Małe kobietki

Louisa May Alcott Wydawnictwo: Wydawnictwo MG Cykl: Małe kobietki (tom 1) klasyka
Little Women
2012-10-17
2012-10-17
Anna Bańkowska
Wydawnictwo MG
klasyka literatury literatura amerykańska miłość powieść społeczno-obyczajowa przyjaźń relacje rodzinne siostra USA wojna secesyjna XIX w.

Oceniam książkę w PODSUMOWANIU SIERPNIA!

Byłam zachwycona myślą o tym, że przeczytam taki klasyk. Jednak bardzo się rozczarowałam. Książka możliwie przesłodzona na każdym kroku, aż razi w oczy jak bohaterki są wspaniałomyślne, chwilami wręcz idealne. Owszem, można wyciągnąć z tej lektury wartościowe lekcje na temat życia, ale ta wszędobylska słodycz psuje cały efekt. Mnie ta książka osobiście bardzo zmęczyła. Na...

Małe kobietki to książka w stylu Jane Austin, czyli mamy romantyczny klimat XIX wieku, tylko tutaj akcja dzieje się w USA, nie w Wielkiej Brytanii.
Lekka, przyjemna lektura dla dorosłych i młodzieży o dorastaniu, problemach młodzieńczych i pierwszych miłościach.

Świetna i bardzo pouczająca książka !!!

Rzadko kiedy sięgam po klasykę, jednak ta powieść mnie urzekła. Jest naprawdę ciepła i urocza. Poznajemy losy czterech zupełnie różnych od siebie sióstr, które przeżywają różne przygody. Bardzo ważną wartością dla każdej z nich jest rodzina. Przez te kilkanaście rozdziałów zżyłam się z Marchami i na pewno sięgnę po kontynuacje

„Małe kobietki” Louisy May Alcott i powiem Wam, że ta pochłonęły mnie bez reszty, dałam się oczarować tej książce, przewracałam kartki z nieukrywaną ciekawością, co wydarzy się na kolejnej stronie. Do tego to wspaniałe, kolekcjonerskie ilustrowane wydanie, które dodaje klimatu. Wciągnęłam się w przygody sióstr Amy, Beth, Jo i Meg, i chwilowo przeniosłam się w...

Gdybym była młodsza, to na pewno moja opinia byłaby lepsza. Ale niestety 30 lat to już trochę dużo na książkę o młodych dziewczętach, które myślą o zabawie, psotach, młodych chłopcach i wstążkach do sukienek. Niemniej czytało się raczej lekko (oprócz wątku o noworodku) i przypominało mi połączenie Ani z Zielonego Wzgórza i Dzieci z Bullerbyn (obie uwielbiam). Na pewno dla...

Cudowna, ciepła i wartościowa powieść.

Czy świetna książka? To mało powiedziane. Czytałam ją z wielkim zainteresowaniem i nie mogłam się oderwać.
Autorka w zabawny i intrygujący sposób opisała perypetie rodziny March. Cała fabuła książki rozgrywa się w latach 60-tych XIX wieku w Ameryce. Pokazuje z jakimi problemami mierzyły się młode kobietki w okresie, gdy równouprawnienie kobiet dopiero raczkowało.

Wysłuchałam w audiobooku jedną z najprzyjemniejszych książek. Nawet nie wiedziałam kiedy się skończyła. Uwielbiam bohaterki i styl pisania.

Dyskusje

5 068