Oto jest Kasia

Mira Jaworczakowa Wydawnictwo: Nasza Księgarnia literatura dziecięca
2009-01-01
1981-01-01
Nasza Księgarnia
powieść dziecięca literatura polska 20 w
literatura dziecięca
2009-01-01
powieść dziecięca literatura polska 20 w

Przeczytałam bo kiedy miałam to jako lekturę to nic nie pamiętałam, a teraz niestety żałuję ... przez 3/4 książki czułam się zirytowana tym jak zachowuje się Kasia w domu, szkole i z ludźmi z którymi przebywa. Nie akceptuje swojej małej siostry, jest opryskliwa w stosunku do brata i rodziców. Pod koniec książki kiedy jedno zdarzenie powoduje, że chce się zmienić dla mnie...

Czytałam tę książkę w podstawówce i po wielu latach do niej wróciłam. Gdy byłam dzieckiem, podobała mi się, ale z obecnego punktu widzenia stwierdzam, że jest bardzo archaiczna, a zachowanie rodziców czy nauczycielki względem Kasi jest pełne błędów wychowawczych, których konsekwencje musi ponosić dziecko.

Fajna ,czasami nudna ksiaszka
Ale dało się przeczytać👩🏾‍🦳

Książka o okropnych, nieudolnych rodzicach, którzy na każdym kroku sadzą potężne błędy wychowawcze, i ich nieszczęsnych dzieciach, które padają ofiarą ich głupoty. Z jakiegoś powodu interpretowana na ogół jako książka o złej dziewczynce, która wraca na drogę cnoty.

Nie wiem dlaczego ta ksiażka nadal jest lekturą szkolną... Czytałam ją razem z dziećmi i miałam ochotę wyrzucić ją przez okno. Co chwilę praktycznie zatrzymywaliśmy się żeby porozmawiać, wyjaśnić wieeeele zachowań zarówno dzieci jak i dorosłych - nie sądzę żeby pod tym kątem dzieci omawiały ta książkę w szkole.
Jest tyle fantastycznych książek o empatii, o uczuciach i...

Fajna opowieść o jedynym niezmiennym w życiu - zmianach. Polecam.

Główna bohaterka mojej lektury z podstawówki była bardzo nieporywająca, a jej wybory były bardzo niestosowne. Odradzam na całego :(
Krzyś, kobieta, lat 63 :)

Przed przeczytaniem tej książki myślałam, że ja jestem wredna i arogancka ale to już za mną. Ludzie umieją się zmienić tylko muszą chcieć tego właśnie można się dowiedzieć z tej książki. Naprawdę polecam.😀

Nawet fajna. Opowiada o Kasi, która jest samolubna i jak się zmieniła. Chociaż nie jest moją ulubioną książką na pewno zasługuje na uznanie. Jest też napisana prostym językiem, więc jest idealna dla dzieci. Bardzo przyjemna historia

Fajna polecam.

5 802