Okładka książki Intruz

Wydawnictwo Dolnośląskie
wróg, rebelia, uczucia
typ
papier
7.57 (8281 ocen i 1241 opinii)

Opis książki

Przyszłość. Nasz świat opanował niewidzialny wróg. Najeźdźcy przejęli ludzkie ciała oraz umysły i wiodą w nich na pozór niezmienione życie. W ciele Melanie jednej z ostatnich dzikich istot ludzkich zostaje umieszczona dusza o imieniu Wagabunda. Wertuje ona myśli Melanie w poszukiwaniu śladów prowadzących do reszty rebeliantów. Tymczasem Melanie podsuwa jej coraz to nowe wspomnienia ukochanego mężczyzny, Jareda, który ukrywa się na pustyni. Wagabunda nie potrafi oddzielić swoich uczuć od pragnień ciała i zaczyna tęsknić za mężczyzną, którego miała pomóc schwytać. Wkrótce Wagabunda i Melanie stają się mimowolnymi sojuszniczkami i wyruszają na poszukiwanie człowieka, bez którego nie mogą żyć.

źródło opisu: Wydawnictwo Dolnośląskie, 2008

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników
Lenalee | 2010-01-30

Powiem tylko tyle, że jest to jedna z najwspanialszych książek, jakie kiedykolwiek czytałam. Niesamowicie się przy niej wzruszyłam, przeżywałam niemalże każdą przygodę, każde słowa, ból, szczęście i rozpacz. Jest to całkowicie inna książka od Sagi Twilight i o niebo (o dwa!) lepsza. Przeczytałam ją w niecałe dwa dni, a przerwy były po prostu koszmarem. Zastanawianie się, co będzie dalej, jak potoczą się losy Wandy i Melanie... Myślałam, że zakończenie będzie inne, a tu miłe zaskoczenie. Coś, czego zupełnie się nie spodziewałam. Jestem pod wrażeniem mimo, iż wyraźnie było widać, że Stephenie nie wybyła się swojego "młodzieńczego" stylu pisma, który towarzyszyła całej Sadze.

exaleksandras | 2013-08-21
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 20 sierpnia 2013

Książka jest niesamowita! Związałam się z bohaterami, aż za bardzo. Ich przeżycia traktowałam jak własne i nie ukrywam, pod koniec książki oczy zachodziły mi łzawą mgłą. Lecz nic tak nie rozszarpało mi emocji, jak rozpacz Iana- o ludzie!-, ten fragment emanował wielkimi uczuciami!
Tego "grubasa" przeczytałam z mocno napiętą klatką piersiową, przeżywając i wchłaniając każdą linijkę powieści. Polecam!
LEKTURA OBOWIĄZKOWA!

Catalina | 2012-04-06
Przeczytana: 28 stycznia 2012

Nigdy nie ukrywałam tego, że nie należę do zagorzałych fanek „Zmierzchu” autorstwa Stephenie Meyer. Ani książka, ani film na jej podstawie nie wywarły na mnie pozytywnego wrażenia. Proza tej autorki nie przypadła mi do gustu, dlatego nie wyczekiwałam na premiery kolejnych jej książek i nie interesowałam się nimi. „Intruza” wielokrotnie napotykałam w księgarniach i nigdy nawet nie brałam tej pozycji do ręki. Zawsze kończyło się na przejechaniu znudzonym wzrokiem po okładce lub grzbiecie książki. Nie miałam zamiaru sięgać po tę lekturę, gdyż byłam przekonana, że nie jest ona książką dla mnie. Aż gdzieś kiedyś przeczytałam, że „Intruz” to dystopia, a ja wprost uwielbiam takie powieści i nie odpuszczam sobie żadnej. „Zmierzch” dość mocno nadszarpnął moje zaufanie do Meyer, dlatego wolałam nie ryzykować i pierwsze rozdziały czytałam w Internecie. Zaintrygowały mnie one do tego stopnia, że kilka dni później weszłam do sklepu z zamiarem kupna książki, od której miałam trzymać się z daleka. Ni...

Kiwi_Agnik | 2013-12-12
Przeczytana: 12 grudnia 2013

„Wiedzieć, że ktoś cierpi pod twoim dachem, to jak czuć swędzenie i nie móc się podrapać".

Powieść nietuzinkowa.

Zdecydowanie najlepsza książka Stephenie Meyer.

Fabuła ciekawa, pomysłowa i oryginalna, akcja interesująca i wciągająca.
Nie przepadam za gatunkiem science fiction, ani pod postacią filmu ani pod postacią książki, ale muszę przyznać, że "Intruz" bardzo mi się spodobał, już po kilku stronach książka mnie pochłonęła w całości i dosłownie "połykałam" jej treść.
Każda strona tej powieści buduje napięcie, ogromnie też spodobała mi się zmyślna przerwa pomiędzy 58 a 59 rozdziałem w postaci kilku pustych stron.

Historia zupełnie inna niż w "Zmierzchu" i nie mam zamiaru jej nawet porównywać, jednakże dało się zauważyć, że Pani Meyer znowu pozostawia główną bohaterkę wobec dylematu wyboru spośród dwóch opiekuńczych i dobrych mężczyzn.

Książka w piękny sposób udowadnia, że można pokonać wszelkie granice miłości i przyjaźni.

