Opowieści z Narnii (I-VII)

Okładka książki Opowieści z Narnii (I-VII) C.S. Lewis
Okładka książki Opowieści z Narnii (I-VII)
C.S. Lewis Wydawnictwo: Harbor Point Ekranizacje: Opowieści z Narni (2006) fantasy, science fiction
Harbor Point
2004-01-01
2004-01-01
Andrzej Polkowski
Ekranizacje:
Opowieści z Narni (2006)
fantasy dla dzieci

Piękne wydanie, zgodne z chronologią powstawania poszczególnych części, a nie opisywanych wydarzeń :)

Wspaniale spędzony czas, powrót do młodości.
No i te ilustracje - prawilne. Warto mieć na półce :)

Wspaniale spędzony czas, powrót do młodości.
No i te ilustracje - prawilne. Warto mieć na półce :)

Jak dla mnie świetna, bajkowa i fantastyczna, choć już podobno dzieckiem nie jestem, już jakąś chwilę, chyba i tak zawsze będę polecać te książki. Wspaniała seria i moim zdaniem nie tylko dla najmłodszych. Każdy wyciągnie coś dla siebie, duży i mały. Bardzo chętnie wracam do tej serii.

To kanon literatury dziecięcej i młodzieżowej i nigdy nie pisano jej z myślą o dorosłym czytelniku, sięgnąłem po nią jednak, aby nadrobić klasykę fantastyki (4. pozycja na liście Sapkowskiego!). Nie była to lektura łatwa, przede wszystkim przez swoją bajkowość, umowność pewnych rozwiązań fabularnych i bardzo prosty język. Nie jest to - jak pierwotnie przypuszczałem - poziom "Hobbita". Przebrnąć przez te 1000 stron z okładem pomogła w zasadzie tylko postać Aslana i przyjemność z tropienia kolejnych paraleli pomiędzy światem powieści i chrześcijaństwem, tudzież motywów używanych w gatunku przez pisarzy, którzy nadeszli po Lewisie (przenoszenie bohaterów ze świata naszego do świata fantastycznego czy sama koncepcja światów równoległych, pomiędzy którymi można za pomocą magii podróżować).

Jest to absolutny klasyk zasługujący na 10/10. Moja ocena 6/10 dotyczy jednak wartości rozrywkowej i estetycznej cyklu dla czytelnika, któremu idzie już na czwarty krzyżyk.

POLECAM !!!!!!!!!!!!!!!! Fenomenalne !

POLECAM !!!!!!!!!!!!!!!! Fenomenalne !

• Domowa biblioteczka
  • Dzieciństwo