Chiny. Leksykon

Książka i Wiedza
Chiny cywilizacja chińska kultura chińska
encyklopedie, słowniki
Chiny cywilizacja chińska kultura chińska

Pozycja, która okazała się dla mnie (i ciągle okazuje) niezwykle pomocna przy zgłębianiu wiedzy na temat historii i kultury Chin. Dobór haseł i ogólna przejrzystość naprawdę bardzo pomagają nie pogubić się na początku drogi.

Na dobry początek, interesująca pozycja zawierająca pierwsze informacje dotyczące wielu zagadnień geografii, kultury, historii i gospodarki Chin. Jeśli jednak chcemy uzyskać dogłębne informacje dotyczące danego zagadnienia, radziłabym uznać leksykon za pierwsze źródło i... poszukać więcej informacji w innym miejscu. Niemniej jednak przyznaję, że książka ta była mi bardzo...

• Chiny
  • Daleki Wschód