Mechaniczny anioł

Tłumaczenie: Anna Reszka
Cykl: Diabelskie Maszyny (tom 1)
Wydawnictwo: Mag
Clockwork Angel
angelika1109

Inne wydania

Magia jest niebezpieczna, ale miłość jeszcze bardziej. Kiedy szesnastoletnia Tessa Gray pokonuje ocean, żeby odnaleźć brata, celem jej podróży jest Anglia za czasów panowania królowej Wiktorii. W londyńskim Podziemnym Świecie, w którym po ulicach przemykają wampiry, czarownicy i inne nadnaturalne istoty, czeka na nią coś strasznego. Tylko Nocni Łowcy, wojownicy ratujący świat przed demonami,...

Magia jest niebezpieczna, ale miłość jeszcze bardziej.

Kiedy szesnastoletnia Tessa Gray pokonuje ocean, żeby odnaleźć brata, celem jej podróży jest Anglia za czasów panowania królowej Wiktorii. W londyńskim Podziemnym Świecie, w którym po ulicach przemykają wampiry, czarownicy i inne nadnaturalne istoty, czeka na nią coś strasznego. Tylko Nocni Łowcy, wojownicy ratujący świat przed demonami, mogą jej pomóc…

Pierwszy tom trylogii "Diabelskie maszyny", będącej wstępem do świata "Darów Anioła".

źródło opisu: Wydawnictwo Mag, 2010

źródło okładki: The Mortal Instruments

Grafitowa_ | 2010-09-03

Ta okładka jest obrzydliwa.

mclena | 2016-06-25
Przeczytana: 13 kwietnia 2015

"Zawsze trzeba być ostrożnym z książkami i z tym, co w nich jest, bo słowa mają moc zmieniania ludzi."

Dział fantasy zawiera w sobie chyba jedne z najlepszych książek jakie kiedykolwiek powstały. Autorzy mają tak nieograniczone możliwości w tworzeniu postaci i fabuły, że jeśli do tego konkretny pisarz potrafi umiejętnie posługiwać się słowem, powstaja takie perełki jak "Mechaniczny Anioł"

Cassandra Clare i jej cykl "Diabelskie maszyny" był pierwszym jej autorstwa z jakim się zetknęłam i od pierwszych rozdziałów porwała mnie bezpowrotnie w świat nefilim, wampirów, czarodziejów i innych magicznych stworzeń. Do tego akcja osadzona ponad 100 lat temu, gdzie maniery, ubiór, zwyczaje tak bardzo różnią się od obecnych... jest to chyba mój ulubiony okres, gdzie pokazanie łydki przez kobietę uznawane było za nieprzyzwoite... powozy... piękne budowle... No i zostałam kupiona, ba! Tessa, Will i Jem uprowadzili mnie i wątpię, bym kiedykolwiek zechciała jeszcze powrócić. Do tego Magnus...

Dia | 2016-03-27
Przeczytana: 27 marca 2016

„Mechaniczny anioł” to pierwszy tom trylogii „Diabelskie maszyny". Bardzo fajnie cofnąć się przed Dary Anioła. Rzeczywiście między tymi trylogiami powinna być przerwa bo są dość podobnie napisane ale jeśli taki odstęp czasu się zachowa autorka ponownie wciąga. Dziewietnastowieczny Londyn i Tessa, która przyjeżdża w poszukiwaniu brata z Nowego Jorku. Trafia do dobrze znanego z pierwszej części instytutu i ma kontakt ze znanymi z pierwszej części podziemnymi, którzy żyją wiecznie czyli wampirzycy Camille i Magnusa Bane'a. Znów jest dwóch nocnych łowców z czego jeden Will dzielny, beztroski i z tajemnicą i Jem słabszy i wrażliwszy. Znów główna bohaterka odważna, oddana i trochę niepasująca. Mimo podobieństw książka jest super lekturą i na pewno czytam dalej ;-)

exaleksandras | 2013-08-11
Przeczytana: 10 sierpnia 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Czas i miejsce akcji, stroje bohaterów, maszyny(automaty), Nocni Łowcy, Przyziemni, Podziemni, wampiry -wszystko jest cudowne! Wspaniale opisana każda sytuacja, wątki nie zatrzymują się, są doprowadzone do samego końca. Jeszcze ten trójkącik miłosny! Jem jest cudny przez tą swoją czułość i spokój. Chce dla wszystkich jak najlepiej, widać, że Tessa znaczy dla niego coś więcej. Jest taki milutki i pomocny, potrafi udzielić odpowiedzi na najtrudniejsze pytania. A Will? Przecież to Will! Każdy go kocha,odkąd przybył do Domu Mrocznych Sióstr! Tak zwana, miłość od pierwszego uderzenia dzbankiem ;) Pod tą skorupą twardziela na pewno kryją się mocne uczucia. On ma jakiś powód żeby je ukrywać, ale dowiemy się tego, miejmy nadzieje... O matko! Na miejscu Tessy, wolałabym wejść na najwyższy szczyt Instytutu i skoczyć, niż dokonać wyboru!

kaktusowaona71 | 2015-10-29
Przeczytana: 29 października 2015

Pchana falą uniesienia po skończeniu "Darów Anioła", zaczęłam czytać opinie o "Diabelskich maszynach" które miały stanowić prequel do Darów.
Po lekturze wszystkich achów i ochów, nastawiłam się na powtórkę ze wspaniałej emocjonalnej uczty z pierwszej serii o świecie Nocnych Łowców. No cóż... Lekko się przeliczyłam.
Może i jest to prequel, lecz "siakiś takiś" wydał mi się gorszy jakościowo i "fabularnie". Zestawiłam sobie zatem szybciutko obie serie i oto co mi wyszło:
Na plus "Diabelskich maszyn":
1.Cudnie oddany klimat Londynu. Szarego,wilgotnego, zamglonego.
Świetnie stworzone opisy. Tak plastyczne, że właściwie ma się to wszystko przed oczami jak żywe.
2.Wprowadzono elementy steampunku- którego fanką stałam się całkiem niedawno pod wpływem serii "Protektorat parasola" i który urzeka mnie do teraz.
3.Język narracji, świadczący jak najlepiej o autorce. Lekki styl i interesujący rozwój akcji, zapewniający czytelnikowi godną i ciekawą rozrywkę przy lekturze.
I tyle.
Minusy...

