Normalni ludzie

W.A.B.
Normal people
literatura piękna
Jerzy Kozłowski

Jestem zaskoczona negatywnymi opiniami na tym portalu. Trzymałam w rękach o wiele więcej powieści, które zasługiwałyby na jedną gwiazdkę albo zmieszanie z błotem, a na Lubimy Czytać miały wyższe noty. Kiedy sięgałam po "Normalnych ludzi", sądziłam, że będzie to nudna, przereklamowana i sztampowa książka, ale miło się rozczarowałam. Jest melancholijna, nieoczywista, napisana...

Chyba nie jestem wystarczająco inteligentna, aby zrozumieć głębię tej powieści. Tylko 8 godzin audiobooka a szło jak po grudzie. Nie raz musiałam cofnąć słuchanie, bo zgubiłam wątek.Brakowalo u mnie konkretnego elementu fabuły, który by spajał tę historię oprócz samej relacji głównych bohaterów. Jako że autorka jest nazywana Salingerem doby Instagrama, a za twórczością...

„Normalni ludzie” to powieść o relacji między dwojgiem młodych ludzi na miarę naszych czasów. Książka porusza wiele problemów, z którymi mamy do czynienia na co dzień - tj. poczucie samotności i niezrozumienia, mimo że jesteśmy otoczeni przez znajomych i rodzinę, do których zawsze możemy się zwrócić o pomoc. Czyta się szybko i naprawdę przyjemnie. Daje do myślenia, a w...

Nie spodziewałam się wiele po tej książce, gdyż słyszałam o niej wiele negatywnych opinii, jednakże zostalam pozytywnie zaskoczona.
Sally Rooney jest porównywana do Salingera i o ile w 'Normalnych ludziach' potrafię odnaleźć podobne wątki, to jednak nie jest to 'Buszujacy w zbożu'. Niemniej jednak uważam, że jest to powieść warta uwagi.

Na półkach: , , , ,

"Nie możesz mówić, co ci ślina na język przyniesie, tylko dlatego, że nikomu o tym nie powiesz."

Pani Rooney, nie może Pani pisać takich szajsów tylko dlatego, że wydawnictwa będą to wciskać, komu popadnie.

Bogata Marianne z jakimś zaburzeniem psychicznym (depresja? borderline? cholera wie). Biedniejszy Connell z penisem zamiast mózgu (wiedzaw szkole to jedno,...

"Normalni ludzie" pióra Sally Rooney to książka, która zbiera masę różnorodnych opinii - jedni ją uwielbiają, drudzy nienawidzą. Ja w pewnym sensie należę do grupy pierwszej. Uważam, że jest to bardzo dobra lektura, która porusza wiele problemów współczesnych młodych osób.
"Normalni ludzie" nie mają określonej konkretnej nici fabularnej, na przestrzeni całej historii...

Naprawdę nie mam zielonego pojęcia jak ocenić tę książkę. Pierwsza połowa bardzo mi się podobała, potem wraz z fabułą byłam coraz bardziej zirytowana. Brak komunikacji między głównymi bohaterami był po prostu frustrujący i w połowie przypadków kompletnie niepotrzebny 😤

Miłe to, można empatyzować z bohaterami, ale jednak to straszne dzieciaki i ich niedojrzałe problemy. Na okładce autorka jest nazwana Sallingerem - może "Normalnych ludzi", tak jak "Buszującego w zbożu", trzeba przeczytać w odpowiednim wieku, żeby się zachwycić?

Najpierw myślałam, że to książka dla nastolatek, o pierwszych miłościach i takich tam rozterkach. Jednak z każdym rozdziałem wciągałam się coraz bardziej i zaczęłam dostrzegać, że to bardzo ważna książka do dojrzewaniu, o wkraczaniu w dorosłość w dzisiejszym skomplikowanym świecie układów finansowo-towarzyskich i wielu wzajemnych zależności.

Przeciętna. Niczym szczególnym mnie nie urzekła, styl również przeciętny. Po opiniach i sile promocji spodziewałam się czegoś lepszego.

Dyskusje

2 146