Poza cieniem

Tłumaczenie: Małgorzata Strzelec
Cykl: Nocny Anioł (tom 3)
Wydawnictwo: Mag
Beyond the Shadows
fantastyka, magia, przygoda
Ag2S

Logan Gyre jest królem Cenarii, oblężonego królestwa, dysponującego szczątkową armią i odrobiną nadziei. Ma jedną szansę i desperacki i ryzykowny pomysł, który może zniszczyć jego kraj. Na północy nowy Król-Bóg ma plan. Jeśli go zrealizuje, nikt już nie zdoła go powstrzymać. Kylar Stern nie ma wyboru. Żeby ratować przyjaciół - i być może wrogów - musi dokonać niemożliwego: zamordować boginię. Poza cieniem - to gęste od zwrotów akcji zakończenie trylogii "Anioła Nocy".

wiejskifilozof | 2017-03-25

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Dla mnie to było cudowne przeżycie z literaturą fantasty wysokiego tonu.
Świetnie zakończona przygoda,którą miałem zaszczyt czytać na dwóch tomach poprzednich.

Autor,fajnie opisał walkę z tymi potworami.Opis bitwy był cudowny,także dużo tu magii.
Podobał mi się ten czarny miecz,wyobraźnie podpowiada jaki musiał był przydatny w bitwie.
Poza Cieniem,to świetne fantasty.

Z cyklu warto zrobić serial. Niektóre sceny omawiane by były po 1000 razy na forach internetowych. Mają w sobie niesamowitą intensywność. Serial mógłby spokojnie konkurować z GOT.

Agata | 2014-07-15
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 14 lipca 2014

Po zwieńczeniu trylogii oczekuje się czegoś spektakularnego. Czegoś co zostanie nam długo w pamięci. ''Poza cieniem'' spełniło wszystkie moje oczekiwania. Ta książka jest zaskakująca, nieprzewidywalna, niezwykle ciekawa i trzyma w napięciu do ostatniej strony. Akcja gna do przodu, nie pozostawiając czasu na nudę. Nie mogłam się oderwać od tej historii. Polecam!

Łukaszo | 2016-12-21

Ostatnia część i zwieńczenie trylogii. Cała trylogia może nie porwała mnie, jak inne książki z tego gatunku, ale na pewno nie jest to zła pozycja. Dużym plusem są dobrze zarysowane postacie jak. np Kylar Stern, Vi czy Durzo Blint. Również na uwagę zasługuje akcja nieustannie pędząca do przodu. Książka momentami może przynudzać i drażnić często łatwymi rozwiązaniami fabularnymi, lecz nie odbiera to jej przyjemności związanej z czytaniem. Podsumowując cały cykl polecam fanom nie tylko fantastyki ale także wielbicielom książek akcji na dobrym poziomie.

Sylwia Kluczewska | 2012-01-15
Przeczytana: 15 stycznia 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ostatni tom Trylogii Nocnego Anioła rozpoczyna się w kilka oddechów po wydarzeniach kończących część drugą. Logan odkrywa konsekwencje ostatnio zaistniałych zdarzeń i podejmuje decyzję z rodzaju „być albo nie być”, Kylar zaś wypełnia umowę zawartą z tajemniczym Wilkiem, a przy okazji zdobywa informacje, które mogą zapobiec upadkowi Cenarii. Tym sposobem już od pierwszych stronic czytelnik zostaje wrzucony w wir akcji, w którym naturalnie bohaterowie co rusz na siebie wpadają – z woli Absolutu lub tradycji, bo na pewno nie rachunku prawdopodobieństwa. Co jednak znamienne, w końcu odnajduje się zaginiony w (akcji?) poprzedniej części umiar. Biorąc pod uwagę, iż zakładałam coś poważniejszego, śmiertelną chorobę umiaru czy nawet samą jego śmierć, to wyjątkowo pozytywna niespodzianka.