Sela9030 | 2010-11-10
Przeczytana: 09 listopada 2010

Dlaczego wydawnictow MAG nie chce brać przykładu z angielskich grafików
i zrobić w końcu jakąś normalną okładkę? Bo co to przepraszam ma być? ;/

No dobra... Adam Lambert na okładce. :p Lepiej, lepiej ;)

Uff... Nareszcie skończyłam ją czytać. Nie oznacza to oczywiście, że książka mnie zanudziła czy coś w tym stylu ;) a wręcz przeciwnie.
A więc. "Mechaniczny anioł" , wbrew pozorom nie przypomina cyklu "Dary Anioła". Oczywiście możemy natknąć się tam na znajome nam nazwiska, jak i postaci (patrz: Magnus Bane oraz kocur Church ;)) ), ale to na szczęście tylko jedyne podobieństwa. No może Will przypomina mi trochę Jace'a, no w sumie nazwisko zobowiązuje ;D, ale tylko minimalnie. ;)
Pani Clare wpadła na wspaniały pomysł, żeby ukazać wydarzenia, który miały miejsce ponad 100 lat temu. Mimo, że historia jest bardzo interesująca i ciekawa, ale to epilog mnie najbardziej zaintrygował. Zapowiada się ciekawe :p
Oczywiście POLECAM! ;)

Ach, jak dobrze powrócić znowu do świata Nocnych Łowców! Żałuję, że zwlekałam tak długo. Książkę czyta się świetnie - akcja płynie równo i szybko, nie brakuje zwrotów wydarzeń oraz dowcipu, który znamy jeszcze z serii Dary Anioła. W "Mechanicznym aniele" występuje wiele podobieństw do wspomnianej przeze mnie serii i niewątpliwie dlatego ta powieść podoba mi się tak bardzo ;) Zarówno Dary Anioła, jak i Diabelskie Maszyny zostały napisane przez tą samą autorkę oraz dotyczą życia Nocnych Łowców, ba! Nawet tej samej rodziny, dlatego nie uniknie się porównań. Niesamowicie czyta się o postaciach, które już się zna - o Magnusie czy Camille. Ich wątki przeplatają się w obu seriach Cassandry Clare i moja wyobraźnia i pamięć musiały mocno pracować, żeby móc sobie przypomnieć niektóre motywy. Ponadto tak oczywiste jest podobieństwo między Willem i Jacem - w sumie nic dziwnego, skoro obaj należą do jednego rodu. Sama konstrukcja książki przywodzi na myśl konstrukcję Darów Anioła - główna...

wiejskifilozof | 2015-07-13

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Wiele dobre słyszałem o tej książce.Dlatego musiałem w końcu sprawdzić,cóż to ja czytał będę.
Mamy tu do czynienia bowiem z naprawdę dobrą fantastyką.Fantastyką obsadzoną w wiktoriańskim Londynie.Gdzie trafia główna bohaterka,czyli Tessa.
Mechaniczny Anioł,to książka którą się bardzo łatwo pochłania.
Fabuła i emocję,są tu na wysokim poziomie.Mamy wszytko,czego potrzeba w dobrym fantasty.
Jest tu i wampir i demon.
Pojawiają się też i tytułowe diabelskie maszyny.
Całość książki bardzo mi się podobała i mam ochotę przeczytać,też dwa tomy pozostałe.Są w bibliotece, więc na pewno wypożyczę.

creatures | 2013-06-07
Przeczytana: 11 czerwca 2013

Chyba jako jedyna zaczęłam zapoznanie z tą autorką przez trylogię ,,Diabelskie Maszyny''.I przyznam się wam,że wgl nie żałuje.Książka jest naprawdę prze oryginalna nigdy nie było jeszcze mowy o Nocnych Łowcach więc podziw dla Cassandy Clare :)

Katarzyna | 2014-06-08
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, E-book
Przeczytana: 2014 rok

Cassandra Clare po raz kolejny podbiła moje serce!

Ty razem historia dzieje się w XIX-wiecznym Londynie. Poznajemy Tessę, samotną nastolatkę, która w wyniku śmierci ciotki musiała przybyć do Londynu do swojego jedynego krewnego - brata o imieniu Nate. Stojąc w porcie nie widzi go nigdzie. Podchodzą do niej natomiast dwie kobiety, które twierdzą, że to Nate je przysłał.. a Tessa głupiutka uwierzyła. Od tego momentu jej życie wywraca się do góry nogami.
Dowiaduje się, że nie jest zwykłym człowiekiem. Posiada niezwykłą moc, którą chce zdobyć niejaki Mistrz.
Na ratunek przychodzi jej Will - Nocny Łowca. I tak historia zwykłej walki dobra ze złem przekształca się także w romans.
Gorąco polecam!!

Half-Minute Horrors
    Cassandra Clare, Joseph Delaney, James Patterson, Holly Black, Lemony Snicket,...
    Wakacje z piekła
    Cassandra Clare, Sarah Mlynowski, Maureen Johnson, Libba Bray, Claudia Gray
    Pocałunek wieczności
    Cassandra Clare, Holly Black, Melissa de la Cruz, Rachel Caine, Libba Bray,...