Najnowsze artykuły
- ArtykułyNie uwierzysz, kto to napisał. Nietypowe książki znanych pisarzyBartek Czartoryski10
- ArtykułyLicho nadal nie śpi, czyli książki z motywami słowiańskimiSonia Miniewicz43
- ArtykułyAkcja recenzencka! Wygraj egzemplarz książki „Dziewczyna o mocnym głosie“LubimyCzytać1
- ArtykułyCzytamy w weekend. 6 września 2024LubimyCzytać363
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Guillem March
12
6,7/10
Pisze książki: komiksy
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
6,7/10średnia ocena książek autora
284 przeczytało książki autora
196 chce przeczytać książki autora
1fan autora
Zostań fanem autoraSprawdź, czy Twoi znajomi też czytają książki autora - dołącz do nas
Książki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
The Dream - 1 - Jude
Jean Dufaux, Guillem March
Cykl: The Dream (tom 1)
6,8 z 6 ocen
17 czytelników 0 opinii
2019
Monika - 2 - Vanilla Dolls
Guillem March, Thilde Barboni
Cykl: Monika (tom 2)
5,7 z 14 ocen
28 czytelników 1 opinia
2017
Monika #1 - Bale maskowe
Guillem March, Thilde Barboni
Cykl: Monika (tom 1)
5,9 z 34 ocen
66 czytelników 8 opinii
2016
Catwoman - Volume 1: The Game
Judd Winick, Guillem March
Cykl: New 52 (tom 1)
6,3 z 3 ocen
4 czytelników 1 opinia
2012
Najnowsze opinie o książkach autora
Joker: Polowanie na klauna Francesco Francavilla
7,3
Całkiem sprawnie poprowadzona historia, która jest skierowana zarówno do czytelników nowszych serii o Batmanie, jak i do tych, którzy znają starsze przygody Mrocznego Rycerza (tak naprawdę wychodzi na to, że żeby w pełni ogarnąć "Polowanie na klauna" trzeba znać nowsze, jak i starsze historie). Głównym bohaterem tej opowieści jest James Gordon, który próbuje wytropić Jokera skrywającego się w różnych miejscach na świecie. Do polowania przyłącza się rodzina Sampsonów oraz klon Bane'a. Ale akcja głównie skupia się na Gordonie, który wykonując swoje zadanie przeżywa różne rozterki, wspomina swoje dotyczasowe wybory życiowe, itp. Momentami byłem zmęczony narracją, która pogłębia postać komisarza Gordona, ale po przeczytaniu komiksu doceniłem, że scenarzyści James Tynion IV i Matthew Rosenberg tak bardzo skupili się na jego przeszłości. W pewnym momencie doszedłem nawet do wniosku, że dużo bardziej interesują mnie te opowieści z przeszłości Jamesa Gordona, niż to, co dzieje się na pierwszym planie (ale to pewnie też ze względów na warstwę graficzną). Dobre czytadło, nie do końca fanów Jokera, a bardziej dla tych, którzy chcieliby bardziej zrozumieć Jamesa Gordona.
Joker: Polowanie na klauna Francesco Francavilla
7,3
PopKulturowy Kociołek:
https://popkulturowykociolek.pl/recenzja-komiksu-joker-polowanie-na-klauna/
Jeśli znany komiksowy antagonista pojawia się w tytule danego albumu oraz na jego okładce, można być pewnym, że cała historia skupia się właśnie na nim. Otóż nie… James Tynion IV postanowił zaskoczyć czytelnika i wiecznie uśmiechniętego psychopatę osadzić w roli drugoplanowej. Nadal stanowi on integralną i ważną część opowieści, ale głównie pojawia się w jej tle. Bezkonkurencyjną gwiazdą albumu jest za to komisarz Gordon.
Fabuła albumu dość znacząco odnosi się do pewnej innej serii z Batmanem w rolach głównych (nie ma jednak bezwzględnej konieczności jej znać). Po ataku na Azyl Arkham tytułowy Joker zwrócił uwagę wielu wpływowych i zamożnych osób, które postanowiły się z nim rozprawić. Kto mógłby być lepszym wykonawcą tego zadania jak nie wspomniany James Gordon. Jego mocodawcą nie zależy jednak na ponownym zamknięciu Jokera. Tym razem książe zbrodni ma zostać ostatecznie wyeliminowany i przestać zagrażać społeczności Gotham.
Bardzo ważną część historii stanowią tu retrospekcje. Obserwujemy epizody z przeszłości komisarza, który wielokrotnie miał nieprzyjemność mierzenia się z Jokerem i konsekwencjami jego działań. Każda nowa odkryta przed nami informacja to również emocjonalne i wciągające poszukiwanie odpowiedzi na to, czy Gordon potrafi być łowcą, sędziom i katem w jednej osobie. Czy wszystkie przestępstwa Jokera są wystarczającym powodem, aby pozbyć się ostatecznie „zła”?
Scenariusz nie skupia się tylko i wyłącznie na jego moralnych rozterkach. James Tynion IV z powodzeniem wprowadza tu również intrygujący wątek kryminalny. Gordon prowadząc swoje śledztwo, zaczyna bowiem mieć coraz więcej wątpliwości czy aby na pewno tym razem za wszystkim stoi Joker. On sam utrzymuje, że jest niewinny i stał się „ofiarą” większego spisku. Wątek ten potrafi nas w kilku miejscach naprawdę mile zaskoczyć i dodatkowo mocno przykuć naszą uwagę swoją mroczną i ponurą atmosferą....