Leonard Bernstein: Trzeba było wielkiej odwagi, by wprowadzić stan wojenny. Wojciech Jaruzelski: Ja jestem żołnierzem. Leonard Bernstein: Cz...
Najnowsze artykuły
- ArtykułyCzytelnicze nawyki: najpopularniejsze, najdziwniejsze, zakazaneAnna Sierant232
- ArtykułyCosy crime, czyli kryminał kocykowy: 7 książek o bezkrwawych zbrodniachAnna Sierant64
- ArtykułyCzytamy w weekend. 11 października 2024LubimyCzytać436
- ArtykułyNoc Bibliotek już dzisiaj! Sprawdź, jakie atrakcje czekają na odwiedzających!LubimyCzytać2
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Mariusz Pasek
2
6,7/10
Pisze książki: literatura piękna, militaria, wojskowość
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
6,7/10średnia ocena książek autora
44 przeczytało książki autora
56 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Popularne cytaty autora
Cytat dnia
Telewizor pojawił się w polskich koszarach dopiero w latach sześćdziesiątych, czyli nieco później niż inne nowoczesne rodzaje uzbrojenia. Al...
Telewizor pojawił się w polskich koszarach dopiero w latach sześćdziesiątych, czyli nieco później niż inne nowoczesne rodzaje uzbrojenia. Ale rychło się zadomowił i stał się niezastąpiony jako środek masowego rażenia ideologicznego.
1 osoba to lubi
Najnowsze opinie o książkach autora
Paragraf 13 Mariusz Pasek
7,3
Książka Paska to fantastyczna opowieść o czterech miesiącach spędzonych przez kilkunastu młodych ludzi, absolwentów szkół wyższych, w Szkole Podchorążych Rezerwy Artylerii w Szczupakowie, pod koniec 1988 roku.
Książka zbyt rozwlekła, momentami nużąca, mogłaby mimo to mieć jakąś wartość, gdyby oparta została na faktach, autentycznych wydarzeniach, ale autor od razu, na wstępie, wyraźnie zaznacza, że wszelkie podobieństwo osób i zdarzeń, przedstawionych w tej książce, do osób i zdarzeń prawdziwych jest przypadkowe i niezamierzone, a więc jeśli opowieść z wydarzeniami prawdziwymi nie ma nic wspólnego, jest tylko kiepską militarystyczną fantastyką. Miejscowości Szczupakowo na mapie Polski też nie znalazłem, choć to jest najmniej ważne.
Rzecz jasna, można założyć, że oświadczenie autora jest nieprawdziwe – choć niby czemu takie miałoby być, książka wydana została w 2008 roku, a więc w czasie, gdy autorowi nic już nie mogło grozić z tytułu wyjawienia ewentualnej prawdy o traktowaniu żołnierzy w byłym PRL – ale jeśli opowieść zaczyna się od asekuranckich matactw, to jaka gwarancja, że jest od nich wolna cała reszta?
Jakoś dobrnąłem do końca tej historii, ale… bez wielkiego zapału.
Paragraf 13 Mariusz Pasek
7,3
Książka nie dla wszystkich. Młodzi nie wiedzą i pewnie nie będą chcieli wiedzieć, co to było LWP. Sam nie miałem służby, ale koledzy tak. Bywałem na przysiędze. Miałem na studiach szkolenie wojskowe.
Trochę za gruba książka, ale polecam.
Ciekaw jestem, jak dziś wygląda WP bez L. Co prawda nie ma już służby, a to wiele zmienia.