Advertisement

2021-09-15
Data 1. wydania:
2018-10-01
Natalia Mętrak-Ruda
komiks romans LGBT LGBTQIA+ literatura młodzieżowa young adult powieść graficzna
Inne

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Wyróżniona opinia i

Heartstopper. Tom 1

przeczytanych książek 914 napisanych opinii 839

Lekki i naprawdę dobrze przemyślany komiks dla nastolatek.
Cała seria zabije cię poczuciem urokliwości młodzieńczej miłości i przyjaźni.
Jeśli potrzebujesz pure endorfin - Heartstopper spełni swoje zadanie.

Lekki i naprawdę dobrze przemyślany komiks dla nastolatek.
Cała seria zabije cię poczuciem urokliwości młodzieńczej miłości i przyjaźni.
Jeśli potrzebujesz pure endorfin - Heartstopper spełni swoje zadanie.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Heartstopper to powieść graficzna albo inaczej komiks , która stała się hitem. Historia jest niesamowita szybko się ją czyta i co najlepszego wciąga od samego początku. Jest dobry na godzinna rozrywkę szkoda , że jest taka krótka. Ale dla tych co niewiedzą można zobaczyć serial na Netflix i ja to uczyniłam przed przeczytaniem.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

„Heartstopper" to uroczy i poruszający komiks autorstwa Alice Oseman, opowiadający historię rozwijającej się relacji między dwoma nastolatkami, Charlie'm i Nickiem. Charlie jest otwartym gejem, który mierzy się z typowymi problemami dorastającego chłopaka, takimi jak niska samoocena i trudności w odnalezieniu się w szkole. Z kolei Nick to popularny sportowiec, który dopiero zaczyna odkrywać swoją orientację seksualną. Ich drogi krzyżują się niespodziewanie i między chłopakami nawiązuje się nić porozumienia, która szybko przeradza się w coś więcej. Odkrywają wzajemne uczucia, ale nie jest to łatwa droga. Muszą zmierzyć się z własnymi lękami, niepewnością i reakcją otoczenia. "Heartstopper" to nie tylko słodka historia miłosna, ale również poruszająca opowieść o dorastaniu, samoakceptacji i odnalezieniu swojego miejsca w świecie. Oseman w prosty, ale przejmujący sposób ukazuje wyzwania, z jakimi mierzą się osoby LGBTQ+, ale również piękno i siłę pierwszej miłości.
Komiks zachwyca swoim delikatnym stylem rysunku, pełnym uroczych detali i emocji. Pastelowe kolory nadają historii ciepły i przytulny klimat, a minimalistyczna kreska idealnie oddaje nastoletnie emocje. "Heartstopper" to zdecydowanie lektura warta uwagi. Jest to historia, która rozgrzeje Twoje serce i sprawi, że na nowo uwierzysz w miłość.

Na półkach: , , , ,

Powiem tak - nie zachwyciła mnie ta powieść graficzna ALE miała w sobie coś ciepłego. To poznawanie siebie, to powolne odnajdowanie się w swojej orientacji. Bardzo przyjemne i na pewno potrzebne dla świata. Z chęcią zajrzę do następnych tomów.

CAWPILE rating: 9.43/10
Przekochane, dajcie mi kolejne tomy!!

CAWPILE rating: 9.43/10
Przekochane, dajcie mi kolejne tomy!!

urocze

urocze

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Fajny komiks, do przeczytania na raz, ale czasem bohaterowie zachowują się dziecinnie i nie na swój wiek a niektóre wątki są bardzo oklepane, widziałam je w wielu książkach.
Mimo to, bardzo polecam ❤️

Mimo to, bardzo polecam ❤️

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dzięki komiksowi zaczęłam moją historię z czytaniem więc bardzo dobrze wspominam tą opowieść. Komiks jak i serial urzekł mnie bardzo. Przełożenie komiksu na serial wyszło bardzo dobrze. Ale wracając do samego komiksu. Kupując go nie wierzyłam ,że wogólę za pragnę czytać więcej. Historia chłopaków bardzo mi się spodobała i same rysunki komiksu są śliczne i zabierają wiele detali.

Takie średnie meh

Takie średnie meh

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Historia Charliego i Nicka urzekła mnie już w serialu. Dzięki komiksowi jeszcze bardziej ją polubiłam. Jest tak urocza, że ciężko przejść obok niej obojętnie.
Długo zwlekałam z sięgnięciem po Heartstoppera. Nie sięgam zbyt często po komiksy, ale dzięki Lore Olympus zaczęłam się przekonywać i w końcu musiało paść także na historię chłopaków. Do tego przepiękne wydanie specjalne, obok którego nie mogłam przejść obojętnie na Targach Vivelo w Warszawie również zrobiło swoje ☺️
Może jednak przejdę do fabuły. Charlie tak jak i Nick chodzą do szkoły dla chłopców. Niestety Charlie doświadcza w niej dużo przykrości. Mimo wszystko stara się być pogodny. Jednak zmiana następuje kiedy poznaje Nicka, który jako członek drużyny rugby broni swojego kolegę przed wyzwiskami ze strony rówieśników.
Jest to urocza opowieść nie tylko o tym, kiedy chłopak spotyka chłopaka, ale również o poszukiwaniu siebie.

4 684
  • 2022