Stephenie Meyer - nazwisko tej pisarki zawsze będzie mi się kojarzyło ze 'Zmierzchem'. Jak tylko zobaczyłam w mojej bibliotece 'Intruza', byłam sceptyczna - czy nie szykuje się powtórka z rozrywki, nie zostaną wykorzystane te same chwyty przy tworzeniu historii Belli i idealnego Edwarda?
Muszę przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczona - historia bardzo ciekawa, styl prosty, bez żadnych udziwnień w opisach, ciekawi bohaterowie... Pisarka miała niesamowitą wyobraźnię.
Na Ziemi pojawiają się Dusze, które kolonizują planetę i spychają Ludzi na dalszy plan, jako gorszy gatunek. Główną bohaterką jest Wagabunda, która wszczepiają w ciało Melanie. Tak rodzi się między nimi więź, powodująca chęć odnalezienia Ludzi, szczególnie Jareda - człowieka, które obydwie kochają...
Jak dla mnie, 'Intruz' zasługiwałby na więcej gwiazdek, ale czasem wydawało mi się, że czytam wcześniejsze powieści pani Meyer - mam tu na myśli idealną miłość lub motyw zazdrości. Mimo tego książka sama się obroni.
Jeżeli kto...

Danway | 2012-10-03
Przeczytana: 29 września 2012

Stephanie Meyer kojarzy bardzo dużo osób... Głównie ze względu na Sagę Zmierzch, która budzi różne i bardzo skrajne opinie... Intruz to jedna z niewielu książek w dorobku pani Meyer, która w żaden sposób nie odnosi się do Zmierzchu... Jest także pierwszą książką dla osób dorosłych i szkoda, że jedyną... Szkoda, że pani Meyer czepiła się Belli i Edwarda jak rzep psiego ogona...

Akcja książki toczy się w bliżej nieokreślonej przyszłości, w której to ludzkość jest w mniejszości, żyje w ukryciu i próbuje walczyć z najeźdźca, który opanował naszą planetę... Najeźdźcami są tzw. "Dusze", które przechwytują ludzkie ciało i nim sterują... Poznać ich można po srebrnych pierścieniach w oczach... Gdy ludzie zaczynają orientować co się wokół nich dzieje, tworzą "ruch oporu" i ukrywają się w różnych miejscach...

Główną bohaterką jest Wagabunda (tytułowy Intruz), która to przejmuje ciało Melanie, jedną z członkiń wspomnianego ruchu... Melanie wpada w ręce Łowców i w jej ciele zamieszkuje Dusza......

Ireth | 2013-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2013

Książka mnie dosłownie powaliła. Dawno fabuła mnie nie wciągnęła tak bardzo jak ta. "Łyknęłam" ją w prawie dwa dni. Po raz pierwszy również powieść mnie tak wzruszyła. Nigdy nie zdażyło mi się uronić choćby jednej łezki w czasie czytania, aż tu nagle wodospad! Końcówka mnie niesamowicie rozczuliła. Spodobało mi się również to, że Stephenie nie zrobiła z "Intruza" kolejnego naiwnego romansidła, tak jak to było w przypadku sagi "Zmierzch", jakiego się spodziewałam, więc pozytywnie mnie zaskoczyła :>
Nie podobało mi się jednak to, że autorka nie rozwinęła bardziej wątku pozostałych dusz, że tak szybko zamknęła motyw pocieszycielki, jak i początkowego uzdrowiciela głównej bohaterki. No, ale cóż, nie każdemu można dogodzić. :))
Książkę naprawdę polecam, ponieważ na mnie wywarła ogromne wrażenie.
REWELACJA!!! Trzy razy tak!!!

lacerta | 2011-10-20
Przeczytana: kwiecień 2011

"Intruz" wpadł mi w ręce kiedy miałam chwilowo dość wampirów, wilkołaków i czarownic atakujących z każdej okładki książki. Mimo początkowej awersji, gdyż nazwisko Meyer kojarzyło mi się jak najbardziej z wampirami, postanowiłam jednak książkę przeczytać, a przynajmniej spróbować. "Intruz" była miłą odskocznią od wampirzych serii. Bardzo spodobała mi się historia i zakończenie, którego oczekiwałam, a sama nie byłam w stanie wyobrazić sobie jak mogłoby zakończyć się szczęśliwie.

Po przeczytaniu niemal całej sagi "Zmierzch" nie miałam ochoty na kolejne spotkanie ze Stephenie Meyer.
Pewnego dnia poszłam do biblioteki i zobaczyłam "Intruza" leżącego na półce. Nie zastanawiając się zbyt długo, wypożyczyłam tę książkę.
Przez pierwszych kilkadziesiąt stron akcja toczyła się niemiłosiernie i miałam ochotę cisnąć "Intruza" w kąt. Odkładam go kilkakrotnie i powracałam do niego.
W końcu przełamałam się i zaczęłam dalej czytać. Byłam pod ogromnym wrażeniem tego, jak zmienił się styl pisarki.
Wspaniała opowieść o poświęceniu i asymilacji. Jak najbardziej polecam!

magda | 2010-05-26
Przeczytana: styczeń 2010

aby uniknąć kiepskiego tłumaczenia zabrałam się za oryginał. I rzeczywiście, czytana po angielsku ma fajny klimat i intryguje... do momentu, kiedy zaczyna się powtórka ze Zmierzchu "kocham go mimo, że on chce mnie zabić. kocham go, jest najpiękniejszym mężczyzną jakiego widziałam". Naprawdę miałam dobre chęci, ale chyba nie przebrnę przez kolejny pean męskiej urody pióra Stephenie Meyer.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto