Sposób na Alcybiadesa

Okładka książki Sposób na Alcybiadesa
Edmund Niziurski Wydawnictwo: Greg Seria: Kolorowa Klasyka literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Kolorowa Klasyka
Greg
2016-01-01
1964-01-01
lektury

Myślę, że dla chłopców w wieku szkolnym może być intrygująca i pouczająca.

Myślę, że dla chłopców w wieku szkolnym może być intrygująca i pouczająca.

Na półkach: , , , ,

Zabawna, a jednocześnie bardzo mądra. Aż dziwne, że nie trafiłam na nią jako dziecko. Jestem pozytywnie zaskoczona, że ta książka znalazła się w kanonie lektur.

Sposób na Alcybiadesa to książka, która opowiada o kolegach, którzy mieli słabe oceny w szkole. Wiedzieli jednak, że na każdego nauczyciela jest jakiś ,,sposób''. Jednak na jednego nauczyciela od historii którego, nazywano Alcybiadesem nie było żadnego. Wszystkie historie zawarte w tej książce kręcą się wokół tego, jak zdobyć na niego sposób. W mojej opinii książka jest bardzo śmieszna oraz wciągająca. Sam Alcybiades też wydaje się miły. Polecam każdemu uczniowi, który nie lubi się uczyć, bo to taka historia właśnie o takich chłopakach, którzy woleli spędzać czas na wszystkim tylko nie na nauce. Moja opinia to 10/10 dlatego że też nie zawsze chce mi się uczyć a ci koledzy bardzo mi siebie przypominali tylko ja aż taki sprytny nie jestem.

Instrukcja dla każdego ucznia! Jak sobie poradzić z nauczycielem! Co zrobić, żeby się nie narobić.
Masa przygód, nieoczekiwanych rozwiązań i zaskakujący wszystkich finał. To co każdy najbardziej lubi w ciekawej historii.

I to zdziwienie uczniów... co poszło nie tak...?

I to zdziwienie uczniów... co poszło nie tak...?

Recenzja książki pt. "Sposób na Alcybiadesa" autor: Edmund Niziurski
cyt. "Nie umieć to pestka, ale udawać, że się nie umie to sztuka". (cytat zawarty w ww. książce)

Książka pt. "Sposób na Alcybiadesa" przenosi nas w szkolne realia. Poznajemy uczniów, którzy chcieliby znaleźć sposób na to, żeby bez przemęczania się zaliczyć kolejny rok szkolny. Swoje metody testują na nauczycielu historii zwanym "Alcybiadesem". Działania przynoszą zaskakujące rezultaty. Treść książki przepełniona jest humorem, zabawnymi wątkami. Autor interesująco przedstawił rozmaite sylwetki uczniów, nauczycieli oraz ich perypetie. Barwnie zarysował życie szkolne. Wartka akcja wciąga czytelnika. Książka przypadnie do gustu starszym dzieciom, młodzieży, ale może spodobać się również dorosłym, w tym nauczycielom.

Recenzja książki pt. "Sposób na Alcybiadesa" autor: Edmund Niziurski

Bardzo polubiłam tę książkę. Opis lekcji, charakter gogów, poszukiwanie sposobu... Świetnie się przy niej bawiłam i cieszę się, że jest to lektura szkolna.

Książka bardzo mi się podobała, byłem wciągnięty od początku do końca :)

Książka bardzo mi się podobała, byłem wciągnięty od początku do końca :)

Przeczytałam jako już dorosła osoba i świetnie się bawiłam.
Nie tylko dla młodzieży, każdy 'belfer' powinien przeczytać

Przeczytałam jako już dorosła osoba i świetnie się bawiłam.
Nie tylko dla młodzieży, każdy 'belfer' powinien przeczytać

Powrót do korzeni. Jakie to wszytko prawdziwe co jest napisane w tej książce. Ile razy za młodu kombinowało się jak podejść goga. Polecam.

Po latach sięgnęłam ponownie po tę książkę, żeby przypomnieć sobie jak bardzo ją lubiłam w dzieciństwie :)