Trepy, szweje i bażanty

Wydawnictwo: Ares
83-86213-00-0
wojsko, prl, trepy, szweje
Camillos

Autor książki w 1987 roku ukończył Wydział Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego. We wrześniu 1988 roku powołany został do Szkoły Podchorążych Rezerwy w Węgorzewie. W cywilu był człowiekiem bystrym, dowcipnym, znanym z ostrego języka. W wojsku przyzwyczaił się... Stał się "bażantem" nijakim, acz pilnie obserwującym absurdy mundurowego życia. Ani jedna zabawna, nonsensowna czy dramatyczna...

W cywilu był człowiekiem bystrym, dowcipnym, znanym z ostrego języka. W wojsku przyzwyczaił się... Stał się "bażantem" nijakim, acz pilnie obserwującym absurdy mundurowego życia. Ani jedna zabawna, nonsensowna czy dramatyczna sytuacja nie uszła jego uwagi.
Ale na pewno - napisana w roku 1989 - książka "Trepy..." nie jest autobiografią, lecz barwną opowieścią o służbie wojskowej wielu młodych ludzi. Jej akcja umiejscowiona jest w jednostce fikcyjnej, w miejscowości, jakiej nie znajdziemy na żadnej mapie - a jednak...

Uwaga! Książka "Paragraf 13" (wyd. Fronda, 2008) jest wznowieniem "rozszerzonym" o część 2 i 3.

źródło opisu: okładka

Alicja Juchnowska | 2016-12-05