Heartstopper. Tom 1

2021-09-15
2021-09-15
2018-10-01
Natalia Mętrak-Ruda
komiks romans LGBT LGBTQIA+ literatura młodzieżowa young adult powieść graficzna
Inne

Wyróżniona opinia i

Heartstopper. Tom 1

przeczytanych książek 896 napisanych opinii 821

✨Heartstopper✨

Gdy byłam w 6 klasie podstawówki z okazji Walentynek został zorganizowany konkurs na napisanie opowiadania o miłości.
Napisałam wtedy o dwóch, bardzo znanych piosenkarzach z boysbandu (Directionerki będą wiedzieć o co chodziło 🙈).

Ostatecznie zajęłam 3 miejsce w tym konkursie (chociaż nieskromnie mówiąc moje opowiadanie było najlepsze😅),ale słyszałam głosy, że niektórym osobom z jury niespecjalnie się podobało, a jedna z uczennic z klasy gimnazjalnej powiedziała „nie mogę tego czytać”. Do dziś zastanawiam się - dlaczego?

Co złego jest w uroczych opowiadaniach o miłości?
Nic.
Bo miłość zawsze jest dobra i to, jakiej płci jest osoba, którą kochasz nie ma znaczenia. Żadnego.

Dlatego ogromnie się cieszę, że pojawiają się powieści (graficzne i nie tylko),w których miłość po prostu jest❤️

Jedną z takich książek jest właśnie „Heartstopper”. Historia Charliego i Nicka jest cudowna i przeurocza! Z jej stron bije ciepło, miłość i trochę takiego słodkiego zawstydzenia 🙈
To wszystko razem sprawia, że nie sposób się tej książce oprzeć, a później od niej oderwać🤩🥰

Zakochałam się w tej historii i naprawdę nie mogę się już doczekać premiery drugiego tomu!😍 polecam ją wszystkim, zwłaszcza teraz gdy za oknem tak zimo - ten komiks otuli Was jak ciepły kocyk i rozgrzeje wasze serduszka ❤️

Jedyne co nieszczególnie przypadło mi do gustu to kreska autorki - szczerze mówiąc wole rysunki w stylu „W.I.T.C.H”, ale przy ilości plusów jakie ma ten komiks, ta sprawa jest akurat drugorzędną 😄

✨Heartstopper✨

Bardzo słodki, komfort romans-komiks. Absolutnie uwielbiam bohaterów (wszystkich) i przeczytanie tego dało mi mega fun.

Serial jest błahy i zabija dosłownością oraz infantylizmem. Książeczka graficzna autorki jest światowym fenomenem, którego nie rozumiem. Nie ma tu nic co by przyciągnęło miłośników i miłośniczki komiksów i powieści graficznych. Warstwa fabularna jest banalna. Szkoda czasu.

Wreszcie udało mi się przeczytać (a raczej pooglądać?) i cóż, spodziewałam się czegoś wow, hype był ogromny i swego czasu mówiono o tym na okrągło. Rysunki naprawdę ładne, jednak brakowało mi w środku jakiejś treści. Jakby ta historia została opowiedziana w książce to myślę, że mogłoby to pozytywniej wpłynąć na całokształt i pomóc lepiej opisać niektóre rzeczy. Ale to komiks, a ja chyba po prostu nie jestem ich fanką… Był w porządku

Urocze. Miło i szybko się czyta.

Urocze. Miło i szybko się czyta.

Nie sądziłam, że ten komiks spodoba mi się aż tak bardzo. Jest przyjemny, rozczulający w wielu momentach i porusza również trudne tematy. Polecam, ja z chęcią sięgnę po kolejne tomy.

Tematyka, jaką porusza Heartstopper, uważam za bardzo ważną. Dzisiaj jednak skupię się tylko i wyłącznie na pierwszej części. - Książka skrywa w sobie wiele różnych motywów. Poznajemy dwójkę chłopaków, którzy w młodym wieku mierzą się z wieloma wyzwaniami. - Brak akceptacji ze strony rówieśników, toksyczne relacje, wybory, strach przed uczuciami, zagubienie i wiele więcej. ☹️ Autorka wprowadza nas w najtrudniejszy okres dla wielu ludzi, jakim jest poznawanie samych siebie. Książka pozwala nam odczuć emocje bohaterów i razem z nimi przeżywać całą historię, co sprawia, że czytanie jest bardzo przyjemne i gładkie. 😍

Ciepła, sympatyczna opowieść o pierwszym nastoletnim zauroczeniu.
Komiks ma ładną kreskę, szkoda, że jest czarno-biały.
To dobry punkt wyjścia, żeby zacząć z dziećmi rozmowę o tolerancji.
O tym że świat nie jest jednorodny i każdy ma prawo do odkrywania siebie.

Ciepła, sympatyczna opowieść o pierwszym nastoletnim zauroczeniu.
Komiks ma ładną kreskę, szkoda, że jest czarno-biały.
To dobry punkt wyjścia, żeby zacząć z dziećmi rozmowę o tolerancji.
O tym że świat nie jest jednorodny i każdy ma prawo do odkrywania siebie.

Książka bardzo dobra godna przeczytania, jako fanka romansów polecam

Książka bardzo dobra godna przeczytania, jako fanka romansów polecam

Na półkach: , , , , , , ,

Przeczytana ponownie, tym razem w wersji oryginalnej, przesłodka historia szczenięcej miłości dwóch licealistów nadal robi ciepło na serduszku. Uwielbiam te romantyczne nastoletnie perypetie Nicka i Charliego i pewnie będę do nich jeszcze nie raz wracać, przeplatając lekturę powtórkami serialu #najpierw_książka_potem_film
Podoba mi się też delikatna kreska autorki, niekonwencjonalne kompozycje kadrów i dialogi w formie screenów z telefonu, takie nowoczesne podejście bardzo tutaj pasuje, dodając całej opowieści lekkości i młodzieńczego wdzięku.
Dla każdego kto był choć raz zakochany.

Podoba mi się też delikatna kreska autorki,...

• Komiksy
  • Komiks