Oto jest Kasia

Mira Jaworczakowa Wydawnictwo: Nasza Księgarnia literatura dziecięca
2009-01-01
1981-01-01
Nasza Księgarnia
powieść dziecięca literatura polska 20 w
literatura dziecięca
2009-01-01
powieść dziecięca literatura polska 20 w

Czytam tę książkę po wielu, wielu latach. Nie pamiętam czy podobała mi się w szkole podstawowej. Dziś...no cóż...ogólna wymowa mimo innych realiów życia codziennego nadal pozostaje aktualna. Co za różnica w końcu czy dzieci grają w klasy rzucając szkiełkiem, czy gapią się bezmyślnie w swoje telefony;) Ironizuję oczywiście. No ale nie zmienia to faktu, że choć realia inne,...

Super książka

Kiedy byłam dzieckiem czytałam tę książkę chyba kilkanaście razy. Teraz wróciłam do niej po około 22 latach. Zupełnie inaczej postrzega się ją będąc dorosłym. Według mnie jest to smutna książka i chyba bardziej dla dorosłych niż dla dzieci... W każdym razie to właśnie rodzice i nauczyciele mogą z niej więcej wyciągnąć. Jest to niezła książka w swoim gatunku, ale według mnie...

Każdy z nas ma w sobie trochę coś z Kasi ale dobrze że, dostajemy drugą szansę i staramy się zmienić i dobrze że, ktoś to zauważa

Uważam że książka nie była jakaś najlepsza ale spodobała mi się.

Mam 10 lat i książka jest ciekawa. Polecam

Możemy się przekonać.,że nie trzeba być niemiłym żeby być kochanym i mieć przyjaciół.

Troszkę smutna ale miło się ją czyta

Ksiazka mojego dziecinstwa, pamietam jak zaczytywalam sie w tej lekturze i jak bardzo irytowala mnie Kasia.

Dzis za bardzo sie nie dziwie tytulowej Kasi, bo z perspektywy czasu zmienilo sie moje podejscie.

Ksiazka zdecydowanie nie tylko dla dzieci 7-9 letnich, jak sugeruje opis - dorosli z powodzeniem rownie dobrze moga siegnac i wyniesc z niej odpowiednie wnioski.

Bardzo fajna , dająca do myślenia dzieciom i rodzicom

Dyskusje

5 641