Invincible 1

Okładka książki Invincible 1
Mark EnglertDave Johnson Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Invincible [Egmont] (tom 1) Seria: Klub Świata Komiksu komiksy
komiksy
Invincible [Egmont] (tom 1)
Klub Świata Komiksu
Agata Cieślak
superbohater peleryny romans dramat

Okładka książki Outcast: Opętanie #6 - Scaleni Paul Azaceta, Robert Kirkman
Ocena 6,0
Outcast: Opęta... Paul Azaceta, Rober...
Okładka książki Invincible 12 Robert Kirkman, Ryan Ottley, Cory Walker
Ocena 8,2
Invincible 12 Robert Kirkman, Rya...
Okładka książki Oblivion Song, tom 4 Lorenzo De Felici, Robert Kirkman
Ocena 0,0
Oblivion Song,... Lorenzo De Felici, ...
Okładka książki Invincible 11 Robert Kirkman, Ryan Ottley, Cory Walker
Ocena 8,2
Invincible 11 Robert Kirkman, Rya...

Okładka książki Invincible 2 Bill Crabtree, Robert Kirkman, Ryan Ottley
Ocena 7,8
Invincible 2 Bill Crabtree, Robe...
Okładka książki Invincible 3 Robert Kirkman, Ryan Ottley
Ocena 8,1
Invincible 3 Robert Kirkman, Rya...
Okładka książki Invincible 4 Robert Kirkman, Ryan Ottley
Ocena 7,8
Invincible 4 Robert Kirkman, Rya...
Okładka książki Invincible 5 Jason Howard, Robert Kirkman, Ryan Ottley
Ocena 7,9
Invincible 5 Jason Howard, Rober...

Prawdopodobnie oceniłbym jeszcze wyżej, gdybym nie zaspojlerował sobie tego tomu oglądając wcześniej serial, który szczerze jest jeszcze lepszy od komiksu. Nie mogę się doczekać dalszej części tej historii - a zwłaszcza rozwoju relacji Marka z ojcem oraz z Atom Eve.

Bardzo dobry, szybki do przeczytania pierwszy tom serii.

Bardzo dobry, szybki do przeczytania pierwszy tom serii.

Niespodziewany plot twist ratuje serię przed przeciętnością

Niespodziewany plot twist ratuje serię przed przeciętnością

Najlepszy komiks superbohaterski od wielu lat

Najlepszy komiks superbohaterski od wielu lat

może oceniłabym wyżej, gdybym nie obejrzała wcześniej serialu, który (moim skromnym zdaniem) jest dużo lepszy i fajnie rozwija wiele wątków

Daje kredyt zaufania na tyle duży, że spróbuję jeszcze drugi tom.
Niby wszystko już było, ale seria ma pomysł na siebie, a pewne wydarzenia dają nadzieję na coś nowego. Kwestia w którą stronę to pójdzie i czy scenariusz będzie miał odwagę pójść e mocniejsze tony, a nie tylko perypetie nastolatków i walki ze złolami.
Graficznie typowa produkcja super bohaterska.

Daje kredyt zaufania na tyle duży, że spróbuję jeszcze drugi tom.
Graficznie typowa produkcja super bohaterska.

Invincible postanowiłem przeczytać tuż po tym, jak dostałem masę pozytywnych opinii na temat serialu o tej samej nazwie na Amazonie. Z początku miałem mieszane uczucia, komiks zapowiadał się na zwyczajny super hero akcji. Bardzo przyjemny średniak pomyślałem, lecz w połowie komiksu wszystko się zmieniło. Nagły zwrot akcji zmienił postrzeganie komiksu i jeszcze bardziej mnie zaangażował. Nadal nie uważam, że jest to komiks przełomowy, czy wybity. Na pewno mnie zaskoczył. Bohaterów naprawdę polubiłem i z niecierpliwością czekam, aż dojdzie do mnie następny tom.

Na półkach: , , , ,

Od dawna chciałam przeczytać ten komiks, ale byłam zbyt przytłoczona ilością tomów. Nowy serial na podstawie tej serii jednak tak bardzo mi się spodobał, że ostatecznie się przekonałam.

