Rutka

Inne

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Magiczne wakacje Zosi

9 Link do recenzji

"Rutka" to książka o dziesięcioletniej Zosi i jej przygodach pod koniec wakacji. Polecam zarówno dzieciom jak i dorosłym.

Pełna pozytywnej magii, mimo że traktująca o okropnych czasach, książka dla młodszych (i tych starszych) czytelników.
10-letnia Zosia spędza ostatnie dni wakacji ze swoją nietuzinkową, starą ciotką Różą. Nudzi się niemiłosiernie do momentu, gdy spotyka tajemniczą dziewczynkę, rudowłosą Rutkę. Wraz z nową przyjaciółką przenosi się z Łodzi współczesnej do Łodzi sprzed wielu...

Niezwykła opowieść poruszająca ciężki temat - temat wojny. Dziewczynki przenoszą się w czasie do łódzkiego getta, gdzie Zosia na własne oczy poznaje realia tamtych czasów. Szczególnie wzruszają mnie fragmenty o bagażach, które nie nalezą już do nikogo, oraz o nadziei Rutki na powrót jej rodziców.

Wzruszająca opowieść o przyjaźni i tęsknocie,wzruszająca ale czasami też śmieszna. Tajemnice odrobina magii i ogrom przyjaźni w jednym.
Polecam.

Cudna, cudna okładka autorstwa Mariusza Andryszczyka,
nieco zeszpecona ciemnoniebieskim prostokątem z blurbem.
Wewnątrz też dużo cudnych ilustracji.

Oto "Rutka" Joanny Fabickiej.
Książka, o której kilka lat temu słyszałam wiele pochlebnych opinii.
"Książka Roku 2016" w konkursie Polskiej Sekcji IBBY (jako książka dla młodzieży).
Książka, po której spodziewałam się czegoś...

Wspaniała książka

Ta książka oraz więcej ksiazek dla dzieci na kanale Emibooks

Na półkach: , , , ,

Optymistyczna, pełna energii, wzruszająca, zabawna- to przymiotniki, którymi z pewnością można by opisać tę pełną uczuć powieść. Polecam.

Mądra opowieść, niebanalna, z głębią. Dla każdego głęboko myślącego czytelnika, nie tylko dla młodych.

Książka dla dzieci, nastolatków i dorosłych, którą można czytać i rozumieć na wiele sposobów, w zależności od wieku, wiedzy i wyobraźni. Tajemnicza Rutka, zawsze głodna, bawiąca się w chowanego pomimo tego, że nie ma na to ochoty, odsłania przed Zosią świat przyjaźni, beztroski i zabawy. Książka pokazuje, że świat dzieci, pomimo czasami strasznych czy niesprzyjających...

Dyskusje

• Dla dzieci