Dachołazy

Katherine Rundell Wydawnictwo: Poradnia K literatura dziecięca
Rooftoppers
Tomasz Bieroń
Poradnia K
dziewczynka emigracja katastrofa literatura angielska literatura dla dzieci marzenie poszukiwanie prawdy samotność sierota statek
Rooftoppers
literatura dziecięca
Tomasz Bieroń
Inne

Oficjalne recenzje i

Ganiając po paryskich dachach

[ 24 ] Link do recenzji

Bardzo fajna książka. Zdecydowanie jedna z najlepszych jakie w życiu czytałam. Czyta się przyjemnie. Nie przynudza. Naprawdę czułam się jakbym była jedną z bohaterek tej książki. Szczerze Polecam : )

Na poprawę humoru i utwierdzeniu się w przekonaniu, że czytanie to piękna sprawa. Bo to piękna ksiażka dla dużych i małych.

Nigdy nie wkluczaj możliwego.
To będzie od teraz moje życiowe motto. Świetna historia o
małej dziewczynce, wytrwałości w dążeniu do celu i marzeniach.
Gorąco polecam, bo zachwyca!

Czy kiedykolwiek wyobrażałeś sobie, jak to jest: stanąć na dachu, wysoko ponad zakurzonymi ulicami miasta, patrzeć na rozgwieżdżone niebo i karmić gołębie na rozpiętej pomiędzy dwiema kamienicami linie…? Nie mam rzecz jasna zamiaru nakłaniać nikogo do rozpoczęcia kariery kaskadera! Sama nigdy bym się na coś takiego nie odważyła, ale pomarzyć zawsze można… Zwłaszcza nad...

Czytając tę książkę miałam wrażenie, że to coś jak "Tajemniczy Ogród", tylko z mniejszym polotem. Książka ma potencjał, ale zabrakło jej tego "czegoś".

Książka jeszcze z mikołajkowego pakietu, która przeleżała u nas parę miesięcy. Dziś patrzę na nią w zdumieniu i zastanawiam się, jak to się mogło stać. Skończyłyśmy nasze wieczorne czytanie kilka dni temu, ale towarzyszy nam ciągle. I chyba na zawsze z nami zostanie, bo jest po prostu PIĘKNA!
Historia dwunastoletniej Sophie, która na przekór całemu światu wierzy, że jej...

Czytanie tej książki początkowo szło mi dość powoli. Jednak jest ona warta uwagi. Akcja z każdą stroną staje się coraz bardziej intrygująca. Kiedy poznajemy tytułowe "dachołazy" robi się jeszcze bardziej ciekawie. Uważam, że jest to świetna książka o przyjaźni, zaufaniu i determinacji w dążeniu do celu. Zostawię tutaj kilka pięknych cytatów dzięki którym ta powieść zyskuje...

Opowieść zaczyna się bardzo ciekawie. Pewnego dnia młody mężczyzna odnajduje dziecko w futerale po wiolonczeli! Dziewczynka od razu podbija jego serce i dlatego postanawia się nią zaopiekować. Nie ma on ani doświadczenia ani zbyt dużej wiedzy w temacie opieki nad dziećmi, ale wkłada w to całe swoje serce. Niestety, nie jest to wystarczające dla ośrodka opieki, który pewnego...

Jak można nie pokochać książki, w której znajdziemy takie zdanie: "Książki są łomem, którym wyważysz drzwi świata."
To kolejna opowieść dla dużych i małych o miłości, przyjaźni, nadziei, pokonywaniu trudności i własnych słabości. To także książka o Paryżu. Familijna lektura do wspólnego czytania.

Piękna poetycka historia dla dzieci, młodzieży i dla dorosłych, pełna humoru, miłości , przyjaźni i tęsknoty. O tym, by nie poddawać się, lecz mieć odwagę, by podejmować wyzwania. Nie bać się, by zmierzyć się z tym, co wydaje się nieosiagalne i “nie przekreślać najmniejszej nawet możliwości”, a już los znajdzie sposób, by nam dopomóc w nieoczekiwany sposób.

Czytałam z...

Dyskusje