Bawię się świetnie czytając tę serię. Uwielbiam bohaterów i akcja wciągnęła mnie od samego początku.
Pięknie nawiązuje do bohaterów DC/Marvela, można wyłapać trochę 'smaczków'.

Dużo kolorów, dużo funu, dużo akcji - polecam!

Pięknie nawiązuje do bohaterów DC/Marvela, można wyłapać trochę 'smaczków'.

Dużo...

Zwrot "najlepsze coś na świecie", to chyba najtańszy chwyt marketingowy, który przychodzi mi do głowy. Nie można jednak winić twórców, za promowanie tej serii hasłem, które przekopiowano z tyłu okładki, mówiące, że jest to "zbiorcze wydanie prawdopodobnie najlepszej superbohaterskiej serii komiksowej we wszechświecie", ponieważ to zdanie, to sama prawda.

Jestem w stanie to stwierdzić po zapoznaniu się z całością serii, do której wróciłem, dzięki polskiemu wydaniu, i owy powrót przypomniał mi, za co pokochałem tą serię. A pokochałem ją już po przeczytaniu zeszytów, które zawiera owy tom.

Wszystko zaczyna się niepozornie, główny bohater dopiero uczy się używania swoich zdolności, i żyje jak każdy nastolatek. Obserwujemy go częściej w szkole, domu i pracy, niż podczas jego superbohaterskich wyczynów. O tej "normalnej" części jego życia czyta się przyjemnie, dzięki sporej dawce humoru, i lekkiemu klimatowi, ale w pewnym momencie pojawia się myśl: co w tym komiksie takiego niezwykłego?

Odpowiedź przychodzi szybko, gdyż Robert Kirkman sprytnie uśpił czujność czytelnika, żeby nagle go zaskoczyć. Gdy historia już na dobre wrzuca czytelnika w świat "super" postaci, Kirkman daje upust swojej kreatywności. Dostajemy masę bohaterów ciekawych zarówno przez charakter i zdolności, jak i wygląd, który bardzo udał się rysownikom. Czasami bohaterowie są przesadnie kiczowaci, lub parodiują innych znanych już herosów, jednak w takim przypadku, występują głównie jako comic relief. W każdym razie widać, że w tym świecie drzemie wielki potencjał, a Kirkman potrafi wrzucić w niego to co najlepsze w gatunku superhero.

Jeśli chodzi o stronę graficzną komiksu, początkowo nie powala. Pierwsze zeszyty narysował Cory Walker, którego rysunki są co najwyżej poprawne, i odbiegają od poziomu wielu innych komiksów z gatunku. Na szczęście w połowie tomu, jak i przez prawie całą serię, jego rolę przejął Ryan Ottley. Chociaż początkowo nie rzuca się to specjalnie w oczy, jest to zmiana na lepsze, a Ryan zalicza niesamowity progres, którego obserwowanie jest kolejnym, bardzo przyjemnym aspektem serii.

Jestem w stanie to...

Dawno już nie czytałem komiksu superbohaterskiego, właśnie nadrobiłem. Invincible podchodzi do tematu i na poważnie i pastiszowo jednocześnie. Z jednej strony mamy oklepane do bólu origin story i pierwsze bardzo standardowe przygody naszego supka, z drugiej co chwila wchodzą wstawki, by traktować to wszystko lekko i z przymrużeniem oka (Strażnicy Planety będący wykręconą kopią Ligi Sprawiedliwości to jeden z przykładów), z trzeciej... no właśnie ta trzecia strona jest najbardziej interesująca. To naprawdę niebywała odwaga: przez pierwsze sześć zeszytów prowadzić historię tak banalnie, by w siódmym nieco znudzonego już i przysypiającego widza uderzyć obuchem. Nie będę tu pisał nic o tym POTĘŻNYM twiście fabularnym, ale przyznam, że był dla mnie niczym rażenie gromu. I w tym momencie robi się interesująco, bo przestajesz wierzyć w bardzo wiele rzeczy z fabuły, kolejne kadry traktując ze wzrastającą podejrzliwością. Oby ten potencjał nie został zmarnowany w następnych częściach (druga już czeka na półce).

Dodaj cytat z książki Invincible 1