Księga Objawienia

C.J. Sansom Wydawnictwo: Albatros Cykl: Matthew Shardlake (tom 4) literatura piękna
Revelation
Data 1. wydania:
2008-04-04
Zbigniew Kościuk
Albatros
literatura angielska średniowiecze Henryk VIII detektyw
Revelation
Matthew Shardlake (tom 4)
literatura piękna
Zbigniew Kościuk
literatura angielska średniowiecze Henryk VIII detektyw

Książka kupiona na wyprzedaży - nie miałem jakiś wielkich oczekiwań co do niej. Za kryminałami jakoś nie przepadam, jednak sam klimat Anglii w XVI wieku zachęcił mnie do sięgnięcia po tę książkę i w sumie nie żałuje.

Nigdy nie przypuszczałam, że zainteresuję się Anglią Tudorów i Henryka VIII, a jednak autorowi udało się tego dokonać poprzez dobrze psychologicznie zarysowane postacie bohaterów, opisy różnych klas społeczeństwa angielskiego, ciekawą intrygę kryminalną.

Anglia za panowania Tudorów to dla mnie bardzo ciekawy okres w jej dziejach. W przypadku cyklu Sansoma ma to swój niebywały smaczek, że wydarzenia kryminalne toczą się za panowania ambitnego władcy Henryka VIII. W tej częśći mamy do czynienia z końcową fazą panowania ostatniego z Tudorów i zapewnieniem sobie męskiego potomka poza chorowitym Edwardem. Starania o kolejną...

Bardzo lubię czytać tego typu książki,morderstwo za morderstwem,zawiła zagadka i wielu podejrzanych.Przyznam szczerze ,że naprawdę nie domyśliłam się kto jest tym psychopatycznym mordercą.Czasem w kryminale można się tego domyślić albo chociaż kogos podejrzewać ,a przy tej książce nie udała mi się ta sztuka;-)
Spodobała mi się ta opowieść-psychopata mordujący według...

Czytając kolejne przygody komisarza zadaje sobie pytanie kiedy zostanie to przeniesione na ekran. Oczywiście gorąco polecam przeczytanie kolejnego tomu kryminału historycznego z trzymającym w wiktoriańskim napięciu dreszczykiem.

No i kolejna wspaniała część! Tym razem komisarz musi wyjaśnić zagadkę tajemniczego i dziwnego morderstwa swojego przyjaciela Rogera. Trup ściele się gęsto i trzeba działać. Ale komisarz jak zwykle nie zawodzi. Polecam szczerze!

Niby wszystko ciekawie, ale już nie oryginalnie. Seryjny morderca, okrutne rytualne zbrodnie? To już klepią autorzy współczesnych kryminałów do znudzenia. Od Sansoma wymagam więcej.

Rzetelny kryminał historyczny

Początek wydaje się dość niezdarny, ale to wrażenie szybko mija. Akcja przyśpiesza. Tło historyczne zostało podane jednak dość oszczędnie, więcej słów autor poświęcił na odmalowanie Londynu i najbliższej okolicy. W trakcie lektury poznajemy relacje między religijnymi konserwatystami, a radykałami. Czasem może się zdarzyć, że tracimy orientację...

kolejna fantastyczna ksiazka tego autora czyta sie jednym tchem

Nie to co Zima w Madrycie tegoż autora, ale dobrze oddane czasy Henryka VIII i wciągająca kryminalna intryga

Dyskusje

• Chcę w prezencie