Brisingr

Christopher Paolini Cykl: Dziedzictwo (tom 3) fantastyka, fantasy, science fiction 704 str.
2019-10-16

Mag
fantastyka, fantasy, science fiction

Kup książkę

Polecam wszystkim :)

Kolejna część wspaniałej sagi, która jednak w przeciwieństwie do poprzednich trochę mnie wynudziła. Długo, długo nie dzieje się nic ciekawego, dostajemy serie nic nie wnoszących scen, by na sam koniec powieść ponownie nabrała tępa. Pomimo to przeczytałam ją szybko i jeszcze tego samego dnia sięgnęłam po finał sagi.

PŁAKAŁAM GDY CZYTAŁAM.
#zagubiona

Na półkach: , , , , ,

Super!!! Polecam !!

Och, po cudownym uleczeniu przez smoki, wspaniałej bitwie i pięknym połączeniu się z bratem trzeba się w końcu wziąć do roboty. Szczególnie, gdy Murtagh, Twój brat, kradnie Ci miecz pod pretekstem tego, że jest starszy.
Całą tę część wspominam jak przez mgłę, mimo, że oceniam ją ledwo miesiąc po przeczytaniu, i jedyne co przychodzi mi do głowy to fakt, że Eragon z Roranem...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Sentyment

Pamiętam, że kiedy czytałam ten tom po raz pierwszy, miałam jakieś 14 lat. I strasznie się nudziłam. Teraz jednak w ogóle nie czułam tej nudy. Oczywiście, zdaję sobie sprawę, że druga część tego tomu będzie ciekawsza, bo mniej-więcej pamiętam dwa wydarzenia, które się w niej znajdą. Jednak dla mnie Alagaësia zawsze będzie domem, niezależnie od wieku i wad tych książek.

Ugh, naprawdę ciężko mi to pisać.
W tej książce jest zbyt dużo scen, które nie mają zbytniego celu, po prostu są. Nie wiem, może staną się istotne w następnym tomie, ale póki co to tylko pusty tekst.
Mam również wrażenie, że autor nie przemyślał do końca całego ciągu przyczynowo-skutkowego, kiedy pisał poprzednie powieści i w tym tomie, dochodzi do wniosku, że to co...

Jeśli ktoś lubi smoki, księżniczki, bitwy na miecze to jest to odpowiednia książka. Wciągająca pozycja która pochłonęła mnie od pierwszej do ostatniej strony i bardzo się cieszę że nie jest to ostatni tom bo liczę na więcej.

Z tomu na tom przygody Eragona są coraz ciekawsze i wciągające. Podobała mi się ta część. Przez co od razu po jej skończeniu sięgnąłem po kontynuację. Polecam :)

Dyskusje

12 891