Królowa zdrajców

Patronat LC
Trudi Canavan Wydawnictwo: Galeria Książki Cykl: Trylogia Zdrajcy (tom 3) fantastyka, fantasy, science fiction
The Traitor Queen
2012-08-08
2012-08-01
Izabella Mazurek
Galeria Książki
Sonea Lorkin Regin Gildia Magii królowa zdrajców
The Traitor Queen
Trylogia Zdrajcy (tom 3)
fantastyka, fantasy, science fiction
2012-08-08
Izabella Mazurek
Sonea Lorkin Regin Gildia Magii królowa zdrajców

Oficjalne recenzje i

Koniec cyklu o Kyralii?

[ 33 ] Link do recenzji

Ta trylogia cała byla taka... średnia. I w sumie myślę, że nawet zbędna :/

Ta część idealnie podsumowuje całą trylogię, a jednak zostawia trochę niepewności. Na początku nieco wolniejsza akcja, przyspiesza pod koniec. Wiele zwrotów akcji, dużo emocji. Zdecydowanie warto przeczytać.

Kolejna trylogia od Pani Trudi za mną i jestem zachwycony. Miałem ochotę ją pochłonąć od razu. Fabuła jest tak fajnie rozwijana i to zakończenie, choć dużym zaskoczeniem nie było jak to może się potoczyć. Tego typu książki mają często dobre zakończenia. Ale nie odebrało mi to radości i poznawania historii, w czułem się z bohaterami i żyłem z nimi w ich świecie. Można za nią...

Zakończenie takie jakiego się spodziewałam, a mimo to czytałam z zapartym tchem. Bardzo zżyłam się z postaciami obu trylogii i ciężko było mi się z nimi pożegnać. A musiało do tego dojść. Polecam. Canavan ma talent do tworzenia postaci, z którymi chce się spędzać wolny czas ;)

8 lat temu dałam tej książce 9 punktów. Jakże ja mało wiedziałam o życiu i książkach :) Teraz jest trochę gorzej, bo i przeczytałam więcej i jestem o 8 lat bogatsza w różne doświadczenia.

Co mogę powiedzieć o Królowej Zdrajcy?
Po nędznym Łotrze i Misji Ambasadora, Królowa zasługuje na lepszą ocenę, bo i zdecydowanie lepiej się do czytało. Jest żwawsze tempo, mimo że w...

Książka mnie wymęczyła, wątki zakończyły się w przewidywalny sposób postacie nie były zbyt ciekawe, zakończenie w żaden sposób ciekawe wręcz nudne i mało wiarygodne.

Trochę przewidywany koniec.

Niesamowicie zmęczyła mnie ta książka. Podchodziłam do niej kilka razy, żeby wreszcie ją skończyć. Czekałam już tylko na końcową bitwę, która mocno mnie rozczarowała swoim opisem.

Generalnie 2. seria zupełnie do mnie nie trafiła. Zamiast opisu wydarzeń dostajemy tysiąc myśli bohaterów, co mocno utrudnia wczucie się w akcję. "Nowa" magia jest dla mnie nieciekawa. Do tego...

Z trylogii zdrajcy najlepsza część, tą połknęłam w porównaniu do dwóch poprzednich

Sama koncepcja książki jest bardzo ciekawa, jednak fabuła miejscami ciągnie się w nieskończoność, nie wnosząc nic wartościowego. W trakcie czytania momentalnie rzucają się w oczy wątki miłosne, które wyraźnie zostały napisane w imię dzisiejszej poprawności politycznej - mówiąc wprost, przeważają związki homoseksualne. Co więcej, jeden element pozostał niedokończony -...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dyskusje