Brisingr

Christopher Paolini Wydawnictwo: Mag Cykl: Dziedzictwo (tom 3) fantastyka, fantasy, science fiction
2019-10-16
Dziedzictwo (tom 3)
fantastyka, fantasy, science fiction
2019-10-16
Paulina Braiter-Ziemkiewicz

Lepsza od poprzedniej części dużo więcej się dzieję, ale powinna być 100-200 stron cieńsza. Wtedy by nie nużyła tak bardzo w niektórych momentach.

No coraz lepiej. Naprawdę mnie interesują wszystkie wątki. Totalnie nie mam nic przeciwko takim długim książkom.
Jedynie Nasauda czasem irytuje XD

Trzeci tom sagi Dziedzictwo naprawdę zaskakuje. Bardzo podoba mi się to, że autor wiele wątków i zagadek rozwiązuje w niespodziewany sposób. A także z pozoru niepotrzebne sytuacje stają się bardzo istotne. Postacie naprawdę są świetnie wykreowane, zachowują się tak jakby były tym czym są naprawdę, a niewiele autorów to potrafi. Bardzo polecam całą sagę.
Polecam od lat 11

Kolejny tom serii i kolejny mój powrót do niej po latach. Jak w przypadku pozostałych książek, tak i tutaj podtrzymuję swoją ocenę. Co mi się podobało to dużo akcji i polityki. Bardzo mi się spodobało pokazanie układów politycznych i wyborów króla w królestwie krasnoludów. Tu też dowiadujemy się więcej o urgalach i ich kulturze, a jest ona fascynująca. Bardzo podoba mi się...

No niech już będzie to 5, bo jednak najlepszy tom z serii. Przynajmniej fabularnie się jako-tako wciągnęłam. Jest więcej pobocznych wątków, które szczęśliwie kradną trochę czasu scenicznego głównemu bohaterowi. Bo jego coraz mniej lubię.

Jak już ktoś doszedł do tego tomu, to jak najbardziej zaleca się kontynuować. W mojej opinii kolejne tomy nie ustępują bardzo poprzednim.

Chyba jestem już zwyczajnie za stara :P

Ta część mnie najbardziej wynudziła. Ciężko się to czytało. Niestety zniechęciło mnie to do sięgnięcia po czwartą część.

Ech, serio, bardzo chciałam dać osiem, już nawet trzymałam kursor nad tą oceną... i wtedy przypomniałam sobie niesamowitego Rorana i jego niepokonany młot... Ech, Gary Stu powinien nosić jego imię.

Robienie z Rorana człowieka, który nigdy nie przegrywa, stoi ponad wszystkimi, ma same dobre pomysły, wielbią go ludzie, dla niego się buntują, wodzowie czują przed nim...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Mam takie wielkie hmmmm po przeczytaniu tego tomu, lubię styl autora jednak fabuła stała się przydługa i nudna, niestety. A finał wywołał u mnie niesmak z powodu straty dwóch według mnie ważnych i istotnych bohaterów. Mimo to chcę poznać zakończenie tej historii i sięgam po tom czwarty który składa się z dwóch części, mam nadzieję, że będzie lepiej ....

Dyskusje

13 565