rozwińzwiń

Michał Boym ostatni wysłannik dynastii Ming

Okładka książki Michał Boym ostatni wysłannik dynastii Ming Edward Kajdański
Okładka książki Michał Boym ostatni wysłannik dynastii Ming
Edward Kajdański Wydawnictwo: Polonia historia
173 str. 2 godz. 53 min.
Kategoria:
historia
Wydawnictwo:
Polonia
Data wydania:
1988-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1988-01-01
Liczba stron:
173
Czas czytania
2 godz. 53 min.
Język:
polski
ISBN:
83-7021-021-X
Średnia ocen

6,3 6,3 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,3 / 10
7 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
558
410

Na półkach: , , ,

Wielka szkoda, że Michał Boym został tak bardzo pochłonięty przez historię, że zaledwie garstka osób zdaje sobie sprawę z jego niezwykłych dokonań, bo według mnie jego życiorys nadaje się na scenariusz filmowy:)

Sylwetkę Michała Boyma, jezuity w Chinach, podróżnika, botanika i właściwie możnaby powiedzieć etnografa, przybliża nam właśnie ta książka. Niestety jest ona niego pogmatwana, gdyż nie znam się za bardzo na geografii i historii Chin, przez co musiałabym niemal ciągle wisieć przy mapie Azji, aby załapać kto gdzie się podziewał.

Co do odkryć roślinnych, które najbardziej mnie interesowały, nie było ich wiele w książce, ale warto wspomnieć, że to właśnie Boym opisał drzewo Kaki, żeńszeń czy rabarbar:) Niestety publikacje nie doszły do skutku, a na materiałach naszego Marco Polo pracowali późniejsi, bardziej znani "łowcy roślin".

Niestety, smutna końcówka, niezbyt pozytywna, więc pewnie scenariusza się nie doczekam:P

Wielka szkoda, że Michał Boym został tak bardzo pochłonięty przez historię, że zaledwie garstka osób zdaje sobie sprawę z jego niezwykłych dokonań, bo według mnie jego życiorys nadaje się na scenariusz filmowy:)

Sylwetkę Michała Boyma, jezuity w Chinach, podróżnika, botanika i właściwie możnaby powiedzieć etnografa, przybliża nam właśnie ta książka. Niestety jest ona niego...

więcej Pokaż mimo to

avatar
2071
911

Na półkach: , ,

Człowiek (czyli autor) zna się na rzeczy, ale to nie jest książka dla mnie. Sięgnęłam po nią, bo szukam fascynujących biografii, a życie Michała Boyma bez wątpienia takie było. Żył w XVII wieku, był jezuitą i pojechał do Chin, by szerzyć chrześcijaństwo. Ale nie na tym polega jego główna zasługa. Jest on autorem wielu dzieł z zakresu przyrodoznawstwa, geografii (opracował wiele map Chin),medycyny. Trafił do Chin w czasie wielkiej zawieruchy. Był ambasadorem, posłem, włóczykijem. Pośredniczył w kontaktach Chin z Watykanem, co wcale takim bezpiecznym zajęciem nie było i niebezpieczeństwo czyhało nie ze strony chińskiej. Jego podróże obfitują w wiele dramatycznych przygód. Ale książka Edwarda Kiejdańskiego mówi o tym mało, głównie skupiając się na naukowych osiągnięciach Boyma i losach jego pism. Nie jest to więc lektura dla żądnej sensacji pani na emeryturze.

Człowiek (czyli autor) zna się na rzeczy, ale to nie jest książka dla mnie. Sięgnęłam po nią, bo szukam fascynujących biografii, a życie Michała Boyma bez wątpienia takie było. Żył w XVII wieku, był jezuitą i pojechał do Chin, by szerzyć chrześcijaństwo. Ale nie na tym polega jego główna zasługa. Jest on autorem wielu dzieł z zakresu przyrodoznawstwa, geografii (opracował...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    24
  • Przeczytane
    12
  • Posiadam
    6
  • Chiny
    3
  • Historia
    3
  • Teraz czytam
    2
  • Daleki Wschód
    1
  • Biografia
    1
  • Historia powszechna
    1
  • PRIORYTET
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Michał Boym ostatni wysłannik dynastii Ming


Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne