Na Krawędzi Cienia

Tłumaczenie: Małgorzata Strzelec
Cykl: Nocny Anioł (tom 2)
Wydawnictwo: Mag
Night Angel Trilogy: Shadow's Edge
nataliaaa1987

Jako szczur z ulicy wychował się w slumsach i nauczył się szybko oceniać ludzi. I podejmować ryzyko. Na przykład zgłaszając się na ucznia do Durzo Blinta. Jednak żeby zostać przyjętym do terminu, Merkuriusz musi odrzucić swoje dawne życie i przyjąć nową tożsamość. Jako Kylar Stern nauczył się poruszać w świecie zabójców - w świecie niebezpiecznych polityków i dziwnej magii. I musi rozwijać talent do zabijania.

Teraz Kylar Stern odrzucił życie zabójcy. Po krwawym przewrocie, zorganizowanym przez Króla-Boga, mistrz i najbliższy przyjaciel Kylara zginęli. Przyjacielem był Logan Gyre - następca cenaryjskiego tronu. Jednakże niewielu arystokratów przeżyło, żeby opłakiwać jego śmierć. Kylar zaczyna więc od nowa: w nowym mieście, z nowymi towarzyszami, w nowym zawodzie.

Kiedy jednak dowiaduje się, że Logan może żyć - uwięziony, w ukryciu - staje przed najcięższym wyborem: może na zawsze porzucić drogę cienia i odnaleźć spokój w nowej rodzinie. Może też wykorzystać swój niszczycielski talent i lata ćwiczeń, żeby ratować przyjaciela i kraj... jednak wtedy straci to, co dla niego najcenniejsze.

wiejskifilozof | 2017-03-24

Drugi tom przyniósł mi również wielką radość z czytania.
Książka spełnia moje oczekiwania wobec dobrej mrocznej fantasty.
Dobrze opisana mroczna magia,ciekawe wątki.Około polityczne,jak dla mnie to książka bardzo dobra.

Shimik | 2015-04-15

Myślę iż lektura tych książek jest przeznaczona dla młodszych czytelników lub przynajmniej dla czytelników z mniejszym stażem czytelniczym niż mój.

Z książki można łatwo się dowiedzieć, którą część kobiecego ciała autor lubi najbardziej. Pojawia się ona we wszystkich aspektach: od przemyśleń do jego widoku na polu walki.

Książka ma jedną zasadniczo denerwującą cechę: fajnie zaczyna się rozwijać jakiś wątek, żeby potem autor krótko i stanowczo go uciął poprzez śmierć zbędnego bohatera. Czy aby na pewno zbędnego? Ale o tym pewnie napisał w trzeciej części.

Agata | 2014-07-11
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 09 lipca 2014

''Droga Cienia'' ustawiła wysoko poprzeczkę, dlatego też czułam pewien niedosyt czytając pierwszą połowę książki. W poprzedniej części było pełno zwrotów akcji, a tu praktycznie nic. Jednak nie nudziłam się ;) Główny bohater musiał podjąć bardzo ważną decyzję. Musiał wybierać między praktycznie równorzędnymi dla niego wartościami: miłością do kobiety, a podążaniem drogą Anioła Nocy. W przeciwieństwie do poprzedniczki, ta część rozkręcała się powoli, by przyspieszyć ze zdwojoną mocą w drugiej połowie i tu się nie zawiodłam. Nie raz na mojej twarzy było widać kompletne zaskoczenie. Chłonęłam kartki z coraz większym zaciekawieniem, a końcówka mnie totalnie zadziwiła. Nie sądziłam, że wydarzenia przyjmą taki obrót. Od razu biorę się za następną część ;) Polecam!

Lena | 2011-01-11
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 2011 rok

W S P A N I A Ł E ! Rzadko spotyka się książki, które są tak pełne akcji od początku do końca. Postaci mi szkoda tych które muszą przeżywać niemal piekło, ale przedewszystkim tych ktore odeszły co wspaniałe pokazuje jak bradzo się z nimi zżyłam, Książka może troszke bez cenzury, wiec wrażliwi na tym punkcie mogą poczuć sie dotknięci. Według mnie ta seria (o ile ostatnia cześć bedzie równie dobra) bedzie mogła zasługiwać na miano klasyki literatury fantasy. Podoba mi sięzakończenie, dość zaskakujące i ma się ochote od razu wiedzieć więcej. Polecam każdemu komu spodobała się pierwsza część.

Kowal | 2013-07-12
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Fantasy
Przeczytana: maj 2013

Książka o wiele lepsza niż pierwszy tom, szczególnie miło mi się czytało wątki poboczne (nadal bardzo ważne, ale nie tak nużące jak w pierwszej części).
Ważną sprawą są postacie, które mogą się wydawać, że żyją własnym życiem, przez co czytając książkę, kilkukrotnie znienawidzicie bohaterów, za to co przed chwilą zrobili, po czym uświadomicie sobie, że to nie był ich wybór, tylko wybór autora.
Czy książka posiada jakieś wady? Niestety tak...
Autor mógł dodać nieco więcej popisów akrobatycznych i nieco bardziej soczystych scen walki, co by wynagrodziło zbyt dużo nudzących pogawędek między bohaterami (jak na mój gust).
Jeszcze na koniec dopiszę, że książka nie jest dobra dla niedojrzałych czytelników, którzy śmieją się po takich słowach, które są związane z pieprzem(nie to nie jest literówka), czy chociażby związane z kobietą, która bierze pieniądze za spanie z facetami.

