Małe kobietki. Wydanie ilustrowane

Louisa May Alcott Wydawnictwo: Wydawnictwo MG Cykl: Małe kobietki (tom 1) klasyka
Little Women
2019-10-02
1991-03-01
Data 1. wydania:
1996-01-01
Anna Bańkowska
Wydawnictwo MG
klasyka literatury literatura amerykańska miłość powieść społeczno-obyczajowa przyjaźń relacje rodzinne siostra USA wojna secesyjna XIX w.

Bardzo przyjemna, prosta opowieść po prostu o życiu. Historia niezwykle wciągająca i godna polecenia, a do tego podobno bardzo dobrze zekranizowana.

Nie wiem jak to się stało, że dotychczas nie sięgnęłam po ten tytuł. Teraz zmobilizował mnie film, który pojawił się w kinach, a jak wiadomo, wolę najpierw poznać książkę.
Cztery siostry, cztery różne charaktery, ale niesamowita więź i poznawanie radości i smutków życia. Wiecie czego im zazdrościłam czytając tę historię? Tego, że potrafiły z tak małych rzeczy, robić wielkie...

Na półkach: , , , , , , ,

Po fenomenalnej filmowej adaptacji "Małych kobietek" Grety Gerwig czułem w istocie coś w rodzaju niewyrażonej jeszcze wówczas ochoty, by do świata klasycznej powieści Louisy May Alcott powrócić. Życzliwie niebawem w moje ręce wpadł egzemplarz pierwszej części czterotomowej, jak się okazało później, sagi. Niezwłocznie zabrałem się za lekturę, ale po kilku rozdziałach...

Tak prostej i uroczej, a równocześnie cudownej książki nie czytałam od czasu kiedy skończyłam Anię z Zielonego Wzgórza, a to było już jakiś czas temu.
Pokochałam to połączenie prostoty i wartości które przekazuje ta pozycja. Podniosła mnie na duchu i umiliła wieczory gdy bardzo tego potrzebowałam.

W życiu nie sądziłam, że klasyka mi się tak spodoba - nie dość, że napisana jest prostym i przystępnym językiem, to naprawdę jest ciekawa, nie można się przy niej nudzić, a jednocześnie nie jest sztucznie ciągnięta czy przyspieszana. I - mówiąc szczerze - dałabym ją nawet dziecku, bo ma wartość merytoryczną.
Mój jedyny problem w tym wydaniu to tłumacz, na początku naprawdę...

Ta książka to coś świetnego. Piękna historia rodzinna, która w swej zwykłości kryje coś niezwykłego. Bohaterowie zostali przedstawieni tu w fajny sposób, gdzie każdy czytelnik w każdym z nich może odkryć cząstkę siebie.

Relaksująca, niewymagająca lektura. Trochę wzruszająca, trochę zbyt słodka, miejscami naiwna, ale jednak przyjemnie się to czyta. Historia rodziny March, w której w czasach wojny secesyjnej wychowują się cztery dorastające dziewczyny. Polecałabym szczególnie młodzieży, bo to naprawdę może być pouczające jak niegdyś młodzi ludzie spędzali czas nie mając żadnych wspomagaczy...

"Małe kobietki" - czyli historia czwórki wyjątkowych sióstr, które znajdując się w trudnej sytuacji życiowej zmuszone są stawić czoło licznym przeszkodom, by móc ukończyć swoją "wędrówkę" .
Książkę czytało się całkiem przyjemnie, niemal po każdym rozdziale miałam nowe tematy do większych, lub mniejszych refleksji, czy przemyśleń.
Dodatkowo czytanie umilały przepiękne...

"Małe kobietki" to przepiękna historia, która pokazuje, że w życiu bardziej niż sława i pieniądze liczą się rodzina i przyjaźń, a także dobroć, życzliwość, miłość i oddanie. Bardzo serdecznie polecam, szczególnie na chandrę i smutki. Rozgrzewa zmarznięte serduszko jak ciepła herbatka w chłodne wieczory.

"Małe kobietki" to cudowny, ciepły i romantyczny plaster na ranę, zwłaszcza w trudnej ostatnio rzeczywiści.

Wielki szacun dla Wydawnictwa MG za wydanie ilustrowane!

Dyskusje

5 216