Wyliczając inne pozytywy, nie sposób nie wspomnieć o różnicy w posługiwaniu się słowem. Opisy kreślone są barwniej, pełniej, a nawet mniej chaotycznie. Nareszcie we właściwy sposób odgradzają akcję od…...

cordiale | 2013-12-17
Przeczytana: 16 grudnia 2013

Doskonały przykład tego, że nie powinno się oceniać ksiązki po okładce. Oprawa graficzna mierna natomiast zawartość według mnie rewelacyjna.

Michał | 2011-09-02
Przeczytana: 02 września 2011

Miałkie i przesłodzone zakończenie cukierkowej akcji, której bohaterowie przypominają pajacyki z papieru bardziej niż ludzi.

Całość doprawiona porcją infantylnej filozofii i takimiż przemyśleniami czy też monologami wewnętrznymi postaci. Autor ciągle rozwodzi się nad wielkimi słowami i sloganami (miłość, sprawiedliwość itp, aż niedobrze się robi). Momenty humorystyczne znane z poprzednich tomów zniknęły. Wątki erotyczne... cóż, kto przeczyta ten zrozumie.

Akcja miejscami nie ma najmniejszego sensu, zdaje się jakoby Weeks, nie mając pomysłu jak przejść z jednej sceny do drugiej, wstawia losowe wydarzenia w stylu "wszedł do pokoju i objawiła mu się bogini, która powiedziała wszystkim co robić" lub "potrzebny jest nam tu potężny mag ale go nie ma [tu autor przenosi bohatera z drugiego końca świata w miejsce akcji dając mu motyw w stylu "serce mu podpowiadało żeby tu przybyć"], o już jest".

Najbardziej boli całkowita destrukcja Kylara, Vi i Durzo. Autor zniszczył własnych...

Artur | 2014-07-01
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 30 czerwca 2014

Chaos uporządkowany, rozplątane nici wątków, wyjaśnione tajemnice, poświęcenie i nagroda. Tak w skrócie można by określić ostatni tom trylogii Anioła Nocy.

Czytając ma się wrażenie, że wszystkiego jest dużo, na raz, dzieje się szybko i dosłownie zabraknie kartek w książce na wyjaśnienie każdego wątku. Jednak jakimś sposobem autorowi się udało rozwikłać każdy supełek fabularny stworzony w wcześniejszych częściach.

Książka może nie jest wybitna, świat stworzony przez Weeksa nie jest specjalnie oryginalny (chociaż takie połączenie stylów jest samo w sobie ciekawe), fabuła zawiera kilka dziwnych problemów (np. bohater się regeneruje, chciałby zdjąć kolczyk małżeński, którego się normalnie nie da - czemu więc np. nie obetnie ucha?), ale ma jedną wielką zaletę: akcję. Nawet wątki miłosne, które jakoś we wcześniejszych tomach, mnie osobiście, jakoś raziły - tutaj mają swój sens. Także na pewno można powiedzieć jedno - trzeci tom jest naprawdę dobrym podsumowaniem, naprawia...

Monia | 2014-02-08
Przeczytana: 05 lutego 2014

Ostatnią część tej trylogii czytałam najdłużej, dobrnęłam do 1/3 książki i utknęłam, szczerze dobijała mnie ilość informacji wcale niełatwych do zapamiętania przez te dziwaczne nazwy (przynajmniej mi było trudno!), ale przemogłam się i nastąpił przełom w czytaniu :) a potem już nie mogłam się oderwać, tak mnie wciągnęła opowieść o Kylarze i jego dalszych losach. Sama postać Kylara sprawiła, że byłam bardzo ciekawa dalszych jego losów. Żałuje tylko, że miałam taki dołek na początku i tak długo nie wracałam do tej książki .... ale na szczęście opłacało się !

Dusia | 2010-08-27
Na półkach: Przeczytane, Zakupione, 2010
Przeczytana: 27 sierpnia 2010

Bardzo dobre zakończenie równie dobrej serii. Pełne niespodziewanych zwrotów akcji, niespodziewanych wydarzeń, ale nie popadające w przesadę i nie zalewające nas dziwami nie z tej rzeczy.
Lektura, mimo dość znacznej objętości, bardzo przyjemna. Wątki polityczne przedstawione w przystępny sposób, z łatwością można połapać się w sytuacji.
Polecam!