Temu, który jednak zdecyduje się na dalsze czytanie serii książek o przygodach Kylara, to życzę miłego czytania!

Dusia | 2010-08-22
Na półkach: Przeczytane, Zakupione, 2010
Przeczytana: 21 sierpnia 2010

Wciągająca kontynuacja przygód Kylara i jego przyjaciół. Historia krąży wokół politycznych planów Króla-Boga, który chce podbić Cenarię - krainę naszego bohatera.
Pozycja pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji, nieczystych zagrań. Przedstawia świat pełen niegodziwości, ale jednocześnie bardzo realistyczny: łatwo wyobrazić sobie podobne zachowania w wykonaniu współczesnych nam tyranów i bohaterów, którzy chcą ich powstrzymać.
Polecam, z tym samym zastrzeżeniem co w przypadku pierwszej części: osobom powyżej 16 roku życia. To naprawdę kawał dobrego fantasy.

Izzy | 2014-02-06
Przeczytana: 24 grudnia 2013

Po niezwykle ciepłym odbiorze pierwszej części, po tygodniowej przerwie od historii oraz bohaterów, przyszedł czas na drugą część – Na Krawędzi Cienia. Grubość książki mnie nie przerażała, znów wysłuchałam mnóstwa zachwytów nad tą częścią, więc pełna nadziei zasiadłam do lektury, mając nadzieję, że i ta mnie nie zawiedzie.

Po krwawym przewrocie Kylar Stern postanawia rozpocząć nowe życie w nowym mieście z najbliższymi towarzyszami godnymi zaufania. Niestety powrót do normalności nie jest tak prosty, jak się mogło wydawać…
Dowiaduje się, że jego najlepszy przyjaciel żyje i jest najprawdopodobniej uwięziony; Kylar staje przed trudnym wyborem: albo spokojne, dostatnie życie w rodzinie, albo powrót na drogę zabójcy, którą obiecał ukochanej porzucić. Dzięki swojej niesamowitej sile oraz latach morderczego treningu, jest w stanie uratować kraj, a także najbliższych, jednak równocześnie straci coś, co w jego życiu było najcenniejsze.

Z reguły dzieje się tak, zwłaszcza w filmach, że...

Nearyh | 2012-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2012

Kolejny tom mnie nie zawiódł, jak podejrzewałam. Ale doprowadził do wielokrotnych palpitacji serca.
Czytanie książki - pomijając ponowną przerwę wymuszoną przez szkołę - polegało na pochłanianiu rozdziałów, po czym strzelaniu ciężkiego focha na autora i powstrzymaniu się od rzucenia pozycją o ścianę. Kończyło się na nieczułym odłożeniu na blat, potem następowało przemyślenie sytuacji i nerwowe sięgniecie z powrotem po lekturę, bo CO BĘDZIE DALEJ? Nerwy, jakich się najadłam w czasie czytania, to moje, naprawdę.
Pierwszy tom w obliczu drugiego wydaje się naprawdę łagodny i przyjemny. Naturalizm wprost wylewa się z kartek i to w dość brutalnym, bardzo dosadnym przedstawieniu, zwłaszcza jeśli chodzi o sceny przemocy. Jeśli ktoś tego nie lubi - a niektóre fragmenty bywają naprawdę konkretne - to odradzam. Nawet mnie ze dwa razy ścisnęło się gardło, choć uważam się za fankę tego typu dosadnego przedstawiania w fantastyce. Komu robienie z historii baśni pełnych cudów i miłych widoków się...

Anna-mojeksiążki | 2011-07-31
Przeczytana: sierpień 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Na krawędzi Cienia" to drugi tom Trylogii Nocnego Anioła - opowiada historię Kylara Sterna, Siepacza - Zabójcy. W drugim tomie, Kylar po zabiciu swojego Mistrza postanawia porzucić fach zabójcy i wyjeżdża wraz z ukochaną Elene i córką Durzo Blinta, Uly, którą obiecał wychować. Chce zostać zielarzem i rozpocząć nowe życie - nie jest to takie proste.... Bardzo stara się sprostać życzeniom ukochanej i zerwać całkowicie z zabijaniem - sprzedaje nawet ukochany miecz, Sędziego, aby kupić ślubne kolczyki - jednak w chwili, kiedy przyjaciel Jarl umiera mu na rękach przynosząc informacje, że Logan Gyre żyje i trzeba go ratować - Kylar porzuca Elene, spokojne życie i pędzi na pomoc Loganowi. Po wielu trudach udaje mu się uratować przyjaciela i królestwo. Przy tym kilkakrotnie zostaje zabity i odradza się dzięki ka'kari, które związał i zapewnia mu niesmierletność. Elene w końcu zrozumie, że nie można...