Heartstopper. Tom 1

2021-09-15
Data 1. wydania:
2018-10-01
Natalia Mętrak-Ruda
komiks romans LGBT LGBTQIA+ literatura młodzieżowa young adult powieść graficzna
Inne

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Wyróżniona opinia i

Heartstopper. Tom 1

przeczytanych książek 792 napisanych opinii 717

Bardzo sympatyczna powieść o perypetiach dwóch uczniów. Duża część książki dzieje się w angielskiej szkole, więc jest klimacik - mundurki, dodatkowe zajęcia dla ambitnych i szkolna drużyna sportowa.
Sama fabuła bardzo mi się podobała, natomiast pod względem wizualnym mogło być troszkę lepiej. Ale cóż - autorka i tak rysuje tysiąc razy ładniej ode mnie, więc nie mogę narzekać.
Jeżeli ktoś szuka książkę-kocyk, to jest zdecydowanie świetny wybór.

Mimo tego, że nie jestem fanką komiksów, to ten tom jak i cała seria chwyciła mnie za serce. Z niecierpliwością wyczekiwałam kolejnych tomów. Dla jednych historia może i jedną z typowych, które autorzy pokazują nam w swoich powieściach to jednak robią to w indywidualny sposób. Zakochałam się w tej serii i gorąco polecam na początek przygody z czytaniem.

Historia w czterech tomach opowiada o dwóch chłopakach, którzy pewnego razu się spotykają poprzez siedzenie razem w ławce. Nick i Charlie zaczynają więcej gadać, a w tym samym czasie widzimy, że bardzo się dogadują.

Poprzez pierwsze pocałunki do leżenia razem podczas filmu, Charlie zaczyna mieć wątpliwości dotyczące tego, czy zrobił coś nie tak. Natomiast Nick ciągle zadaję sobię pytanie, obejmujące jego orientację seksualną.

Książka porusza bardzo wiele ważnych problemów dzięki czemu możemy zobaczyć i zaoferować pomóc naszym rówieśnikom, gdy najdzie taka sytuacja.

Jest to cudowna historia, która pokochałam od początku do końca. Każdy rysunek miał w sobie wiele cudownych rzeczy, a ja razem z bohaterami mogłam przeżywać przeróżne chwilę w tamtym momencie. Wielokrotnie potrafiła poprawić mój humor i wnieść uśmiech na twarzy. Będę na pewno polecać ją każdemu, bo warto przeczytać komiksy, które zajmują mało czasu, a tak bardzo poprawiają humor.

Jestem mile zaskoczona, przeszło moje oczekiwania co do tematyki LGBT. Więcej takich komiksów!

Chyba nie jestem po prostu fanką komiksów. Wszystko szybkie, płytkie. Nie zachwyciło mnie, ale może sięgnę po następne części.

Zdecydowanie nie polecam.
Przeczytałem z ciekawości, myśląc, że zrozumiem fenomen tej serii, ale wiem, że po pierwszym tomie nie sięgnę po kolejne, choćby była to ostatnia seria na ziemi.
Nie zachwyca ani kreska, ani historia.
Cukierkowa do bólu, a jednocześnie płytka.
Większość webtoons jest zdecydowanie wyższych lotów. Dobrze, że nie była dłuższa, bo poczułbym się okradziony z godziny czasu.
Wiem, że autorkę będę omijał szerokim łukiem.

Zdecydowanie nie polecam.
Nie zachwyca ani kreska, ani historia.
Cukierkowa do bólu, a jednocześnie płytka.

Na półkach: , , , , , , , ,

Autorka sugeruje nam od początku, że Heartstopper powinien przynieść nam ukojenie i faktycznie, nie myli się. Jak sam tytuł wskazuje, czytanie tego pełnego słodyczy, uroczego komiksu, zatrzymuje na chwilę nasze serce i przenosi nas gdzie indziej. Jeden tom to jednak dla mnie zdecydowanie za mało, więc mam zamiar zagłębić się bardziej w historię tej dwójki chłopców. Z pewnością nie mogłabym pominąć pozycji, które sprowadzają taki uśmiech na moje usta w trakcie czytania.

Pierwszy post w Nowym Roku postanowiłam poświęcić pierwszemu tomowi serii, która podbiła serca naprawdę wielu czytelników. 📚 Ja do tej pory nie miałam okazji poznać tej historii, dlatego postanowiłam to zmienić i przekonać się "na własnej skórze" o co tyle hałasu. 🤔 Czy to była dobra decyzja❓️ O tym za chwilę... 😉

Mowa o słynnym komiksie "Heartstopper" autorstwa Alice Oseman. Jakie są moje wrażenia po przeczytaniu pierwszej części❓️📖

Fabuły chyba nie trzeba za bardzo przedstawiać. 😉 Szkoła, młodzież, dwóch chłopaków, 🧑👱 przyjaźń, zauroczenie, miłość... ❤️ O tym w dużym skrócie jest "Heartstopper", czyli nastoletni romans w klimacie LGBT. I choć jest to książka, którą pochłania się w przysłowiowy jeden dzień (mi zajęło to może z godzinkę 😉), to stanowi bardzo wartościową i potrzebną lekturę. 👍 Porusza ważny, dla wielu nadal kontrowersyjny, temat homoseksualizmu wśród nastolatków. Temat dotyczący dojrzewania i odkrywania swojego prawdziwego "ja". 😊

Historia przedstawiona w "Heartstopperze" jest bardzo prosta, ale mocno chwytająca za serducho. ❤️ Z każdej strony komiksu bije mega ciepło, 🥰 a bohaterowie są wykreowani i narysowani w naprawdę ciekawy sposób. 👍

Moim zdaniem "Heartstopper" jest uroczym szkolnym romansem, który bardzo wciąga. 🤩 Jeśli lubicie taką tematykę, to zdecydowanie polecam❗️Ja na pewno sięgnę po kolejne tomy, ponieważ jestem strasznie ciekawa, jak ta historia potoczy się dalej. ☺️

Mowa o słynnym komiksie "Heartstopper" autorstwa Alice...

Bardzo szybko przeczytałam, ale przyznam szczerze, że nie podobała mi się. Dla mnie była zbyt młodzieżowa i nie wniosła zbyt wiele do mojego życia. Zdecydowanie serial mi się dużo bardziej podobał. Nie planuje kontynuować czytania.

,,Heartstopper. Tom 1'' to komiks zdecydowanie dla młodzieży.
Kreska ładna, historia przyjemna, ale nic poza tym. Akcja toczy się zdecydowanie za szybko, zbyt optymistycznie. Przypomina mi średniej jakości opowiadanie na Wattpadzie.

,,Heartstopper. Tom 1'' to komiks zdecydowanie dla młodzieży.

Alice Oseman Heartstopper. Tom 1 Zobacz więcej