści dla dzieci
Maciejka Mazan
Maciejka Mazan biblioteka

Okładka książki Buntownicy nie bez powodu Chris Grabenstein, James Patterson
Ocena 8,0
Buntownicy nie... Chris Grabenstein, ...
Okładka książki Jacky Ha-Ha Chris Grabenstein, James Patterson
Ocena 10,0
Jacky Ha-Ha Chris Grabenstein, ...
Okładka książki Treasure Hunters. Łowcy skarbów Chris Grabenstein, James Patterson
Ocena 8,0
Treasure Hunte... Chris Grabenstein, ...

Pomysł na książkę "Biblioteka Pana Lemoncella" bardzo przypomina ten z "Charliego i fabryki czekolady" Roalda Dahla. Niezwykle wciągająca historia 12 uczniów, którzy wygrywają w konkursie literackim i w nagrodę mają przeżyć najwspanialszą przygodę swojego życia. Mogą spędzić całą noc w nowo otwartej, najnowocześniejszej na świecie bibliotece, której budowę opłacił...

Bardzo mi się podobała pewnie, dlatego że kocham film "Charlie i fabryka czekolady", a książka zawiera podobne wątki tylko, że wszystko się dzieje w bibliotece. Mimo, że niektóre rzeczy mogłam przewidzieć i tak nie odczuwałam pewności, że tak się stanie

Świetna książka. Dostałam ją na zakończenie trzeciej klasy podstawowej. Przeleżała trochę czasu za nim zaczęłam ją czytać, ale po pierwszych trzech rozdziałach porządnie się wkręciłam. Były szyfry, zagadki, rywalizacja. Podoba mi się pomysłowość Cris-a Grabenstein-a.

Na półkach: , , , , ,

Zawsze chciałam ją przeczytać odkąd tylko zobaczyłam okładkę, i nawet sobie nie zdawałam sprawy że to książka dla dzieci 😂 (z tyłu na okładce głosi "9+" 😂)
W mniej więcej 1/3 moje odczucia były takie: Jest bardzo dziwna. Niestety nie "dziwna 😃" tylko "dziiwnaa?? 🤨". Miałam wrażenie że nie tylko odbiorcy są 9+, ale że autor nie miał więcej niż lat 12 pisząc ją. Absurdalne...

"Biblioteka pana Lemoncella" to opis bibliotecznego escape roomu. Dwunastu dwunastolatków zostało zamkniętych w niezwykle nowoczesnej bibliotece pana Lemoncella, twórcy wielu niesamowitych gier planszowych i komputerowych. Zadaniem dzieci jest znalezienie wyjścia z biblioteki. Do dyspozycji mają wskazówki i pomoc hologramu bibliotekarki.
Pierwsze strony powieści...

Na półkach: , , , ,

Ciekawa, przyjemna książka. Kilkoro dzieci zostaje zamkniętych w bibliotece i muszą rozwiązać kilka zagadek, aby się stamtąd wydostać. Dobrze się przy tym bawiłam.

Książka opowiada o chłopcu, który spędził noc w bibliotece. Dowiaduje się, że muszą zagrać w grę, w której trzeba znaleźć wyjście z biblioteki. Ze swoją drużyną rozwiązują wiele zagadek oraz szukają wskazówek.

Książka o książkach - obok takiej pozycji nie mogłam przejść obojętnie. Sam pomysł i fabuła wydały mi się interesujące, jednak jak często to bywa z wykonaniem wyszło.... przeciętnie?
Mamy tutaj zagadki i rebusy do rozwiązania, są jakieś tajemnice, jednak jednocześnie jest banalnie i przewidywalnie a bohaterowie mnie irytowali. A to i tak nie wszystko.

Największą wadą...

Opis-super. Książka- już nie tak dobrze.
Po przeczytaniu opisu książki na tyle okładki kupiłam książkę. Wydawało mi się, że mi się spodoba, bo jest o bibliotece i, chyba, dla miłośników czytania.
Jakże bardzo się myliłam!
Główny bohater do biblioteki na wieczorną imprezę poszedł, chcąc jedynie pograć na komputerze, co już było bardzo dla mnie irytujące.
Okazało się, że w...

- Gra nie jest rozstrzygnięta, dopóki się nie skończy.* - powiedział pan Lemoncello.

Znacie pana Lemoncella?
To ekscentryczny autor gier planszowych i komputerowych, multimiliarder, miłośnik książek
i fundator "wypasionej" nietypowej niesamowitej biblioteki w Alexandriaville.
To tytułowy bohater książek autorstwa Chrisa Grabensteina wydanych przez wydawnictwo...

• Z biblioteki
  • 2019